Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 12:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 bank foto 
Autor Wiadomość
Post bank foto
Witam.
Mam 300D i chcialem kupic bank do zrzucania zdjec. Interesowaly mnie najprostsze. W sumie obudowa + dysk 2,5" 40GB- koszt okolo 500pln. Wszystko ok, ale.... Do zrzucenia z canonow (cyf. lustrz) potrzebne sa sterowniki - system w kompie (np.xp) nie widzi jako dodatkowej partycji. Nie mam pewnosci czy po zakupie danego urzadzenia nie bedzie problemu ze zrzuceniem zdjec do banku. Moze ktos uzywa takiego rozwiazania (chodzi tylko o lustz canona) bo z tego co sie dotyczalem tylko w niektorych modelach tak jest. Bank z aparatem laczy sie poprzez kabelek (brak wbudowanego czytnika). DZieki za odpowiedz

czwartek, 21 lipca 2005, 13:44

nie wiem ale z tego co czytałem na allegro to obudowy OTG do dysków bo o taką na pewno ci chodzi działją na tej zasadzie że oprócz obudowy i dysku kupujesz najprostrzy czytnik kart i tedy nie podłączasz aparatu a tylko wkładasz kartę w czytnik - ma to weile plusów - np szybszą transmisję danych, wiekszą niezawodność, a jak masz dwie karty to w czasie gdy zrzucasz z jednej to na drugiej możesz robić fotki - osobiscie nie słyszałem żeby ktoś do takiego banku bezpośrednio podłączał eosa

niedziela, 24 lipca 2005, 09:05

Ja mam 300D i od wielu miesięcy stosuję z powodzeniem taki patent: obudowa Wellanda ME 940 OTG + dysk 40GB + czytnik i-Tec USB 2.0 TUTAJ masz zdjęcie zestawu gotowego do kopiowania.
Działa niezawodnie, szybko. Jedyny problem to konieczność rozpakowania z futerału i podłączenia kabelków - inne Image Tanki wymagają tylko włożenia karty. Ale za to masz zasilanie paluszkami - zawsze dostępnymi i niezawodnymi - zamiast wbudowanych akumulatorów - bardzo zawodnych (miałem problemy z takimi w tanku firmy Level).
Po włączeniu do Win XP jest od razu widoczny jako dysk dodatkowy.
Oczywiście, tank z wbudowanym czytnikiem może być wygodniejszy, ale na ogół jest większy i ma aku wbudowane. Nie mówię o tankach z wyświetlaczem i możliwością oglądania fotek, bo to nie ta półka cenowa.

niedziela, 24 lipca 2005, 16:58
DZieki za odpowiedz, rozjasnilo sie nieco

czwartek, 11 sierpnia 2005, 22:16

Sam niedawno kupiłem przez allegro takie urządzenie. Konkretnie: Apacer Share Steno cd 211 . Z tego co się zorientowałem jest tak : są generalnie 2 rodzaje takich urządzeń OTG oraz banki foto ( mają wbudowane czytniki kart). OTG to urządzenie- obudowa do zarządzania dyskiem twardym i właśnie mój Share Steno to OTG. OTG ma wyjście USB przez które może się komunikować z PC, aparatem foto ( sam mam EOSa 350 D) , czytnikiem kart, mp3 playerem, pen drivem. Foto bank w odróżnieniu od OTG ma wbudowany czytnik kart ale nie jestem wcale przekonany czy to takie dobre rozwiązanie. Czemu mam wątpliwośći ?
Ponieważ nie do końca możemy wiedzieć jakiego rodzaju czytnik kart jest w środku urządzenia , a kupując czytnik możemy wybrać sobie jaki chcemy. Ja kupiłem SanDisk ImageMate. Zarówno Moje urządzenie OTG jak i fotobank kolegi- (a i inne fotobanki i inne OTG jak wynika z opisów na allegro) są widziane bez problemu przez PC jako dodatkowy dysk ( ja mam system Win 2000, kolega ma XP). wyrwi1 1 - jeśli jeszcze nie kupiłeś - polecam Ci takiego Share Steno jak ja mam- na razie jestem zadowolony. Zapełnioną kartę SanDisk Extreme III 1 Gb mój Share Steno ściąga przez czytnik SanDisk ImageMate w czasie 2min 20 sek. , natomiast podłączony bezpośrednio do aparatu EOS 350 D "męczy się" 5 min 15 sek. Poza tym ważną sprawą przy wyborze urządzenia są jego możliwości zarządzania wbudowanym dyskiem twardym : mój Share Steno daje podgląd na ilośc wolnego miejsca na dysku( aby ta funkcja poprawnie działałe dyski powyżej 40 Gb trzeba podzielić na partycje - wtedy pokazuje ilośc wolnego miejsca na każdej partycji) , pokazuje wielkość dowolnego pliku, pozwala tworzyć, kasować katalogi , pozwala przy podłączeniu USB z urządzeniami wspierającymi UMS- protokół transferu plików czyli właśnie z moim czytnikiem ( nie wiem jak jest z innymi czytnikami ale chyba też wspierają UMS) kopiować dowolnie wybrane pliki do dowolnego katalogu na dysku wbudowanym w OTG i odwrotnie ( z OTG na kartę), w połączeniu z urządzeniami nie wspierającymi UMS ale wspierającymi PTP protokół- czyli właśnie Twój EOS 300 D a także mój EOS 350 D pozwala jedynie na backup całej karty bez możliwośći kopiowania wybranych tylko plików.
Jeśli ktoś mógłby coś dodać w tym temacie to dołączam się do prośby wyrwi1 1 o komentarze - też chciałbym wiedzieć o tym jak najwięcej - choć ja już kupiłem.... Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 00:52

Do mojej przydługiej wypowiedzi dodam, że z moich doświadczeń wynika, że choć spokojnie można podłączyć EOSa do OTG czy też do foto banku bezpośrednio - to jednak lepiej mieć czytnik ( w foto banku wbudowany lub dokupić do urządzenia OTG) abyśmy w czasie gdy zgrywa nam się zawartość 1szej karty - my mogli spokojnie fotografować aparatem na 2giej karcie. Sory za rozwlekłość. Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 00:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]