Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 07:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Do użytkowników A510 
Autor Wiadomość

Post Do użytkowników A510
Witam
Po wielu analizach teoretycznych, sprawdzeniu opinii na forum, przeczytaniu kilku recenzji, postanowiłem nabyć aparat marki Canon A510. Jakież było moje rozczarowanie po wykonaniu kilkunastu zdjęć przy użyciu lampy błyskowej. Totalna klapa. :evil:
To co ten aparat potrafi robić z oczami fotografowanych osób wprawił mnie w osłupienie! Redukcja efektu czerwonych oczu to jakieś nieporozumienie! Aby opisana funkcja cokolwiek zredukowała, fotografowana osoba musi patrzeć prosto w obiektyw, a najlepiej wprost w pomaqrańczową lampkę doświetlającą odpowiedzialną m.in. za poprawne działanie w/w funkcji. Osoby, które nie mają ochoty zerkać w lampeczke wyglądają później jak diabełki. A jak wytłumaczyć 15-to miesięcznemu dziecku, że tatuś chce zrobić zdjęcie i dziciątko musi patrzeć prosto w obiektyw. Pewnie się da. Małego trzeba przywiązać, usztywnić główkę, a między powieki wsadzić zapałki :lol:
Robiłem fotki i A70 i nikosiem 4800 i jakimś samsungiem i tam redukcja to jest redukcja!
Naprawdę jestem zdegustowany! Wszystkie plusy tego aparaciku (manual, niezła jakość wykonania, obsługa) zostały zdetronizowane przez REDUKCJĘ EFEKTU CZERWONYCH OCZU :x
Pozdrawiam

środa, 21 grudnia 2005, 10:20
Można potem w łatwy sposób usunąć efekt czerwonych oczu w komputerze. Patrzenie się wprost na lampę to nie jest zdrowe dla oczu - zwłaszcza małych dzieci, które mają o wiele bardziej rozszerzone żrenice niż dorośli. A jeżeli dorosłego razi lampa błyskowa to pomyśł jak to musi odbierać takie dziecko.

środa, 21 grudnia 2005, 12:26

Oczywiscie masz racje! Dlatego wszystkie fotki pociech mam z czerwonymi czętami :twisted:
Irytuje mnie tylko fakt, że Canon w swoim najpopularniejszym modelu dla mas (chyba?) wstawia taki bubel!

środa, 21 grudnia 2005, 12:34
Ja nie używam lampy i zdjęcia wychodzą bardzo jasne (nawet przy żarówce w pokoju 60W). A ewentualnie można rozjaśnić w kompie.

środa, 21 grudnia 2005, 16:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]