Teraz jest środa, 26 września 2018, 15:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Canon s70 - pytania 
Autor Wiadomość

Post Canon s70 - pytania
przymierzam sie do kupna nowego canona s70 dlatego tez chcialem sie zapytac was co o nim sadzicie. jest to bardzo dobra cyfrowka z 7mln pixeli. slyszalem rozne opinie na jego temat m.in: jest zbyt czuly i wrazliwy na wstrzasy, nalezaloby robic fotki ze statywu bo z reki moga wychodzic niewyrazne; jest bardzo dokladny (przez ta matryce) i niekiedy moze to przeszkadzac w robieniu zdjec, chodzi o np. jakis niepotrzebnie wylapany kurz itp. czy rzeczywiscie jest z nim taki problem? czy mozna w zwykly sposob zrobic swietne zdjecia czy trzeba bawic sie w kombinacje ze statywem i ustawieniami funkcji. jesli ktos jest w stanie napisac to prosze o jakies wady i zalety tego aparatu (glownie posiadacze). a moze lepiej kupic Sony DSC-P150?

niedziela, 13 marca 2005, 13:03

Mój znajomy ma ten aparat więc miałem okazję się nim pobawić i mam trochę zdjęć z niego po ostatnich feriach w górach.
Obawy przez Ciebie zgłoszone moim zdaniem nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Nieostrość na skutek drgań występuje zazwyczaj tylko w ultrazoomach 10-12 razy, a ten do nich nie należy. To jest zwyczajna, bardzo sympatyczna małpeczka choć o dużej ilości pikseli i bardzo nowoczesnych rozwiązaniach. Moim zdaniem można wśród tańszych od niego kompaktów znaleźć aparaty (zwłaszcza te starsze o parę miesięcy), które będą robić porównywalnej jakości zdjęcia bo S70 jako nowość jest dość drogi (ale oczywiście to Twój wybór i decyzja).
Ze statywem dałbym sobie siana. Funkcje? Aparat ma całkiem niezłe Auto i programy tematyczne więc nie bałbym się jakiegoś ustawiania "funkcji".

niedziela, 13 marca 2005, 15:57

wiesz, z tymi drganiami reki i nieco przymazanymi fotkami spotkalem sie w przypadku poprzedniego canona (s60). moj znajomy ma taki i robiac fotki np. jakiemus zwierzatku z bliska, wychodzily odrobine rozmazane. natomiast kiedy pstryknal ze statywu wszystko bylo perfekcyjnie, kazdy wlosek na ciele futrzaka byl ostry i ladnie widoczny. nie wiem, byc moze trzeba nastawiac dodatkowe funkcje przy robieniu z reki.

niedziela, 13 marca 2005, 19:48

To jest kwestia przede wszystkim warunków robienia zdjęcia i ustawionego czasu (jeżeli w trybie automatycznym - to jaki czas aparat ustawia). W aparacie S70 mojego kolegi nie stwierdziłem problemów, ale nie testowałem go w każdych warunkach i sytuacjach.

niedziela, 13 marca 2005, 20:41

jest zbyt czuly i wrazliwy na wstrzasy

Przy sensownym oświetleniu nie ma kłopotu - na rączki uważać musisz w trudnych warunkach oświetleniowych (szarówka, noc itp ) bez lampy. Przeważnie będziesz miał ostrzeżenie od aparatu.

Cytuj:
Nieostrość na skutek drgań występuje zazwyczaj tylko w ultrazoomach 10-12 razy

Przy długiej ogniskowej rzeczywiście "wcześniej" trzeba zacząć myśleć o "uziemieniu" ale też bez przesady.

Cytuj:
czy mozna w zwykly sposob zrobic swietne zdjecia czy trzeba bawic sie w kombinacje ze statywem i ustawieniami funkcji.

Oczywiście - aparat jest OK, wiec będziesz potrzebował tylko fotografa, i obiekt fotografowany.
A co do fotek - często choć nie trzeba, to warto pogmerać w opcjach - można osiągnąć ciekawe efekty ;)

Cytuj:
To jest zwyczajna, bardzo sympatyczna małpeczka

Czy nie ma przypadkiem PASM ? Z tego co pamietam seria S miała. Jeśli tak, to wcale nie taka małpeczka ;) ..... choć napisze inaczej - małpeczka jeśli tego sobie zażyczysz, w innym przypadku kompakcik z ambicyjkami ;)

Cytuj:
a moze lepiej kupic Sony DSC-P150?

Zostań lepiej przy canonie.

poniedziałek, 14 marca 2005, 00:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]