Teraz jest środa, 19 września 2018, 20:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem z ostrością w A510 
Autor Wiadomość
Post Problem z ostrością w A510
Wcześniej czytałem same pozytwyne opinie o canonie A510 i miałem też możliwość wstępnego przetestowania tego aparatu w sklepie, co skłoniło mnie do jego zakupu. Pierwsze fotki robiłem w trybie auto z małej odległości i mogę powiedzieć, że wychodzą pod każdym względem wręcz rewelacyjnie. :)

Oczywiście postanowiłem wypróbować pozostałe tryby oraz możliwości mojego A510, i tu spotkało mnie duże rozczarowanie - zdjęcia robione z odległości większej niż 2-3 m wychodzą nieostro, bez szczegółw, a fotki wykonywane w innym trybie niż auto dodatkowo prawie zawsze wyglądają są rozmazane (poruszone) nawet te robione w pełnym słońcu. :(

Może ktoś wie jakie mogą być przyczyny takiego stanu i jak te problemy rozwiązac :?:

niedziela, 3 lipca 2005, 08:25

Ja również posiadam A510 i z jakości zdjęć jestem bardzo zadowolony. Przyczyny mogą być różne. Być może fotografując w plenerze wybierasz zbyt małą wartość przysłony, stąd dalszy plan wychodzi rozmyty. Jeśli używasz max. zoomu, to także istnieje duże prawdopodobieństwo 'poruszenia' zdjęcia. Piszesz, że fotki wykonywane w trybie manualnym wychodzą gorzej niż w 'auto'. Możliwe, że fotografując w manualu źle dobierasz parametry aparatu. Popróbuj trochę z różnymi ustawieniami, wyłącz automatykę ostrości w menu (AiAF) i ustawiaj ostrość ręcznie (MF). Przydaje się też zwiększenie ekspozycji do +1/3 albo +2/3. No i staraj się ustawiać przysłonę na możliwie jak największe wartości oraz minimalizuj użycie zoomu, gdy nie jest bardzo potrzebny, ewentualnie zaopatrz się w statyw. Pozdrawiam.

poniedziałek, 4 lipca 2005, 19:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]