Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 13:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Canon 300D 
Autor Wiadomość
Post Canon 300D
Czy ktoś moze się wypowiedziec na temat canona 300D . Słyszałem różne opinie .Jedni piejąz zachwytu , inni mówią żeby się wstrzymać i nie kupować, bo ma problemy z wymiennością obiektywów i matryca ponoć przy analogowych obiektywach Canona nie chce współpracować i ucina obraz . Ponadto ma bardzo niezadawalające efekty przy współpracy z zewnętrzną lampą błyskową . Zdjęcia wychodza ponoć prześwietlone . Brak synchronizacji. Canon wypuszcza nową serię obiektywów do niego i będą one drogi , a ten który jest w standardzie to ponoc żadna rewela . Czy ktoś wie coś więcej na jego temat ? Mam zamair go kupić .Sam fotografuję amatorską do tej pory Minoltą Dynax 5 z zew. lampą i dodatkowym zoomem 75-300. Jak się tego pozbęde ( bo chcę to sprzedać ) i kupię Canona 300D a się okaże że nie dorównuje on jakością analogowej Minolcie to sie chyba pohlastam . :cry:

sobota, 20 grudnia 2003, 15:48

Absolutnie nie powinieneś nastawiać się na lepszą jakość niż z Minolty Dynax 5. Wynika to z tego, że "piątka" jest z tej samej półki co EOS300V i jest do niego absolutnie porównywalna. W jednym lepsza, w drugim gorsza. Jeżeli zamiast dobrej kliszy wstawisz dobrą, ale nie rewelacyjną matrycę, to robi się nieciekawie, a 300D to przecież 300V z matrycą itp. rzeczami. Standardowa optyka Dynaxa 5 wydaje mi się lepsza niż 300D (tak jak 300V ma lepszą optykę niż 300D). Jakość zdjęć sądzę, że powinna być gorsza. Z drugiej jednak strony, zdjęcia z analoga (jeśli potrzebujesz je w postaci cyfrowej) musisz skanować, a to wiąże się z utratą jakości. Myślę, że przy dobrym skanerze różnica znacząco się zmniejszy. Poza tym przy tej zamianie stracisz obiektyw 75-300 i lampę błyskową. Jeżeli więc nie potrzebujesz bardzo aparatu cyfrowego, to nie na tej operacji na pewno nie zyskasz.
Pamiętaj, że EOS300D to ogromny skok w porównaniu do mniej lub bardziej kompaktowych cyfrówek ze stałą optyką. Jednak z tradycyjną lustrzanką nie może się jeszcze do końca równać.
Co ja bym zrobił? Myślę, że rozważyłbym dwa wyjścia:
1. Zamieniłbym Dynaxa 5 na Dynaxa 7, może jeszcze jakieś szkła na trochę lepsze - dobre rozwiązanie, jeśli nie potrzebujesz zdjęć w postaci cyfrowej lub nie tracisz majątku na wizyty w fotolabie.
2. Poczekałbym parę miesięcy na premierę nowej cyfrowej lustrznanki Nikona z półki 300D. Nawet jeżeli nie będzie lepszy (a ma spore szanse, zwłaszcza jeśli chodzi o obiektyw Nikkora), może obniżyć cenę 300D i to dość znacząco.

sobota, 20 grudnia 2003, 18:29

Jeśli chodzi o współpracę z zewnętrznymi lampami, to kolega robi od jakiś dwóch tygodni z taką lampą (modelu niestety nie znam) i nie narzekał do tej pory (a zrobił około 1000zdjęć). Używa też obiektywu 75-300 ze stabilizatorem obrazu z analogowych canonów. Oprócz tego ma jeszcze jeden jakiś obiektyw i na żaden z nich też nie narzekał. :)))

sobota, 20 grudnia 2003, 21:29
Enzo , a miałbym do Ciebie wielką prośbe . Czy mógłbyś dowiedzieć się od kolegi jaką konkretnie lampę zewnętrzną używa twój kolega ? Ewentualnie jeszcze co do obiektywu 75-300 czy jest to Tamron czy Canon i czy wychodza jakieś dziwaczne efekty na 300D ? Poza tym mam do wszystkich jedno jeszcze pytanko . Czy nie warto byłoby ściągnąć sobie np ze Stanów takiego Canona Rebella 300D który to tam za oceanem kosztuje około 700- 100 $.

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 09:26
700-1000 $ oczywiście ....pomyliłem się o jedno zero.

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 09:28

Lampy używa metza-jakiś wysoki model (bo kosztowała około 1500zł). A obietywy to oryginalne canony. Tele jest ze stabilizatorem, jak już zdaje się pisałem.
Jak się dowim więcej, to napiszę :0
Ściaganie ze stanów jest ok. Przy obecnym kursie dolara chyba się opłaca :) :)

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 12:16

Nie chce otwierać nowego tematu, a mam pytanie:

Zdecydowałem się (jak narazie) na zakup EOS 300D z dodatkowym obiektywem: Tokina AT-X AF 28-70 mm f/2.8 Pro SV

Co o nim sądzicie? Chodzi o obiektyw do tego sprzętu.

W USA samo body można kupić już za ok 810$ + w/w obiektyw 260$ to nie wychodzi drogo a planuję przeznaczyć na ten cel ok 4000,00zł. Będę miał możliwość sprowadzenia stamtąd.

wtorek, 25 maja 2004, 17:00

Ta Tokina to chyba nie jest rewelacyjny pomysł. Już w analogu ten obiektyw nie grzeszy przesadnie dobrą jakością.

wtorek, 25 maja 2004, 18:59

wtorek, 25 maja 2004, 20:47

Okey bonnum, jeśli ta tokina nie jest rewelacyjna (a w testach na foto.com.pl bardzo ją chwalili) to co polecasz?
Tokina w Polsce (w sklepie) kosztuje ok 1800,00 zł a więc obiektyw do tej kwoty, a do ok 1100,00 cenniku w USA.

Ostatnio edytowano wtorek, 25 maja 2004, 23:35 przez Danon, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 25 maja 2004, 21:14

Popatrz na ceny obiektywów w USA i zobacz, czy naprawdę stać Cię tylko na Tokinę. Sigma miała fajne szkło do Canona 10D, coś koło 18-70 f/2.8. Nie pamiętam dokładnego oznaczenia modelu, ale foci nieźle. Canon też miał jakiś swój fajny obiektyw.

wtorek, 25 maja 2004, 22:39

środa, 26 maja 2004, 01:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]