Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 21:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Zastosowanie obiektywów z lustrzanek analogowych w 300D 
Autor Wiadomość

Post Zastosowanie obiektywów z lustrzanek analogowych w 300D
Czy mogę bez utraty jakości stosować standardowe (tzn. przeznaczone do lustrzanek analogowych) obiektywy w Canonie 300D? Czy oprócz zmiany mnożnika niesie to ze sobą jakieś inne konsekwenscje?
Gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje o działaniu lustrzanek cyfrowych i różnicach pomiędzy nimi, a ich analogowymi odpowiedznikami?

Jakie obiektywy polecacie do 300D (zależy mi na szerokokątnym i tele)

Co myślicie o d70 Nikona?

Pozdrawiam... :idea:

sobota, 6 grudnia 2003, 14:54

Słyszę opinie, że za stosowaniem obiektywów analogowych idzie za tym spadek rozdzielczości obiektywu. Nie wiem, jak to jest dokładnie, bo do tego musiałbym znać odległość matrycy w EOS300D od mocowania obiektywu i ten sam parametr w EOS300V. Jeżeli odlegość jest ta sama, to rozdzielczość jest faktycznie sporo mniejsza. Obiektyw szerokokątny z pewnością musi być dedykowany do cyfrówek - wydaje mi się, że jakiś ultraszerokokątny obiektyw do analogów może dziwnie rysować i dawać mocne zniekształcenia - poza tym ma spore szanse być drogi. Przy tele warto rozważać obiektyw do analoga. Ja polecałbym jakiś stałoogniskowy obiektyw - zoom przy tele nie jest zbytnio wykorzystywany, a stosunek jakości do ceny stałoogniskowców jest rewelacyjny.

sobota, 6 grudnia 2003, 23:56

Dzięki... Ja niestety też nie mam pojęcia jaka jest odległość matrycy od mocowania obiektywu.

niedziela, 7 grudnia 2003, 01:24
Ja słyszałem coś zupełnie innego! Ponoć szkło dodawane do Canona 300D jest kiepskie i PONOĆ obiektywy które można kupić do analogów są o niebo lepsze! Jednak wiadomość ta nie jest sprawdzona.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 04:14

Do analogów NA PEWNO można kupić obiektywy lepsze niż ten dołączony standardowo do 300D. Pytanie, czy w cenie tego obiektywu można kupić pasujący do 300D obiektyw analogowy, który będzie lepszy. Bo jeżeli wydamy więcej pieniędzy, możemy kupić lepszy obiektyw - to chyba oczywiste. A obiektyw 300D wcale nie jest aż tak tragiczny (biorąc pod uwagę, że to cyfrówka), choć faktycznie do lustrzanek analogowych tej klasy dołączane są lepsze obiektywy.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 21:52

:? Jak mam wydać ponad 5000zł to chciałbym uzyskać coś na prawdę dobrego... żeby przynajmniej jkość zdjęć nie była gorsza od bądź co bądź amatorskiej lustrzanki Nikona F55 + standard :?

wtorek, 6 stycznia 2004, 00:14
Panowie ....proponuje poczekać na Nikona 70D .Jego oficjalna premiera zapowiadana jest na luty . W sklepie pojawi się na początku marca . Może i będzie ciut droższy od Canona 300D ale :
1- Nie będzie plastikowy - czyli nie będzie trzeszczal w rekach
2-Będzie miał o niebo lepszy Nikonowski obiektyw ( również nie plastikowy )
Ja też jużprawie miałem Canona w kieszeni ale się rozmysliłem w myśl zasady wolnorynkowej konkurencji .Należy poczekać na riposte konkurencji.Jako że na rynku liczą się tylko Canon,Minolta, Nikon uzbrojcie się w cierpliwość i chwilę poczekajcie na tego Nikona . Nawet jak nie będzie aż taaki lepszy od Canona to Canonowcy spuszczą cenę ( na 100% ) Znam kilku gości co pracuja w Canon Polska .Tak że jest to informacja ze źródła.
Na lustrzankę cyfrową Minolty nie czekajcie póki co . Japończycy z Minolta Co.Ltd z Osaki nie kwapią się póki co z przerabianiem Dynaxa 5 czy 7 na cyfre. Czekają na razie .Tylko nie wiadomo na co , bo kto ich tam zrozumie. :lol:

Pamiętajcie o podstawowej zasadzie : Aparaty cyfrowe czy nie cyfrowe kupuje się od producentów tego sprzętu a jest ich ( liczących się ) trzech :
Canon, Nikon i Minolta. Reszta jak np HP niech zajmuje się również tym co potrafią najlepiej czyli robieniem drukarek , a Sony np Telewizorów

Jakby Minolta zaczęła sprzedawać telewizory m-ki Minolta też bym ich nie kupił.

czwartek, 8 stycznia 2004, 09:42

Mam nieco odmienne zdanie od prezentowanych wyżej. Tylko z zastrzeżeniem nie z praktyki lecz z postów i oglądanych testów laboratoryjnych na stronach dpreview. Tam stoi zupełnie co innego Panowie! Nawet ten plastikowy obiektyw wykazuje cechy równe a nawet wyższe od obiektywów dla analogów. Poza tym opinia, że do analogów musi być lepszy obiektyw nie wiem i nie rozumiem dlaczego, ja słyszałem i czytałem o twierdzeniach wręcz odwrotnych. Spójrzcie na wykazy rozdzielczości dla linii pionowych, poziomych i ukośnych w porównaniach aparatów tychże testów. Patrzcie na liczby a nie obiegowe opinie matematyka nie kłamie. Dobrze przeanalizujcie prezentowane wykresy, zdjęcia wykonane różnymi obiektywami - tablicy testowej a sami dojdziecie do konkluzji. Ja tylko żałuję, że nie ma tam jeszcze analizy Sony F828 "tego co potrafi robić tylko telewizory" - bzdury ten ktoś pisze.

