Teraz jest sobota, 22 września 2018, 09:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 obiektyw HANIMEX do 350d ? 
Autor Wiadomość

Post obiektyw HANIMEX do 350d ?
Czesc,
szukam dobrego , jasnego obiekytwu do Cannona 350D. Głównym zastosowaniem maja byc portety, ale nie wykluczam tez prob z krajobrazami. Mysle o kupieniu obiektywu M42. Mam mozliwosc odkupienia japonskiego HANIMEX Tele-Auto f2.8/ 135mm, ale nie wiem nic na temat tych obietywow . Czy ktos moze mi doradzic czy warto sie w to ladowac? :? Czy przewyzszaja jakoscia kit Cannona 350d ? - tylko takim obiektywem na razie dysponuje wiec mialabym do czego porownac.

Z gory dzieki za odpowiedz, na ktora czekam niecierpliwie bo decyzje musze podjac lada moment .

czwartek, 10 listopada 2005, 14:19

nie piszesz ile ma cię kosztować ten obiektyw, no i może głupie pytanie - masz przejściówkę z EF na M42??

czwartek, 10 listopada 2005, 14:53

Przejsciówke chce kupic za ok 50zl. Obiektyw ok 100-150 zl. - jeszcze do ustalenia.

czwartek, 10 listopada 2005, 15:13

podobno od kitowego obiektywu nie ma gorszych :) najlepiej będzie sprawdzić empirycznie - zrobić z nim jakieś zdjątka - b.jasny jak na taką ogniskową będziesz mieć f2.8 przy 200mm ogniskowej.

czwartek, 10 listopada 2005, 15:51

A jakie obiektywy byscie polecili , mam na mysli sprawdzone juz empirycznie :) No i gdzie ich szukac? W komisach, na allegro ? No bo w sklepach juz chyba nie beda uchwytne , prawda? - pytam o M42, bo to chyba najtansze ale nie najgorsze rozwiazanie.

czwartek, 10 listopada 2005, 17:04

dumo w przypadku Canona, chcąc robić portrety nie zawracaj sobie głowy M42. Canon ma dobrą 50mmf1.8 II, kosztuje 300zł i masz do dyspozycji AF. Ma co prawda plastikowy bagnet, ale to nie wpływa na optykę :wink:

135mm do cyfrowego body to za duża ogniskowa, robi się z tego małe tele po przemozeniu przez 1.6

czwartek, 10 listopada 2005, 20:49

Moze faktycznie zastanowie sie nad tym Cannonem. Mam jeszcze pytanko co optymalnego mozna dobrac z wiekszą ogniskową. Np. do fotografowania ptaków, ksiezyca... Ten Hanimex by sie nadawal? Moze jest jakis godny polecenia zoom ?
No i przy okazji zapytam o ten drugi koniec - cos szerokokątnego do mojej 350d.

piątek, 11 listopada 2005, 13:15

Niestety do Twojego 350D, coś lepszego od kita z szerokim kątem kosztuje w okolicy 2000zł lub więcej. Jest np Sigma 18-50mmf2.8 lub Canonowska L'ka 17-40mmf4.
Na jasne tele do ptaszków też wydasz mały mająteczek. Można kupić oczywiście coś tańszego (poniżej 1000zł) z zakresu 70-300mm czy 100-300mm ale światło nie za dobre od 4.5 w górę, no i aby uzyskać ostry obraz do f8 lub więcej trzeba przymykać.

Rozpoznanie obiektywów to powinieneś zrobić przed kupnem body :wink:

piątek, 11 listopada 2005, 19:31

Nie zawsze mozna zrobic dobre rozpoznanie w momencie zakupu body bo po prostu nie ma sie duzej wiedzy i doswiadczenia. No i trzeba sie zmiescic w jakims przedziale cenowym. A czlowiek sie rozwija i z czasem poszukuje czegos wiecej niz na poczatku. Tak wiec zalozenia poczatkowe sie zmieniaja a body pozostaje ... No i teraz mam taka sytuacje. Mam 350d i chce dokupic obiektyw tele . Skoro Sigma nie za bardzo bo ciemna a Cannon taki drogi to moze jednak cos z M42 :?: Uparcie do tego wracam. Kto ma dobry, godny polecenia M42 albo o takim slyszal :?: :!: Piszcie :)

piątek, 11 listopada 2005, 23:10

dumo i po to kupowałeś "super" body żeby teraż męczyć manuale M42 :wink: :D
A poza tym dobre manuale M42 też nieco kosztują, np jasne tele Zeisa 200mmf2.8 coś pomiędzy 800 a 1000zł.

