Teraz jest środa, 19 września 2018, 07:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 s3is 
Autor Wiadomość

Post s3is
Ten temat dotyczy Canona Powershota s3is... Jak myślicie, czy jest to zadowalający aparat? Przekonuje mnie do niego obrotowy lcd, liczba funkcji, stabilizacja obrazu i zoom. Zniechęca niestety średnie ISO i duży (bardzo) poziom szumów. Czy Canon s3, jest mimo wszystko dobrym aparatem? :?:

[ Dodano: Sro Gru 27, 2006 3:23 pm ]
Chcę wiedzieć jeszcze, jak sobie ten aparat radzi z łapaniem ostrości w słabo oświetlonych pomieszczeniach... a zdjęcia nocne?...

środa, 27 grudnia 2006, 16:18

Tez jestem bardzo ciekawa waszego zdania na ten temat:)

środa, 27 grudnia 2006, 17:24

Nikt nie zechce mi pomóc? No ludzie... dalej! Musicie wiedzieć coś na temat canona s3! Ponoć że robi gorszej jakości fotki niż canon a610... czy to prawda?

czwartek, 28 grudnia 2006, 10:14

Ja mam Canona S3. Po pierwsze, musisz wiedzieć czego oczekujesz od aparatu i z czym go chcesz porównywać. Najlepiej przeglądnij sobie testy, chociażby na dpreview.com.

Co do szumów. Nie da się ukryć, są.... Widoczne zwłaszcza w ciemniejszych fragmentach zdjęcia. Sam nie wiem z czego to wynika czy ze słabej jakośi matrycy, czy z konsekwentnego braku stosowania algorytmów odszumiająco-wyostrzających w cyfrówkach Canona.

Powiem tyle - jeszcze nie wywoływałem fotek w fotolabie, więc nie wiem na ile szumy będą widoczne na odbitkach, z tego co ludzie piszą, są znacznie mniej widoczne niż na monitorze...

Jakby co to zawsze możesz odszumiać na komputerze, a i wyostrzyć zdjęcie żaden problem....

wtorek, 2 stycznia 2007, 00:55
Moderator

Każda NIElustrzanka będzie ma sporo szumów, poza niektórymi wyjątkami, jak w szczególności Sony R1, no ale on ma matrycę taką jak lustra. Nie ma możliwości, aby S3 nie szumiał i trzeba się z tym pogodzić. Ale na pewno do zastosowań amatorskich w zupełności wystarczy.

Na standardowej wielkości odbitkach szumy nie będą aż tak widoczne.

wtorek, 2 stycznia 2007, 13:39

Z tego co czytam z recenzji i na forum ... S2 nie jest duzo gorszy od S3... tylko z nagrywaniem filmów sa różnice. Koniecznie chcesz mieć S3? Więcej osób radzi S2. Jak bym była pewna że chce kupic duzy aparat kupiłabym S2, pomimo iż z wyglądu ładniejszy S3 :) Fotki z tego modelu są piękne ... tylko że myśle że duzo zalezy od umiejętności obsługi manualn. A sama wciąż szukam dla siebie modelu...
pozdr:)

środa, 3 stycznia 2007, 23:20

A czy możesz mi pokazać zdjęcie zrobione przez Ciebie dart.blazing lub kogoś innego takie zaszumione...
jestem ciekaw poziomu szumów w canon s3is... jeszcze nie widziałem zdjęć robionyh canonem s3 z szumami oglądałem tylko zdjęcia ukazujące jego dobre strony :mrgreen:

z góry dzięki 8)

pozdrawiam...

piątek, 6 kwietnia 2007, 17:41

Szumy jak w większości kompaktów tej klasy są i będą.
S3 ma tę zaletę, że nie przeprowadza agresywnego odszumiania, dzięki czemu można samodzielnie na komputerze wybrać metodę i poziom dlaszej korekcji.
Jeśli bardzo zależy Ci ta niskoszumowym kompakcie to polecam Fuji S9500, który ma zadowalające nawet ISO 800.

Pamiętaj jednak, by nie kierować się tylko danymi technicznymi matrycy przy zakupie. Według mnie najważniejsza jest ERGONOMIA, czyli wygoda użytkowania danego modelu aparatu. Wg mnie S3 to topowy model pod tym względem. Co z tego, że będziesz miał mniej zaszumione zdjęcia, jeśli nie będziesz w stanie szybko uchwycić ujęcia lub wygodnie ustawić parametry naświetlania...

poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 22:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]