sobota, 10 stycznia 2004, 10:47

Do analogów obiektywy muszą być lepsze, bo film jest dużo wrażliwszym materiałem światłoczyłym niż matryca. Zakładając do 300d lepszy obiektyw możemy nie zauważyć różnicy, bo rożnice mogą zostać zniwelowane przez matrycę. Tak mi się zawsze wydawało i chyba ma to sens...
Zerknę na dpreview :)

sobota, 10 stycznia 2004, 10:54

...na jakim czynniku opierasz swój osąd, że klisza jest materiałem bardziej czułym niż matryca CCD. Pokaż mi jakiś negatyw barwny o czułości 3200 ISO. Owszem czb. TMAX Kodaka jest taki, odwrotkę można RÓWNIEŻ poprzez forsowną obróbkę doczulić ale czy do 3200 ISO tego nie wiem. A ziarno rośnie mocno przy każdej forsownej obróbce (zresztą szumy w CCD też są spore dla 3200 ISO. Nie zaprzeczam, że dla niższych czułości filmu 50-100 ISO to rozdzielczość elektroniki przegrywa, ale już chyba niedługo. Japońce opracowali już matrycę na 40 mln pixeli i taki sprzęt ma wejść do sprzedaży w tym roku.
Pozdrawiam
AdamS

sobota, 10 stycznia 2004, 17:35

Szczerze wątpię czy coś takiego wejdzie do produkcji w ciągu najbliższych 2-3 lat. Myślę, że rozijać się będą głównie lustrzanki niskobudrzetowe.

Jak pisałem, że film jest wrażliwszy to nie miałem na mysli tylko czułości filmu. Matryca ma zbyt niską rozdzielczośc-jeszcze sporo jej brakuje, by mogła oddać podobną ilość szczegółów co film/slajd.

A na dpreview nigdzie nie jest napisane że kitowy obiektyw z 300d jest lepszy od obiektywów canona przeznaczonych do slr. Wprawdzie pojawił się problem z obiektywem 28-70 F2.8 L przy ogniskowej 70 mm i F2.8, kiedy miękkość obrazu okazała się nie do zaakceptowania. Nie świadczy to jednak o tym, że obiektyw kitowy jest lepszy od analogowych obiektywów, raczej o słabości 28-70 F2.8 L (być może wadliwy egzemplarz)

sobota, 10 stycznia 2004, 22:31
...a szkoda, że wątpisz i nie czytasz dpreview. Bo to o czym napisałem to tylna ścianka do GX680 Fuji średni format i w końcu stycznia br. wchodzi do sprzedarzy w Japonii w cenie ok. 22 tyś $, a Ty wątpisz, że w ciągu 2-3 lat. A wracając do tematu rozumiem, że chodziło Ci o szczegóły (rozdzielczość) a nie czułość filmu. Wierz mi to tylko kwestia czasu byśmy kupowali cyfrówki po normalnych cenach. Analog jest skazany na wymarcie w ciągu 10 lat. Poczytaj o dynamice sprzedaży cyfrówek. Może to przykre ale świat zapiernicza do przodu i cyfrówki powinny tanieć może nie tak szybko jak byśmy chcieli, bo teraz zgadzam się jeszcze są dla normalnych ludzi za drogie. Ale miło było podyskutować
Pozdrawiam AdamS

sobota, 10 stycznia 2004, 22:51

Post Obiektywy
Aparaty cyfrowe maja wieksze/inne wymagania co do obiektywow, niz analogi.
1. zastosowanie nowych powlok przeciwodblaskowych, szczegolnie na tylnich soczewkach, gdyz matryca odbija bardziej swiatlo, niz klisza, co moze powodowac odblaski
2. promienie przechodzace przez obiektyw powinny padac na matryce rownolegle
3. inaczej postrzegana jest ostrosc na zdjeciach cyfrowych, gdyz nie ma ziarna, ktore jednak tuszuje pewne niedociagniecia optyki

A co do Sony 828, to czekalem z utesknieniem, ale po obejrzeniu testow, jestem rozczarowany: szumy przy 100 ASA sa wieksze niz w canonie 10D przy 400 ASA.

Pozdrawiam

sobota, 17 stycznia 2004, 02:01

Nie słyszałem o tym fuju-zwracam honor. Masz może linka do jakiegoś info na ten temat. Z chęcia poczytam. Szkoda, że to jeszcze daleko nawet od profesjonalnych dslr... Nie wspominając już nic o kompaktach z najwyższej półki.
Myślę że analogi jeszcze pociągną długo. Póki co cyfrowy odpowiednik analogowej lustrzanki jest od niej ponad 5 razy droższy. Akcesoria też są droższe...
A dynamika sprzedaży cyfrówek nie mówi wszystkiego. To że bardzo szybko rozwija się segment tanisz kompaktów niewiele mówi o drogich i wciąż niedoskonałych lustrzankach cyfrowych.
Podyskutować można... Miło się gawędzi.
Pozdrawiam
@hippis
Zgadza się. Wydaje mi się jednak, że na przykład w 300d wielkiej różnicy nie będzie.

niedziela, 18 stycznia 2004, 00:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]