Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 03:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon PowerShot S1 IS, A95, czy A510 
Autor Wiadomość

Post Canon PowerShot S1 IS, A95, czy A510
Mam pytanie który z tych aparatów wybrać Canon PowerShot S1 IS, A95, czy A510. Bardzo kusi zoom z stabilizatorem w S1. Czy zdjęcia robione bez zoomu w rozdzielczosci 2048 x 1536 pikseli będą miały tą samą jakość.

środa, 1 czerwca 2005, 14:40

Aparat - To zależy - do czego? Jakie masz potrzeby i ile kasy?

Zdjęcia robione bez zoomu w rozdzielczosci 2048 x 1536 pikseli będą miały tą samą jakość jak... zdjęcia robione bez zoomu w rozdzielczosci 2048 x 1536 pikseli. :D Nie rozumiem, o co chcesz zapytać - co chcesz porównać z czym? :shock:

środa, 1 czerwca 2005, 17:54

To są trzy różne aparaty ja najwiecej zdjęć będę robił w tej rozdzielczości tz. 2048 X 1536 a potem odbitki 10 x 15. Interesuje mie to czy np. jeden z tych aparatów czasami nierobi gorszych zdjęć np. w pomieszczeniu z lampą lub zdjęć krajobrazu bez lampy. Jestem zielony a czytając forum jedni piszą że matryca zamała zdjęcia mają szumy itd. Doszedłem do wniosku jakby te trzy aparaty tak samo spisywały się w tej rozdzielczości to może warto by było kupić Canon PowerShot S1 IS zawsze miałbym dodatkowo zoom jadę w góry to by się przudał.

środa, 1 czerwca 2005, 22:16

IMHO, S1 IS jest bardzo sensownym aparatem, choć nie najmniejszym (bo zoom x10) i z małą matrycą. Po nim A95, bo to jednak 5 megapikseli na dużej fizycznie matrycy. A510 to mały, niedrogi ale przyzwoity sprzęt.
T U T A J masz link do porównania danych technicznych całej trójki (po angielsku). U góry tabelki masz linki do pełnych opisów "Review" a także do zdjęć testowych "Test shots".
Zwróć uwagę na te ostatnie - facet robi zdjęcia tym samym obiektom w tym samym oświetleniu - różnymi aparatami. Łatwo zobaczyć różnice. Oceny też uważam za wiarygodne.

środa, 1 czerwca 2005, 22:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]