Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 21:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Canon - serwis! 
Autor Wiadomość

Post Canon - serwis!
Chciałem się podzielić uwagami na temat serwisu Canona. Otóż uwag nie mam!!! Wszystko sprawnie i szybko. Wysyłka na koszt serwisu (DHL). Po tygodniu aparat wrócił cały i co najważniejsze naprawiony (zablokował się obiektyw podczas wysuwania). Jedyny minus to naprawy po gwarancyjne gdyż niestety koszty przesyłki trzeba pokryć samemu.
Brawo Canon!
:D

piątek, 28 października 2005, 17:26

Witam gorąco. Mam nadzieje, ze mi ktoś coś doradzi...
Mam Canon A60.Kupiłem go w sierpniu 2004. 14.09.2005 wysłałem na Żytnią (serwis). Szczerze mówiąc, wpadł do wody. Ale działał, tylko fotki były z lekką mgiełką. No to po 2 tygodniach zadzwoniłem dowiedzieć się jak tam mój aparat. O dziwo, odniosłem wrażenie, że zapomnieli o nim. Pani coś niewyraźnie starała się wyjaśnić, ale obiecała że go naprawią i odeślą jaknajwcześniej. Następnego dnia zadzwonił jakiś pan i długo przepraszał że czekają na jakieś części, dlatego to tak trwa, i że do końca tygodnia aparat będę miał. Dostałem aparat dopiero po 2 tygodniach (razem miesiąc i 3 dni, licząc czas dostawy).
Mój błąd, nie sprawdziłem aparat (uważam się za człowieka uczciwego, i tego oczekuje od innych). A okazało się, że nie ma ostrości, i wyskakuje komunikat E18. No to 04.11.2005 wysyłam ponownie. W środę (30.11.2005) dzwonie do serwisu, a pan mówi ,że mam zapłacić ok.100 zł za wymianę płyty głównej. Ależ E18 oznacza wadę obiektywu!!! (czy się mylę?)
Prószę o rozmowę z technikiem - ale go niema. Pan zadzwoni jutro. Jutro zadzwoniłem - też niema, pan zadzwoni jutro. Dziś zadzwoniłem, przez ok 5 min. pani o czymś sprzeczała się z kimś, po czym powiedziała, cytuje: Pan zadzwoni za 2 godziny, bo technik będzie SPRAWDZAĆ aparat!!!!!!!!!
Musze dodać, że poprzedniego razy aparat naprawiono bez opłaty, tym razem chcą 100 złotych. Za co? Przecież ja go nie używałem, więc najprawdopodobniej już taki przyjechał z serwisu!!! A jak musiłem zapłacić, to dlaczego nie odrazu? Dlaczego zmarnowano mój czas?
I co wy na to?

sobota, 3 grudnia 2005, 17:06

ja w swoim a510 miałem e18. Opisałem usterke wysłałem dhl-em na żytnią, tydzień czekałem poczym zadzwoniłem dowiedzieć się jak tam mój aparat - niestety jeszcze nie trafił na stół operacyjny-miłym głosem oznajmiła mi pani w słuchawce zapewniając jednocześnie że zrobią go jak najszybciej - na drugi dzień patrze Obrazek - żółty transit podjeżdza z mojm canonem Obrazek
Obrazek
w karcie gwarancyjnej pojawił się wpis - "naprawa zespołu obiektywu". Nie zapłaciłem nic - ale jakby nie gwarancja to pewno pare stówek by poleciało Obrazek

sobota, 3 grudnia 2005, 17:28

Ja mam do kolegow pewnie lamerskie pytanie ale ciekawi mnie jak sprawdzacie symbol usterek w swoich Canonach?
Moj S1 odpukac smiga bez problemow ale jakby co ...

niedziela, 8 stycznia 2006, 12:07

Ja mam do kolegow pewnie lamerskie pytanie ale ciekawi mnie jak sprawdzacie symbol usterek w swoich Canonach?

Patrzymy się na wyświetlacz LCD

niedziela, 8 stycznia 2006, 12:11

W przypadku pogwarancyjnych napraw chyba jednak nieautoryzowany serwis byłby znacznie tańszy 8)

niedziela, 8 stycznia 2006, 17:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]