PS
1. A na takim wizjerze jaki ma 350D to wiele nie poostrzysz.
2. Jeśli nie było cię stać na obiektywy AF, to trzeba było kupić Pentaxa istDS i posiłkować się względnie tanimi szkłami PK.

sobota, 12 listopada 2005, 20:34

jacek2004 bardzo cenie sobie Twoje uwagi. Widziałam Twoje prace na forum i ciesze sie, że ktoś kto ma takie oko i umiejętności odpowiedzial na moj post. Ja body nie zmienię, nie ważne czy to była dobra czy zła decyzja i dlaczego. W tej chwili sytuacja jest taka, że szukam czegoś niedrogiego do swojej 350-tki i prosze o konstruktywaną rade (tele pow. 80 mm, najlepiej zoom do 200-300). Jak rozumiem odradzasz M42- ok. Co w takim razie bys polecil z AF? Oczywiscie nie mowie o szklach potwornie drogich. Powiedzmy ze na razie mozliwy jest przedzial do 2000,- (zblizaja sie swieta , wiec moze Mikolaj podratuje :wink: )

niedziela, 13 listopada 2005, 12:33

co do jacek2004 to pozory czasami mylą na forum cyberfoto został juz zbanowany
Co do m42 to chyba najlepszym obiektywem w zakresie który cię interesuje jest Carl Zeiss Jena Sonnar f3.5/135mm - około 200 zł na allegro
o HANIMEXie niestety nic nie wiem
do portretów to moze coś o krótszej ogniskowej - tu jednym z najlepszych szkiełek jest Pancolar 1,8/50 też od carla zaissa

niedziela, 13 listopada 2005, 12:50

maki CF jest bardzo przyjaznym "forum" i bardzo nie lubi nieprzychylnych opini o pseudo cyfrowych lustrzankach :wink:
Przykaład dumo jest tego bardzo dobrym przykładem, uległ marketingowi, kupił 350d i się miota z zakupem dobrego obiektywu.

Na CF mocno propagowałem system Olympusa 4/3, który jest do tej pory jedynym prawdziwym systemem DSLR, już w kicie dostajesz dobre obiektywy, i bez problemu mozesz dokupić lepsze i droższe( w cenie porównywalnek do konkurencji) z 1000% (tysiąc) gwarancją, że będzie pasowały do body.

Co do dumo, to niestety poległ w temacie jasny szeroki zoom, w tym temacie nie kupi nic jasnego z M42, no moze jakiegoś zenitara 16mm (stałka), ale to stałka typu rybie oczko (chyba), i też nie mało kosztuje.

Generalnie dumo o zoomach M42 to raczej musisz zapomnieć, ich jakość jest słabiutka w porównaniu do nowoczesnych zoomów, często bijących jakościowo stare (i nie tylko stare) stałki.

dumo chcąc mieć coą szerokiego musisz pozostać przy kicie, od f8 może będzie dobrze. Kup stałkę Canona 50mmf1.8 II, będziesz miał coś jasnego w systemie :wink: . Co do tele to niezależnie czy kupisz jasną stałkę M42 czy taniego zooma AF to wg mnie jakościowo będziesz miał to samo. Ja na twoim miejscu kupiłbym tanie tele AF Canona, tak coś do 1000zł. Na f8 i więcej rezultaty będą zadawalające.

Jasne zoomy AF to wydatek rzędu kilku tysięcy, i to wszystko w temacie DSLR Canona (oraz Nikona i Minolty) :D

niedziela, 13 listopada 2005, 15:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]