Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Pytanie lamerskie. Soft do A510 
Autor Wiadomość

Post Pytanie lamerskie. Soft do A510
A510 mam od dwóch dni. Niestety okazało się, że dołączone oprogramowanie pracuje na kompach powyzej 500MHz, a ja takowego nie posiadam.
Do czasu zakupu komputera ten brak jest dla mnie dotkliwy. Mam więc dwa pytania:
1) czy istnieje jakieś niefirmowe oprogramowanie umożliwiajace mi łączność z aparatem, czy jestem skazany na soft Canona?
2) Dołączone drivery nie umozliwiają mi "widzenia" aparatu jako dysku. Czy jest jakis driver to umożliwiający?
Używam obecnie kompa ok 400MHz i Win98
z góry dziękuję za odpowiedź
TBM

wtorek, 1 listopada 2005, 19:29

A próbowałeś wgrać to oprogramowanie, bo często producenci przesadzają z napisanymi minimalnymi wymaganiami.
Skąd wiesz że soft pracuje dopiero od 500MHz?
Najlepiej spróbuj zainstalować a jak się nie uda to napisz co się wyświetliło.

Jaki to jest soft? (jakiś program graficzny czy tylko sterowniki)
Jeśli te wymagania są do sterowników to na 95% jak je zainstalujesz to wszystko będzie ok.

A co do tego że A510 nie widać jako dysk to to nie dotyczy tylko tego modelu ale z tego co wiem wszystkich canonów. Jest na to jeden sposób: w jakimś menadżerze plików (chyba total commander) widać canony jak dysk (tylko nie wiem czy normalnie czy trzeba jakoś w otoczeniu czy coś) i można normalnie przerzucać wszystko. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto tego używa albo poszukaj w starych tematach bo napewno gdzieś to tam było.

Pozdrawiam.

wtorek, 1 listopada 2005, 21:29

A próbowałeś wgrać to oprogramowanie, bo często producenci przesadzają z napisanymi minimalnymi wymaganiami.

próbowałem wszystkiego ;-). Instalują się drivery, instalacja ZoomBrowsera kończy (w zasadzie zaczyna) się suchym: "instalation canceled"

System widzi aparat, aparat przechodzi testy diagnostyczne, jako urzadzenie sprawne, sterowniki są OK. I tyle :-(

Informacja o 500MHz jest w wielu miejscach instrukcji i do aparatu i do softu.

Jedynym działaniem jest automatyczne uruchomienie "Imaging for Windows" w momencie uruchomienia aparatu. Mogę wtedy wybrać zdjęcie, zapisać jako TIFF lub BMP. Ale to BAAAAAARDZO hmmmm upierdliwe. Poza tym traci sie exify

W Total Commander nie widać dysku.

Ponieważ i tak używam photoshopa, widzenie dysku, albo nawet opcja "przerzuć wsio na kompa" w pełni (prawie) by mnie satysfakcjonowała

Dzieki za odpowiedź

TBM

wtorek, 1 listopada 2005, 21:40

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

środa, 2 listopada 2005, 02:49

Czytnik

to jest to...nie musisz za każdym razem odginać tej felernej gumki aby podłączyć usb, nie musisz wgrywać softu (ja bynajmniej nie wgrywałem), a i prędkość zgrywania nieporuwnywalnie większa i odpada niebezpieczeństwo (gdzieś w necie o tym czytaemałem) że jak odepniesz kabel usb podczas zgrywania zdjęć to może się aparat zawieśić. czytnik kosztuje pare dyszek więc nie jest to spory wydatek.Pozdr

środa, 2 listopada 2005, 07:59

Nie wiem czy to pomoże, ale w instrukcji do a510 jest napisane że w Windows XP nie trzeba wgrywać żadnych sterowników.
Mam XP i po podłączeniu aparaciku do komputera przez USB wykrywa mi nowy dysk bez problemu.

