Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 PAMIĘĆ - znaczenie 
Autor Wiadomość

Post PAMIĘĆ - znaczenie
Prosze napiszcie mi dobre ludziki jakie znaczenie ma jakość pamieci jaka załaduje sobie do aparaciku( canon ixus 50) niedawno kupiłam - nie znam sie na tym - raczej myslałam o kupnie 1 GB. Mozecie mi polecić jakies dobre i niezbyt drogie?..moze jakies linki...o aparacikach troszke poczytałąm przed zakupem i juz mam jakotakie rozeznanie, ale co do pamieci to nic a nic, wiec prosze o rade mądrzejszych ode mnie.

juz stoje na górze...i dziekuje:-)

sobota, 30 kwietnia 2005, 19:06

Ja mialem problem z Kingstonem. Po zmianie na SanDiska nie ma kłopotu.
A co do wielkkości: nie ma za dużych kart. Każda szybko robi się za mała.

sobota, 30 kwietnia 2005, 19:55

justyna4444 ja bym się zastanowił na Twoim miejscu czy potrzebujesz aż 1 GB... 1GB jest mniej więcej 2x droższa niż 512MB, na karte 512MB wejdzie Ci około 300 zdjęć przy max rozdzielczości i niskiej kompresji (superfine) - jeśli to za mało to dla Ciebie to faktycznie kup 1GB.

na pewno sie nie zawiedziesz na kartach firm: lexar, sandisk, pretec ...
polecam zakup na allegro lub ze sklepu internetowego, w obu przypadkach można kupić karty z wieczystą gwarancją.

pozdrawiam, robert

niedziela, 1 maja 2005, 09:09
ja mam kingstona 256 i tez dobrze ta karta wymiata

niedziela, 1 maja 2005, 13:31

Znawcy twierdzą, że lepiej mieć 2 karty 512 niż jedną 1 GB. Z prostego powodu: jak jedna zdechnie (a jednak czasem zdychają, jak mój Kingston) to druga zostanie. Wtedy stracisz 50% zdjęć a nie 100%. Teraz jest trochę programów do odzyskiwania zdjęć ze zdechłych kart, ale ryzyko że się nie uda jest duże.

Ogólnie, zależy ile focisz i gdzie, czyli jak daleko masz do miejsca, gdzie możesz fotki zgrać z karty. Np. przed wycieczką w góry warto się zastanowić czy lepiej mieć kilka dodatkowych kart czy nosić ze sobą przenośny twardy dysk i zgrywać, jak się karta zapełni. Ja wybrałem opcje dysku.

Przy czym, zaopatrując się w dużą ilość miejsca na fotki, nie wolno zapominać o dodatkowych bateriach/akumulatorach - co z tego że masz gdzie nagrać jak już prądu nie ma...

niedziela, 1 maja 2005, 20:59

dzieki za praktyczne info- raczej zalezy mi na korzystnym zakupie, a co do pradu - zastanawiam się tez nad ładowarką samochodową...macie cos takiego? jak z tym sie sprawa ma?

a czy moge sobie zgrac fotki na przenosny dysk (jesli taki bym nabyła...narazie nie mam) taki z którego mogłabym tez odtwarzac mp3 przez słuchaweczki? nie wiem czy jest taka mozliwosc....tak sobie wymysliłam :-)

po jakim czasie siadła Ci ta karta?

niedziela, 1 maja 2005, 21:11

Fajny aparat kupiłaś, ale teraz masz problem....na oryginalnym akumulatorze zrobisz 150 zdjęć, jak kupisz karte 1GB to bedziesz musiała 4 (CZTERY!!!!!) razy ładować baterię żeby zapełnić kartę. Albo kupić 4 aku i naładować za wczasu w domu.... :wink: W takim przypadku przydałby się ładowarka samochodowa , ale chyba jesteś skazana na oryginalną (czytaj - pewnie bardzo drogą, zamiennika bym nie ryzykował, chyba że ktoś coś poleci), bo ładujesz bezpośrednio w aparacie. Ja na szczęście mam aparat na aku AA i nie mam problemu bo ładowarka zewnętrzna działa na 220V i 12 V.

wtorek, 24 maja 2005, 02:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]