Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 13:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pytania dotyczace A95 
Autor Wiadomość

Post Pytania dotyczace A95
Witam. Bardzo prosze o wasze opinie/wypowiedzi.

1) Jak wygladaja zdjecia z ciemnych pomieszczen? Bo niestety dodatkowej lampy nie da sie zamontowac :(

2) Jak wygladaja zdjecia w malych pomieszczeniach? Chodzi mi o kat robienia zdjec (mala odleglosc, wiecej sie zmiesci na fotce). Nie wiem dokladnie od czego to zalezy :?: :?:

3) Zdjecia MAKRO. Napewno bede je robil bo mnie strasznie zauroczyly. Wiem, ze mozna z ok 5cm robic ale ogolnie jakie powiekszenia mozna uzyskac, i jaka jakosc (ostrosc etc.)(jakis przyklady?)

4) Jak wyglada zaszumienie w tym A95. Przeciesz to jest ciagle dokladanie Mpx, bez zmiany ... :roll: zapomnialem :oops:

5) Znam siebie i wiem, to nie moze byc tylko automacik, bo na 100% bede przechodzil na ustawienia manualne. (Zwykle pstrykanie nie kreci tak bardzo)

6) Jak wychodza fotki np. osob poruszajacych sie (rozne tempa)

7) Czy oplaca sie brac A95, czy nie lepiej A80. (np. "Bo po co 95")

8) Mysle nad wydatkiem kolo 1200/1300 (+/-). Myslalem tez nad Minolta Z2/3, ale sam nie wiem (nie wsadze go juz do kieszeni). Moze jeszcze cos innego?

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

wtorek, 31 maja 2005, 12:19

1) T U T A J masz link do fotek testowych. Tak wyglądają :D
2) j.w. Zależy od ustawienia obiektywu
3) To nie jest aparat specjalnie do makro, ale wyjdą dobre
4) W porównaniu do konkurencji szumy nie są wielkie. A zresztą, teraz są dobre programy odszumiające
5) W dziedzinie ustawień manualnych ten aparat może bardzo dużo
6) Zależy od tego, jak ustalisz czas migawki. Ogólnie - gorzej niż przy użyciu lustrzanki, ale znacznie taniej :D
7) Opłaca się. Sądząc po pytaniach, nie masz wielkiego doświadczenia. Więc czasem może ci się nie udać coś dobrze wykadrować. Wtedy, jak zaczniesz w komputerze wycinać kawałek kadru, każdy piksel będzie na wagę złota.
8) Wśród małych aparatów z ręcznymi ustawieniami A95 to ścisła czołówka.

wtorek, 31 maja 2005, 15:09

Jak ten A95 ustawia ostrosc w ciemnych pomieszczeniach? Robi jakis przedblysk, laser czy cos takiego? Dzieki za odpowiedz

niedziela, 5 czerwca 2005, 15:02

poniedziałek, 6 czerwca 2005, 06:51

Ja jestem zadowolony z mojego aparatu i bardzo go polecam. A95 jest na prawdę dobry. W pomieszczeniach zdjęcia wychodzą całkiem całkiem, lampa działa do kilku metrów (poczytaj na necie), obiektyw dużo obejmuje (szeroki kąt) choć nie wszystko :P. Czasem za dobrze nie ostrzy w "ciemnościach", ale rzadko się to zdarza. Makro jest dobre, choć mogło być lepsze. W macrowisku dodałem fotki, zamieszczę też jakieś w mojej galerii. Zaszumienie to nie problem, ale nie jest duże. Osoby poruszające wychodzą tak jak Ty tego chcesz :]. Ogólnie jest to aparat do różnych zastosowań, można się nim nawet dobrze pobawić bo ma dobrego manuala. Moim zdaniem opłaca się. Pamiętaj jednak, że sam aparat to nie wszystko. Potrzebne są jeszcze akumulatorki, ładowarka, karta pamięci, może pokrowiec.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 6 czerwca 2005, 14:27

Mam ten aparacik i jestem z niego zadowolony :) w 100 %

niedziela, 12 czerwca 2005, 14:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]