środa, 2 listopada 2005, 09:00

Program powinien działać, może problem jest po stronie systemu, której wersji systemu używasz, musi być drugie wydanie (98SE).

środa, 2 listopada 2005, 09:01

Czytnik ?

Też myślałem o czytniku. Miałem jedynie nadzieje, ze ktoś na forum napisze: "A bo to trzeba tu klinąć, tam odkliać i po problemie" :D
Wprawdzie grzesk napisał, że powinno działać, ale widać moje 98SE o tym nie wiedzą ;)
Dzięki wszystkim za pomoc
TBM
ps
a ta gumka jest faktycznie "cholerna". Kto to wymyslił?????:D:D:D

środa, 2 listopada 2005, 09:48

ale widać moje 98SE o tym nie wiedzą

Faktycznie to chyba Twoje nie widzą, spróbowałem na starym Celeronie 300MHz z 98SE i działa, nawet nawet nieźle jak na ten sprzęt.

czwartek, 3 listopada 2005, 10:21

spróbowałem na starym Celeronie 300MHz z 98SE i działa,

Szlag jasny!
Jak w tytule wątku pisałem o lamerstwie to miałem na mysli swoje lamerstwo fotograficzne. A tu się okazuje, ze i komputerowe wylazło :(
Chyba się wnerwiłem i wieczorek spędzę na zmuszaniu kompa do posłuszeństwa. W każdym razie dzięki, bo widać, że to do zwalczenia i nie sprzęt a wiedza ma decydujace znaczenie.
Tyle mojego, że sobie czytnik kart kupiłem :D:D:D
dzięki i pozdrawiam
TBM
ps
Nie chciałbym zaczynac nowego wątku, więc tylko tak BTW spytam.
Słyszałem, że dla posiadaczy aparatów Canon udostepnia 100MB w sieci na zdjęcia. Czy to prawda? A jeśli tak, to gdzie to znaleźć, bo na stronie Canona mi się nie udało.

czwartek, 3 listopada 2005, 10:30

wiedza ma decydujace znaczenie

Przy windowsach to raczej szczęście :wink:

czwartek, 3 listopada 2005, 10:35

Post Soft problem :)
Cześć
Mam nadzieję, że uporałeś się z tym "softowym" problemem
Ja tylko mogę dodać ( z własnego doświadczenia ), że na większość problemów ze softem nie ma to jak : C>format>instal
Przeinstalowanie systemu operacyjnego bywa bardzo często najlepszym lekarstwem na wszelkiego rodzaju problemy ze sprzętem i jego sterownikami :shock:

Ciekaw jestem czy znalazłeś "drogę" do tych 100MB w sieci na zdjęcia?
Jeśli tak to podziel się z nami tą wiedzą :wink:

Pozdrawiam

czwartek, 8 grudnia 2005, 02:43

że na większość problemów ze softem nie ma to jak : C>format>instal

Są lepsze sposoby nie wymagające godzin slęczenia nad instalacją i konfigiem systemu co chwila

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

czwartek, 8 grudnia 2005, 18:04
Post Re: Pytanie lamerskie. Soft do A510
TBM napisał(a):
A510 mam od dwóch dni. Niestety okazało się, że dołączone oprogramowanie pracuje na kompach powyzej 500MHz, a ja takowego nie posiadam.
Do czasu zakupu komputera ten brak jest dla mnie dotkliwy. Mam więc dwa pytania:
1) czy istnieje jakieś niefirmowe oprogramowanie umożliwiajace mi łączność z aparatem, czy jestem skazany na soft Canona?
2) Dołączone drivery nie umozliwiają mi "widzenia" aparatu jako dysku. Czy jest jakis driver to umożliwiający?
Używam obecnie kompa ok 400MHz i Win98
z góry dziękuję za odpowiedź
TBM

Ostatnio mialem 400 MHz i 98SE i wszystko dzialalo bez problemu

czwartek, 15 grudnia 2005, 11:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]