Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 01:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jaka są różnice między CANON EOS 350D a OLYMPUS E-300 
Autor Wiadomość

Post Jaka są różnice między CANON EOS 350D a OLYMPUS E-300
Poszukuje informacji o zasadniczej różnicy między 350D a E300.
Jakość zdjęć, niezawodność, obsługa, irecenzje użytkowników.
Gdzie mogę kupić najtaniej.

poniedziałek, 23 maja 2005, 08:52

Zasadnicza różnica to to że jeden to Canon a drugi Olympus a to dwa różne systemy jeżeli chodzi o obiektywy.
więcej poczytaj sobie na:

http://recenzje.net.pl/
http://steves-digicams.com/
http://www.dpreview.com/

Najtaniej to poszukaj na allegro - sprawdz czy są sprawdzeni (komentarze)sprzedawcy z twojego miasta lub w pobliżu, zadzwoń zapytaj się o odbiór osobisty i możliwość sprawdzenia przed kupnem.

poniedziałek, 23 maja 2005, 09:10

Chyba już raz pisałem gdzie sobie możesz poczytać o E300 i systemie 4/3 Olympusa, ale moderarot albo administrator wyciął moją wypowiedź. Jeśłi się nie mylę to przosze mnie o takim czymś powiadamiać.

poniedziałek, 23 maja 2005, 16:25

Nie mylisz się, tu sięboją konkurencji :lol:

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

poniedziałek, 23 maja 2005, 16:36
Moderator

Nikt się nie boi konkurencji, ale skoro ktoś się wypowiada na jakimś forum, to albo niech pisze na temat, albo nic, a nie odsyła na inne forum. Bo tu także są ludzie, co wiedzą na ten temat co nieco - były już takie wątki.

poniedziałek, 23 maja 2005, 16:48

A teraz napiszę ponownie ze na forach cyberfoto i "s*w*i*a*t*f*o*t*o" jest kilku użytkowników mających E300 lub E-1, są przykładowe fotki i porównania z innymi aparatami. Jeśli chcesz więcej informacji pisz do mnie na PW.

poniedziałek, 23 maja 2005, 16:52

Ten wątek jeszcze nie jest zamknięty?????????
Jestem w szoku... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

poniedziałek, 23 maja 2005, 19:00

Vendeur ale jeśli na jakiś tema się już wypowiadałem na innych forach i jest tam rzeczowa dyskusja to nie ma sensu kopiować tu dziesiątek wypowiedzi.

Jeśli tu jest rozpoczynany jakiś nowy temat na który się nie wypowiadałem jeszcze, to robię to tu. I z kolei na innych forach informuję że na swiecieobrazu jest ciekawa wymiana poglądów. :D

poniedziałek, 23 maja 2005, 19:25
Moderator

Piszcie na temat już... Kolejne, odbiegające od wątku posty usuwam.

poniedziałek, 23 maja 2005, 19:27

jest kilku użytkowników mających E300 lub E-1

Taka informacja dla pytającego na forum to to samo co powiedzieć "poszukaj sobie w sieci". Jak chcesz pomóć, to podaj link do konkretnego wątku na konkretny temat.

A co do tematu: można się kłócić, który system do czego jest lepszy i na ten temat NAPRAWDĘ dużo jest w sieci. Ja osobiście uważam, że system 4/3 nie ma przyszłości. To znaczy będzie istniał, ale jako margines i ciekawostka.

Mam natomiast jedno przemyślenie: Kupowanie lustrzanki, nawet tak cudacznej jak Olympus E300, to "wejście w system" akcesoriów, obiektywów, fleszy, konweterów itp.itp.
System Olympusa jest bardzo słabo rozwinięty, czyli jest mało możliwości rozbudowy. Do tego, firma ma sieć handlową i serwisową słabo rozwiniętą i mogą być kłopoty z akcesoriami, częściami i serwisem. Wielu narzeka na serwis Canona, ale on przynajmniej JEST i DZIAŁA.

wtorek, 24 maja 2005, 13:03

Ziemna jak jesteś taki mądry to wpisz link do wątku na forum światfo... ciekawe jak długo będzie istniał na tym forum :mrgreen:

4/3 to ciekawostka, a jak nazwać to że Canon i Nikon wypuszcza lusterka z matrycą o wymiarze APS i zaczyna proponować do nich dedykowane obiektywy, których nie użyjesz w żadnym wypadku do matrycy pełnowymiarowej?? :mrgreen: To przecież jawne kopiowanie idei systemu 4/3 :D Dodam jeszcze, że te nowe dedykowane obiektywy to w większości typowe słoki za 200zł, których w zaden sposób nie godzi się porównywać z optyką ZUIKO do 4/3 :D

Takie postępowanie C, N, M i P jest jednoznacznym potwierdzeniem słuszności założeń systemu 4/3 :mrgreen:

Serwis Canona jest i działa bo musi kalibrować FF / BF oraz czyścić matyce z brudu w swoich puszkach :D

wtorek, 24 maja 2005, 17:38

Ziemna jak jesteś taki mądry to wpisz link do wątku na forum światfo... ciekawe jak długo będzie istniał na tym forum :mrgreen:

