Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 08:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 350D i problemy początkującego lusterkowicza - z zakupem... 
Autor Wiadomość

Post 350D i problemy początkującego lusterkowicza - z zakupem...
Witam!

Domyślam się że takich pytań czytacie tysiące, ale jeśli ktoś zechce mi udzielić kilku cennych rad to będę bardzo wdzięczny. Pół urlopu spędziłem na przekopaniu różnych forów i jak narazie jestem tylko bardziej głupszy niż byłem (choć to podobno też cenna wiedza :D ). Ale do rzeczy.

Fotografią zajmuję się jak narazie amatorsko, choć są to dość częste przygody. Eksperymentuje sporo z ustawieniami najróżniejszych krajobrazów - od pejzażów po portrety (a najbardziej jak dotąd mi akty wychodziły, serio). Jednym słowem bardzo ciekawski ze mnie amator, choć znajomi twierdzą że mam niezłe oko i jak na możliwości mojego sprzętu to zdjęcia są niezłe. No właśnie, tu jest problem. Póki co ze zwzględów finansowych korzystałem z różnych kompaktów typu Canon A80. Jednakże wzrast ze wzrostem umiejętności rosną i wymagania, więc dotuczyłem trochę konto w banku i postanowiłem rzucić się na lustrzankę.

Wybrałem Canona EOS 350D. Początkowo zamierzałem go kupić z kitowym zestawem EF-S 18-55 + EF 55-200 + bg. W większości serwisów testujących ten sprzęt redaktorzy nie rozpływają się nad obiektywami, ale twierdzą że nawet te kitowe mają lepsze możliwości niż te z zaawansowanych kompaktów. Ja oczywiście traktowałbym taki zestaw jako początek, bardziej do ćwiczeń i niewymagającej fotografii. Ale jak poczytałem fora to obiektywy te jawią mi się niczym puste butelki po piwie :D

No i teraz pytanko do znawców tematyki - czy te szkiełka są warte jakiejlkowiek uwagi, jak dla początkującego w segmencie luster? Licze na obiektywne oceny. A jeśli nie, to co byście polecili zamiast nich, w podobnym zakresie ogniskowych (broń Boże żadne spacerzoomy 20-500). Na początek chciałbym wystartować właśnie z dwoma obiektywami - szerokim i tele. No i cena - oczywiście nie da się znaleźc interesującej alternatywy w podobnym zakresie, ale byłbym szczęśliwy gdyby cały zestaw wyniósł nie więcej jak 6000 zł. W końcu i tak jeszcze sporo w niego właduje.

Sorki za długi post i dzięki z rady!

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 20:54

ja bym wzial kita i do tego sigme 70-300 DG, ewentualnie tanszego canona 90-300

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 21:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]