Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 04:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Canon PowrShot A400 a A510 
Autor Wiadomość

Post Canon PowrShot A400 a A510
czym różni sie a400 od a510?? czemu lepiej niby kupić a510 niż a400?? na czym polega różnica??

niedziela, 24 lipca 2005, 16:34

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

niedziela, 24 lipca 2005, 18:40

czemu lepiej niby kupić a510 niż a400??

czemu niby? przecież to oczywiste, wystarczy spojżeć na dane techniczne tych dwóch modeli i widać który lepszy...

a400 ma mniejszą matryce (fizycznie), mniejszy zoom optyczny, mniejszy wyświetlacz LCD, mniejszy zasięg flesza
dodatkowo a510 ma tryby manualne o czym pisał zatiochi5 i możliwość stosowania (poprzez tulejke na obiektyw) filtrów - co jest istotne dla tych co chcą robić zdjęcia nie tylko u cioci na imieninach...

niedziela, 24 lipca 2005, 20:08
hej, ja moge sprzedac a400 tanio :) gg 1098864

niedziela, 24 lipca 2005, 21:42

nie dzięki nie skrzystam chcę kupić nowy nie urzywany

niedziela, 24 lipca 2005, 22:36
jak ci go spakuje w karton to sie nawet nie kapniesz :P

poniedziałek, 25 lipca 2005, 11:26

Post używany może nie być zły...
aparat - jak samochód - nowy traci na wartości zaraz po wyjściu ze sklepu. niestety.
przekonałem się o tym, usiłując sprzedać moja Minoltę Z1. znalazłbym kupca gdybym chciał dać niemal za darmo - choć aparat na gwarancji polskiej, b. mało uzywany i w ogóle nie mający śladów użytkowania (faktycznie był może 5 razy w użyciu, bo dostalismy z żoną nieoczekiwanie w prezencie cos lepszego).
uspokoiłem się dopiero, gdy powiedziałem sobie: basta - przyda się dla dzieciaków za dwa-trzy lata (wtedy na pierwszy aparat będzie w sam raz).

dlaczego to piszę? bo warto pamiętać, że jak się dzis kupi aparat, to prawdopodobnie będzie się jego jedynym właścicielem, więc warto dobrze się zastanowić.
w powyższym kontekście - radziłbym zrezygnować z A400...

poniedziałek, 25 lipca 2005, 20:20

ja swojego canona A60 kupiłem za 680zł na allegro a sprzedałem go po półtora roku za 550zł też na allegro- czyli stracił na wartości 130zł przez 1.5roku - czyli 7.22 zł tracił miesięcznie na cenie. Jak go sprzedawałem to nie miał już gwarancji i miał pare otarć związanych z normalnym użytkowaniem. Teraz mam A510 i jak bedzie gwarancja zbliżała się do końca też go pogonie na alu i kupie nowy inny model, nawet jak mam stracić nawet 400 zł na wartości to ja się nie przejmuję bo tyle ile fot nim nacykam że to nie ma znaczenia. Chyba że ktoś kupi aparat np. za 1500-2000 zł, większość czasu przeleży u niego na półce, po 2latach spadnie mu na ziemie i sie popsuje a naprawa pochlonie polowe aktualnej jego wartosci na rynku - wtedy to sie nie oplaca sprzedawać i prawdopodobnie pozostanie się jego jedynym właścicielem. Pozdrawiam

środa, 27 lipca 2005, 11:17
A 400 i A510 to mimo wszystko bardzo podobne aparaty. A 510 jest lepszy ze względu na minimalnie większą fizycznie matryce i preselekcje przysłony i migawki oraz 4x zoom optyczny, poza tym nie ma żadnych różnic... W dobrych warunkach zdjęcia są identyczne i nie do odróżnienia między tymi aparatami... A400 ma dużo lepszy wyświetlacz (choć mniejszy) to jednak dużo wyraźniejszy bo liczy się jego rozdzielczość... Ponadto A400 ma przedni panel z aluminium w przeciwieństwie do A510, który jest cały plastikowy... Z tego co wiem A510 jest też bardziej awaryjny od A 400 no i jest od niego droższy o przynajmniej 200 zł...

piątek, 5 sierpnia 2005, 23:11

TAMPABOY - a skąd Ty bierzesz takie rewelacje wyssane z palca? Miałeś w ogóle w rękach oba aparaty? A510 jest lepszy pod każdym względem od A400. Ma lepszy obiektyw, większy zoom optyczny, lepszą lampę, pełny manual. Poza tym nie jest prawdą, że ma gorszy wyświetlacz, to też jakaś rewelacja którą pierwszy raz słyszę. Dodam, że oba aparaty mają tyle samo pikseli na LCD, czyli 15.000. Nie jest też prawdą, że A510 jest cały z plastiku, bo przedni panel akurat pokryty jest dość grubą warstwą aluminium. Wreszcie - zdjecia z A400 są słabsze od A510 - szczególnie w trybie auto i przy wyższych ISO niż 50. A400 dużo bardziej szumi. Mówisz, że A510 jest bardziej awaryjny? A to ciekawe. Przeprowadziłeś jakieś testy na wytrzymałość tych aparatów?

sobota, 6 sierpnia 2005, 22:24
Do brinho- ponieważ miałem ( a nie mam ) oba aparaty to dlatego jestem obiektywny... A400 miałem przez 8 miesięcy a A510 przez 2 miesiące i uwierz mi że A510 nie jest wcale lepszy... Fakt, że lampe ma nieco mocniejszą, ale jakość zdjęć jest indentyczna ( ja w 99% przypadków miałem ustawione ISO 50 ) A wyświetlacze mają nie po 15.000 tylko 115.000 pikseli- z tą różnicą że A400 ma 1,5 cala a A510 1,8 cala co siłą rzeczy powoduje, że screen w A400 jest o wiele wyraźniejszy !!! Wydaje mi sie, że nigdy nie miałeś w ręku A510 skoro twierdzisz, że ma przedni panel z aluminium ( albo nie wiesz co to aluminium )... Zresztą spytaj sie jakiegoś usera tego aparatu czy ma coś z aluminium to się zdziwisz... A co do awaryjności to napisałem tak po rozmowach ze znajomym z MediaMarkt, który mi podawał dokładne dane o aparatach wysyłanych do serwisu... Pozdro

niedziela, 7 sierpnia 2005, 10:15

napisałeś że nie chcesz używanego coprawda ale mam obecnie zakupiony 2 miesiące wstecz 510 w Vobisie, kompletnie jeszcze nawet nie "pstrykany", miał być dla dzieciaka ale dostał w prezencie kolejny tym razem Fuji od "chrzestnego" a ja właśnie kupuję 350d na co się w ostatnich dniach nieoczekiwanie zdecydowałem
chętnie odsprzedam nawet będąc stratnym, taniej niż na allegro, byle bym mógł dołożyć sobie do lepszego obiektywu
pełne opakowanie, mam nawet futerał kupiony do niego w fotojokerze i moge go dołożyć!
naprawdę zejdę poniżej ceny allegro, nie jestem pazerny a jak mi ma leżeć a ja mam ciułać te pieniądze do "L-ki" to musiałbym mieć niepokolei w głowie

w razie czego - 503 492 617 o każdej porze :)
pozdrawiam

niedziela, 7 sierpnia 2005, 16:13

Do brinho- ponieważ miałem ( a nie mam ) oba aparaty to dlatego jestem obiektywny... A400 miałem przez 8 miesięcy a A510 przez 2 miesiące i uwierz mi że A510 nie jest wcale lepszy... Fakt, że lampe ma nieco mocniejszą, ale jakość zdjęć jest indentyczna ( ja w 99% przypadków miałem ustawione ISO 50 ) A wyświetlacze mają nie po 15.000 tylko 115.000 pikseli- z tą różnicą że A400 ma 1,5 cala a A510 1,8 cala co siłą rzeczy powoduje, że screen w A400 jest o wiele wyraźniejszy !!! Wydaje mi sie, że nigdy nie miałeś w ręku A510 skoro twierdzisz, że ma przedni panel z aluminium ( albo nie wiesz co to aluminium )... Zresztą spytaj sie jakiegoś usera tego aparatu czy ma coś z aluminium to się zdziwisz... A co do awaryjności to napisałem tak po rozmowach ze znajomym z MediaMarkt, który mi podawał dokładne dane o aparatach wysyłanych do serwisu... Pozdro

Tak się składa, że mam A510 od paru miesięcy. Przedni panel jest na 100% pokryty pewną warstwą aluminium, albo czymś aluminiopodobnym. Łatwo to sprawdzić pozostawiając chociażby aparat na noc przy otwartym oknie. Rano czuć, że przedni panel jest zimy, a tylny nie. Sam wpadłem na to przypadkowo. Zresztą to samo potwierdzają inni userzy. Co do wyświetlacza, to fakt - 115.000 pikseli, "zjadłem" jedną jednynkę. Tyle tylko, że miałem również A400 w ręku i jakoś nie zauważyłem, że jego LCD jest czytelniejszy. Ale to może kwestia gustu. Natomiast zdjęcia z A400 jak na moje oko szumiały dużo bardziej niż z A510. Generalnie rzecz biorąc ja wcale nie twierdzę, że A400 to zły aparat. Wręcz przeciwnie, to dobry aparat dla amatora, ale na pewno gorszy od A510, na co wskazują parametry techniczne obu aparatów. Pozdrawiam.

niedziela, 7 sierpnia 2005, 18:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]