Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 16:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon PowerShot S2 IS 
Autor Wiadomość

Post Canon PowerShot S2 IS
prosze o opinie czt warto kupic czy moze zaczekac az cena spadnie ? aktualna cena to - 1910,- zl , najtaniej znalazlem taka cene , jesli ktos ma to niech sie pochwali wadami i zaletami, najlepiej poprosze jakies fajne fotki z tego aparatu :)

środa, 26 października 2005, 17:45

Kupiłem ten aparat przed wyjazdem na wakacje. Miałem miesiąc na zapoznanie się z aparatem. Ma mnóstwo możliwości wyjątkowo przydatnych przy fotografowaniu oraz sporo mniej przydatnych. Zdjęcia plenerowe bardzo ładne. Zoom super. Nie miałem problemu z ustawianiem ostrości. Bardzo ważne dla mnie to zdjęcia w pomieszczeniach. Mam małe dziecko, które nie lubi pozować, zresztą które lubi :lol: . Trzeba się spieszyć. Aparat ma możliwość regulacji siły błysku na trzech poziomach i działa to rewelacyjnie. Muszę przyznać, że kolory są rewelacyjne, skóra oddana naturalnie, doskonale oddane szczegóły. Zdjęcia makro to także prawdziwa rewelacja. Trzeba się tego wszystkiego jednak nauczyć. Miesiąc to takie minimum żeby opanować technicznie aparat i nie robić błędów, którymi co niektórzy obarczają same aparaty. Co do tych szumów to i owszem przy 400 ISO występują,ale na fotkach 10x15 w ogóle nie przeszkadzają. Co do filmowania to faktycznie rewelacja. Dzwięk fantastyczny. Właśnie w takich sytuacjach z małym dzieckiem przydają się kilkuminutowe sekwencje video. Przesyłanie fotek to pewien problem bo z reguły mają blisko 3 MB.
Weź pod uwagę jednak dodatkowe koszty. Konieczna torba - doskonała LOWEPRO Edit 120 (ok 60-70 zł), w którą wchodzi aparat z nałożonym adapterem na obiektyw, sam adaper (na razie wyłącznie oryginał) (ok. 135 zł), przynajmniej filtr UV (ok 20-50 zł), dekielek na adapter (12 zł), 8 akumulatorów 2500mAH (ok 100 zł) dobrej firmy, wchodzą 4 szt., karty SD najlepiej SANDISK Ultra II, bo te na 100% współpracują z aparatem (512MB ok. 240 zł - może teraz taniej). Więc do ceny aparatu trzeba trochę dołożyć. Wyszło ok 2500 zł, a sam aparat kupiłem w okolicy sierpnia za 1910, ale od kolegi z hurtowni. W większości stosuję własne ustawienia, ale jak wspomniałem wcześniej trzeba dać sobie czas, żeby poznać możliwości aparatu i nie psuć zdjęć, a zapewniam, że będziesz miał satysfakcję.

czwartek, 10 listopada 2005, 22:50

Posiadam S2 już kilka miesięcy. Mam małą córeczkę i robimy jej mnóstwo zdjęć (zwłaszcza w domu). Fotki są naprawdę ekstra. Pstrykamy głównie w domu, gdzie warunki są różne, ale fotki super wychodzą. Nie wspominając jak na powietrzu, na wakacjach - BAJKA. Aparacik bardzo szybko ostrzy, pracuje bardzo cicho (Ultrasonic!!). A i filmiki, które kręci też wychodzą dobrze. Polecam z całego serca.
A aparacik można kupic taniej -> http://www.aparaty.haa.pl. Polecam tego sprzedawcę (ja kupiłam od niego)

piątek, 9 grudnia 2005, 23:29

Ja również polecam ten model. Mam go od niedawna, ale świetnie się sprawdza w każdych warunkach. 12-krotny zoom, super makro, regulacja siły błysku lampy i wiele wiele innych przydatnych szczegółów pozwala na eksperymentowanie ze zdjęciami. Zdecydowanie polecam:)

wtorek, 13 grudnia 2005, 19:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]