Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 12:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 REDUKCJA CZERWONYCH OCZU 
Autor Wiadomość

Post REDUKCJA CZERWONYCH OCZU
Sluchajcuie mam A95 Canona i mam na auto i nie redukuje mi czerwonych oczu ustawam na inny tryb gdzie moge sobie pozmieniac ustawienia i ustawiam tez redukjcje czerownych oczu i czasami sa a czasami nie...

Doi czego sluzy ISO? Do jakich zdjec?

środa, 23 lutego 2005, 22:41

A tryb lampy masz ustawiony na redukcję czerwonych oczu???
ISO to czułość matrycy. Im wieksze ISO tym mniej czasu potzreba do naświetlenia zdjęcia, ale i zwiększa się szum na fotkach. W dzień staraj sie używac jak najniższego ISO ze względu na dobre (mocne) światło, a jesli chcesz w trudnych warunkach uzyskać nieporuszone zdjęcie, wtedy zwiękz ISO ale licz się z większym zaszumieniem na zdjęciu.

czwartek, 24 lutego 2005, 01:14

Mam A80 i efekt czerwonych oczu jest widoczny na zdjęciach, bez względu na to, czy redukcja jest włączona w menu aparatu, czy też nie.

Oczywiście fotografując niektóre osoby efekt jest bardzo widoczny, a w przypadku innych osób efekt jest słabo widoczny, lub nie ma go wcale.

Ale powracając do tematu, nie zauważyłem, aby włączenie redukcji w aparacie miało jakiś skutek.

czwartek, 24 lutego 2005, 12:53

W takim razie osoby fotografowane, albo mają duże źrenice (mam tak z córką) albo noszą szkła kontaktowe. Generalnie redukcja czerwonych oczu polega na tym, że przed właściwym błyskiem lampy następuje przedbłysk i źrenice oczy się wtedy powinny zmniejszyć (co jest właśnie nazywane redukcją czerwonych oczu). Ja osobiście nie używam tej funkcji, robię to w programie graficznym, (100 razy lepsze efekty) przy okazji przygotowywania zdjęc do druku (kadrowanie, kontrast itp). Więc efekt redukcji to raczej wina oczu osób (ich właściwości) a niżeli aparatu (ewentualnie konta padania światła z lampy).

czwartek, 24 lutego 2005, 13:28

A możesz polecić jakić program do togo celu, czy ewentualnie udzielić jakichś wskazówek? Przyznam, że wiem jak to robić, ale w praktyce nie wychodzi mi to najlepiej.

Dlatego ostatnio zleciłem to zadanie profesjonalistom w labie, gdzie wykonywałem odbitki. Efekt bardzo dobry.

czwartek, 24 lutego 2005, 13:40

Ja uzywam Adobe Photo Shop. I pluginu do redukcji ANDROMEDA.
Bardzo łatwy w obsłudze i z dobrymi efektami (szybki co najwazniejsze).
Wskazujesz oko, klikasz jeden przycisk i gotowe. Ma też opcję zaawansowaną, gdzie masz większa ingerencję i modyfikację efektu.

czwartek, 24 lutego 2005, 13:48

Ja redukuję w Corel Photo-Paint ale tą możliwość mam także w programie, który dostałem na CD od Canona przy zakupie aparatu - Zoom Browser EX

czwartek, 24 lutego 2005, 14:23

Efekt czerwonych oczu zmniejsza się wraz ze wzrostem odległości lampy od obiektywu.

Cytuj:
Generalnie redukcja czerwonych oczu polega na tym, że przed właściwym błyskiem lampy następuje przedbłysk i źrenice oczy się wtedy powinny zmniejszyć (co jest właśnie nazywane redukcją czerwonych oczu)

To tylko jedna z metod. Druga polega na stosowaniu w aparatach tzw. czerwonej lampki którą widzą osoby fotografowane. Wg. mnie jest to lepszy sposób ponieważ zdjęcie jest wtedy wykonywane w momencie naciśnięcia spustu - nie trzeba czekać na błysk wstępny ...

czwartek, 24 lutego 2005, 21:38

jeesoo rozjaśnij mi ten wpływ czerwonej lampki, jak to działa ?

czwartek, 24 lutego 2005, 21:44

Mam wlasnie taka diodke w a75 i jesli chodzi o redukcje czerwonych oczu to jest beznadziejna/po prostu jest za slaba i przy odleglosci wiekszej niz meterek po prostu nie dziala/ Za to przydaje sie podczas robienia zdjec w kompletnych ciemnosciach. Z mego malutkiego doswiadczenia wynika, ze tylko aparaty z przedblyskiem likwiduja efekt czerwonych oczu.
Pozdrawiam Tomek

czwartek, 24 lutego 2005, 22:06

Według mnie nie ma aparatu, który z lampą wbudowaną w aparat poradziłby sobie z tym problemem w 100%. Co innego gdy masz oddzielną lampę i np. błysk odbijasz od sufitu lub kierujesz w inną strone

piątek, 25 lutego 2005, 01:01

czerwona lampka w serii "A" to po prostu mocna dioda, która wywołuje podobny efekt jak przedbłysk. Jeśli się w nią patrzy przed zrobieniem zdjęcia, źrenica się zwęża i nie ma efektu czerwonych oczu. Ale na tą lampkę trzeba się patrzeć !! Możecie sobie popróbować i postrzelać pare fotek z patrzeniem na lampkę i bez patrzenia. W tym drugim przypadku redukcja będzie albo słaba, albo żadna.
Inna sprawa jak ktoś jest pod wpływem alkoholu lub innych środków "rozluźniających" ...wtedy reakcje źrenicy są wolne i nawet z włączoną redukcją nie wychodzi dobrze zdjęcie.

piątek, 25 lutego 2005, 13:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]