Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 22:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Brak stabilizacji ,a czułość i czas w 350D 
Autor Wiadomość

Post Brak stabilizacji ,a czułość i czas w 350D
Proszę o wypowiedz kogoś kto posiada to cudo (canon 350D)
Ekonomia i podpowiada mi zakup Panasonica FC30 .
Sumienie – zakup canona 350D.
Nie chcę się wdawać w bezsensowną dyskusję
na temat klasy i braku porównania dla tych modeli, ale mam jeden problem :
czy brak stabilizacji zrekompensują mi parametry canona 350D.
Zdaje sobie sprawę ,że będę musiał kupić optykę bo ta która jest w sprzedaży nadaje się tylko do sprawdzenia aparatu w sklepie, ale na pewno braknie mi kasy na obiektyw ok 70-300 ze stabilizatorem optycznym.
Czy np. lecąc małym samolotem da się wykonać ładne zdjęcie ziemi bez stabilizacji w sytuacji gdy drży aparat, fotograf i jeszcze scenografia się przemieszcza.
Będę wdzięczny za konkretne wypowiedzi na w/w temat.
Pozdrawiam.
KF

środa, 30 listopada 2005, 20:07

jesli bedziesz robil fotke w dzien kiedy jest jasno to spokojnie uda ci sie bez problemu zroic nieporuszona fotke , w razie gdyby czas migawki byl za dlugi mozesz sie posilkowac podniesieniem ISO wtedy czas migawki sie skroci.

Chyba ze ten malu samolot trzesie sie tak ze wszystko w nim lata ;D w co watpie.

A przy nocnych zdjeciech to nawet jesli bys mial stabilizacje to i tak Ci sie nie przyda :)

pozdrawiam, zaznaczam ze jestem tylko amatorem ale mysle ze sie nie myle,, poczekajmy co napisza inne moadre glowy na tym forum :)

czwartek, 1 grudnia 2005, 09:08
Canon ma stabilizacje w obiektywach jak Ci na tym zalezy oznaczone sa one zdaje sie IS

czwartek, 1 grudnia 2005, 10:16

stabilizacja to nie lekarstwo na wszystko. Najlepiej sie sprawdza przy czasach coś na poziomie 1/30 sek.i ma za zadanie niwelowac naturalne drgania ręki człowieka. wydaje mi sie ze amplituda drgań samolotu jest troszke inna i może to nie działać tak pieknie jak na reklamach panasonica w TV:)

czwartek, 1 grudnia 2005, 10:20

oczywiście,że jest tak jak pisze mamut - gdyby było inaczej statywy przestały by być potrzebne - przy drganiach w samolocie sam człowiek niweluje częściowo te drgania i jedyne co może uratować to bardzo krótkie czasy bo stabilizacja w aparacie nie pomoże - drgania wynikające z drgań samolotu czy śmigłowca niweluje sie przez zastosowanie specjalnych systemów zawieszeń zbyt jednak drogich dla amatora.

czwartek, 1 grudnia 2005, 10:33

Dziękuję za wasze sugestie.
Problem jest jeszcze bardziej skomplikowany bo w takim np. OGARZE (to motoszybowiec dwuosobowy) siedzisz przypięty bardzo mocno pasami .
Okienko przez które można zrobić zdjęcia jest jakieś 30 cm z przodu i nie da się przyjąć jakiejś normalnej pozycji „a’la statyw” która zminimalizowała by drgania silnika i ewentualne turbulencję .

Nasuwa mi się jeszcze jedna sugestia którą chciałbym się podzielić.
Szkoda ,że ktoś nie wymyślił do tej pory np. takich spotkań handlowych.
Masz wydać np. minimum od 2 do 5 tysięcy zł. Jedziesz na weekend w wyznaczone miejsce za jakąś przyzwoitą stawkę i tam próbujesz 4-5 aparatów w podobnej klasie.
Wybierasz i kupujesz . W sklepie nikt nie będzie się bawił z klientem który zażyczy sobie pełne uruchomienie 4 aparatów i będzie nimi próbował zrobić zdjęcie. Sprzedawcy się wycwanili i wychodzą z słusznego założenia „ u mnie poogląda ,a kupi w Internecie.

I dlatego taki ktoś jak ja męczy teraz gości na forum :-)

Sądzę ,że niejedna osoba odżałowała by 200-300 zł i chciała by „pomacać” i przetestować przedmiot swojego pożądania przed zawarciem związku :-)

Pozdrawiam i czekam na jakieś nowe uwagi zanim wydam kasę.
KF

sobota, 3 grudnia 2005, 02:11

no nie wyobrażam sobie sytuacji, że sprzedawca mi odmawia możliwości wypróbowania sprzetu. Co to są 4 aparaty?? a co do moto szybowca to na takie drgania to ci żadna stabilizacja nie pomoże, musiałbyś mieć aparat zawieszony na specjalnym żyroskopie - amplituda takich drgań jest nie do zrekompensowania, przez systemy optyczne jedyne co cię może uratować to krótkie czasy zajżyj tu na forum na wątek o sportach ekstremalnych tam jeden kolega robi fotki skacząc ze spadochronu podejżewam,że też nieźle trzęsie aparatem zamocowanym na kasku.

niedziela, 4 grudnia 2005, 09:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]