Parę postów już na tym forum napisałem. Między innymi dlatego że jakoś mało tu oszołomów :D Może nie mogą trafić :shock: I mimo że prawie zawsze załączałem jakiś link, najczęściej do testów, ale też i do dyskusji na forum, to jakoś nigdy Vendeur mi nic nie pokasował (a w każdym razie nie w czasie "życia" wątku). Faktem jest, że WSZYSTKIE dotyczyły bardzo konkretnych wątków na konkretne tematy. Faktem też jest, że do "owego" forum linków nie było, bo na nim jakoś nie bywam.

jacek2004 napisał(a):
4/3 to ciekawostka, a jak nazwać to że Canon i Nikon wypuszcza lusterka z matrycą o wymiarze APS i zaczyna proponować do nich dedykowane obiektywy, których nie użyjesz w żadnym wypadku do matrycy pełnowymiarowej?? :mrgreen: To przecież jawne kopiowanie idei systemu 4/3 :D

Wszystkie firmy mają problemy ze zbudowaniem dobrych, nieszumiących matryc. Problemy technologiczne. Żeby uzyskać rozdzielczość zaledwie zbliżoną do średniej klasy filmu, trzeba ok. 30 megapikseli. Więc wszyscy szukają innych wyjść, zarówno technologicznych jak i marketingowych. Skoro ktos opracował matrycę APS, a full frame'y sa droższe, to TERAZ trzeba zarobić ile się da na APS-ach a potem wypuści się nowe modele upgrade'owane do formato 36x24, i wszyscy będą piali z zachwytu. To tobią wszystkie firmy, bo jakoś trzeba zarobić na badania. Ale to nie znaczy że system ma wielką przyszłość.

jacek2004 napisał(a):
Takie postępowanie C, N, M i P jest jednoznacznym potwierdzeniem słuszności założeń systemu 4/3 :mrgreen:

Nie jest. Choć też nie znaczy że jakieś firmy nie będą utrzymywać systemu poza głównym nurtem rozwoju cyfrowych lustrzanek. Rynek jest bardzo pojemny.

jacek2004 napisał(a):
Serwis Canona jest i działa bo musi kalibrować FF / BF oraz czyścić matyce z brudu w swoich puszkach :D

I chwała mu za to. Jak się zmienia słoiki to łatwo nachlapać :D A dla tej klasy elektroniki jaką oferuje Canon i Nikon warto przecierpieć problemy z FF/BF.

wtorek, 24 maja 2005, 20:02

Ziemna niestety kompletnie mnie nie zrozumiałeś

jacek2004 napisał:
4/3 to ciekawostka, a jak nazwać to że Canon i Nikon wypuszcza lusterka z matrycą o wymiarze APS i zaczyna proponować do nich dedykowane obiektywy, których nie użyjesz w żadnym wypadku do matrycy pełnowymiarowej?? To przecież jawne kopiowanie idei systemu 4/3

Chodziło mi o to dlaczego C N S M zaczeli produkować obiektywy "digital" które dostosowane są do małych matryc, a nie będą mogły być używane do matryc pełno wymiarowych. To jest dopiero slepa uliczka dla użytkowników tych systemów.
ziemna napisał(a):
A dla tej klasy elektroniki jaką oferuje Canon i Nikon warto przecierpieć problemy z FF/BF.

:D no to się uśmiałem ... i dla tej elektroniki ma się skopane zdięcia ....bo ostroś się ustawia tam gdzie nie powinna :mrgreen:

wtorek, 24 maja 2005, 20:36

Ziemna niestety kompletnie mnie nie zrozumiałeś
Chodziło mi o to dlaczego C N S M zaczeli produkować obiektywy "digital" które dostosowane są do małych matryc, a nie będą mogły być używane do matryc pełno wymiarowych. To jest dopiero slepa uliczka dla użytkowników tych systemów.

jacek2004 niestety kompletnie mnie nie zrozumiałeś

Chodziło mi o to że to jest taka sama ślepa uliczka jak 4/3. Mają takie matryce, to MUSZĄ do nich robić nietypowe szerokokątne obiektywy. To jest próba (IMHO tymczasowa, czas pokaże czy mam rację) zaradzenia kłopotom technicznym i jednak zarobienia na tym co już jest. Śmieszne jest to że wg. marketingowców Olympusa robi się z tego zaletę.

jacek2004 napisał(a):
:D no to się uśmiałem ... i dla tej elektroniki ma się skopane zdięcia ....bo ostroś się ustawia tam gdzie nie powinna :mrgreen:

Wiem że to ciężko pojąć :( ale to tak jak z Ferrari: dla możliwości pojechania sobie 300 na godzinę warto :twisted: (jeżeli ma się odpowiednią ilość kasy, a właściciele Ferrari raczej mają) pogodzić sie z faktem że samochód musi być w warsztacie parę razy w miesiącu :(
Różnica pomiędzy Ferrari a Canonem/Nikonem jest taka, że Ferrari reguluje się po każdej dłuższej jeździe a aparat jedynie RAZ :lol:

wtorek, 24 maja 2005, 23:31

:D no teraz to mnie rozsmieszyłeś do łez tym porównaniem, nie Ferrari a Trabant ....plastic fantastic ...

Ostatnio edytowano wtorek, 24 maja 2005, 23:52 przez jacek2004, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 24 maja 2005, 23:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona