Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 08:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zdjęcia w nocy! S1 IS 
Autor Wiadomość

Post Zdjęcia w nocy! S1 IS
1.
Mam pytanie jak robić zdjecia w nocy?
W trybie nocny wychodza rozmazane światła.
Czy da się tak ustawić aparat żeby to zredukowac?
pewnie na statywie byłoby wszystko wporzadku.

2.
Jak robić zdjecia na koncertach żeby uzyskać najlepszy ekekt?

MODEL: S1 IS
:D

czwartek, 8 września 2005, 10:28

1. Postaw aparat na statywie lub podeprzyj go na czymś.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 8 września 2005, 11:06

Mam pytanie jak robić zdjecia w nocy?

zdjęcia w nocy robi się z długim czasem naświetlania, do tego potrzebny jest przeważnie statyw.
Jak robisz zdjęcie nocne np. drugiej osobie to uruchamiasz tryb nocny i włączasz lampe błyskową - wtedy czas migawki będzie np. 1s a błysk lampy pozwoli na oświetlenie i "zamrożenie" fotografowanej osoby na pierwszym planie,a długi czas migawki pozwoli na zarejestrowanie tylnej sceny.
Jeżeli masz aparat ze stablilizacją to też tego użyj.
Do focenia na koncertach najlepiej by się przydała nowoczesna lustrzanka z wysokimi czułościami i małym ziarnem na najwyższym ISO oraz jasny długi obiektyw i to wszystko kosztuje kupe szmalu i dla amatora gra nie warta świeczki

czwartek, 8 września 2005, 11:32

Może ktoś powie.... hmmm.... jak w manualu wszystko poustawiac żeby było najlepiej?

Osiągne lepszy efekt niż w trybie nocnym?

czwartek, 8 września 2005, 15:26

-ISO jak najmniejsze (aby ziarno zmninimaliziwać)
-przesłona jak największa (najmniejsza wartość F)
-migawka jak najdłużej się da
-ostrość na nieskończoność
-ustawić balanś bieli
-pstrykac za pomocą samowyzwalacza aby uniknąć poruszenia
-statyw

czwartek, 8 września 2005, 15:46

-ISO jak najmniejsze (aby ziarno zmninimaliziwać)
-przesłona jak największa (najmniejsza wartość F)
-migawka jak najdłużej się da
-ostrość na nieskończoność
-ustawić balanś bieli
-pstrykac za pomocą samowyzwalacza aby uniknąć poruszenia
-statyw

Wyczerpująca odpowiedz ;)
Będę próbował.

piątek, 9 września 2005, 10:06
Polecam jeszcze mocną latarkę żeby sobie światłem trochę porysować. Ustaw aparat na statywie i świeć na różne obiekty albo pobiegaj z latarką przed aparatem. Różne dziwactwa można stworzyć :D

piątek, 9 września 2005, 10:12

Polecam jeszcze mocną latarkę żeby sobie światłem trochę porysować. Ustaw aparat na statywie i świeć na różne obiekty albo pobiegaj z latarką przed aparatem. Różne dziwactwa można stworzyć :D

Narazie jestem mocno zainteresowany jaki statyw kupic do S1 IS...
;)

najlepiej fajny mały składany.... coś polecacie ?????????

piątek, 9 września 2005, 11:01
Najlepiej idź do sklepu i sam posprawdzaj statywy. Polecam te zestawy w których odrazu dają pokrowce, wbrew pozorom bardzo się przydaje. Tylko już lepszy dobry statyw niż kiepski z pokrowecem rzecz jasna :D

piątek, 9 września 2005, 17:09

Najlepiej idź do sklepu i sam posprawdzaj statywy. Polecam te zestawy w których odrazu dają pokrowce, wbrew pozorom bardzo się przydaje. Tylko już lepszy dobry statyw niż kiepski z pokrowecem rzecz jasna :D

Jakaś cenna wskazówka oprócz pokrowca ?;)

piątek, 9 września 2005, 20:56
Pasowało by żeby miał szybko złączkę bo aparat przykręcony bezpośrednio do statywu to nie jest dobry pomysł, mało funkcjonalny zwłaszcza jeżeli zajdzie potrzeba odłączenia na chwilę aparatu. Poziomica, może być, przydaje się przy panoramach ale takie można zrobić nawet z ręki. Proponuje na początek jakiś tani podróżny do 100zł. Sprawdź w sklepie na ile jest stabilny bo przy zdjęciach nocnych nie może być mowy o poruszeniu. Zasadniczo to bierz który wydaje Ci się solidniejszy, bo wybór jest duży :D

piątek, 9 września 2005, 21:58

Jakaś cenna wskazówka oprócz pokrowca

Na statywie nie ma co oszczędzać paru złotych - a to odbija się na komforcie pracy i ilości straconych nerwów.
Najlepiej kup sobie dwa statywy.
Jeden wysoki np. taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62140319
i kieszonkowy np. taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62247982
Wysoki przyda ci się do zastosowań typu - plenerki itp... a ten kieszonkowy przyda ci się praktycznie w każdej sytuacji w której nie będzie ci się chciało targać tego wielkiego. Sam posiadam taką konfiguracje -wysoki i kieszonkowy statyw więc polecam.

sobota, 10 września 2005, 11:24

Tylko duzo sobie nie obiecuj po tych zdjeciach.. canon s1 is nie radzi sobie dobrze kiedy jest malo swiatla... :( niestety...

sobota, 17 września 2005, 19:59
S1 świetnie sobie radzi, tylko trzeba troche potrenować i przede wszystkim robić zdjęcia na manualu ze statywem.
Sam zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć w niemal całkowitej ciemności i mało kto może uwierzyć że tam było ciemno

środa, 21 września 2005, 17:43

Jeden z moich szanownych przedmówców mówi, że całkiem dobrze sobie CANON S1 IS radzi, a drugi, że nie radzi sobie zupełnie w nocnych zdjęciach. Najlepsze, że obaj mają rację! Faktycznie, przy małej ilości światła S1 nie potrafi nastawić ostrości. I to jest, IMHO, niewątpliwie największą jego wadą. I dlatego trzeba się nakombinować żeby obejść to ograniczenie. Jednak aparacik ma też spore możliwości. Zdjęcie do którego link tutaj: http://static.flickr.com/32/43590340_009d83f14b_b.jpg zostało zrobione właśnie aparatem C S1 IS, z 15 sek. czasem naświetlania, przysłona max otwarta, z szarym filtrem +2 (bo jednak było za jasno na 15 sek), ręcznie ustawioną ostrością no i oczywiście ze statywu. S1 posiada także jeszcze jedną funkcję, która sprawiła, że zrobienie tego zdjęcia to była pestka. Ustawiłem automat na wykonywanie zdjęcia co minutę z czasem naśw. j/w i poszedłem sobie do kompa. Aparat zrobił 20 zdjęć, wśród nich to właśnie.

niedziela, 25 września 2005, 11:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona