Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 22:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Używany 300D na co zwrócić uwagę 
Autor Wiadomość

Post Używany 300D na co zwrócić uwagę
Witam,

przeglądałem forum ale nie mogę się doszukać info na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego 300D.

Do tej pory używałem analoga 300V czas się przesiąść na Cyfre a ze mam szkiełka wybór padł na 300D.

Wdzięczny będę więc za wskazówki na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego.

Na allegro są używki ze stanów w atrakcyjnych cenach jednak czy warto je wybrac?

Pozdr.

sobota, 15 września 2007, 13:18
300D to chyba najbardziej awaryjna lustrzanka historii. Najczęstrzy problem to padająca migawka, jeszcze problemy BF i FF (ciekawe czy Twoje szkiełka będą działać). Kiedyś to była najpopularniejsza lustrzanka (bo była najtańsza) i było tego najwięcej na rynku a do dzisiejszych rzadko który użytkownik używa jeszcze 300D.

poniedziałek, 17 września 2007, 08:08

300D to chyba najbardziej awaryjna lustrzanka historii. Najczęstrzy problem to padająca migawka, jeszcze problemy BF i FF (ciekawe czy Twoje szkiełka będą działać). Kiedyś to była najpopularniejsza lustrzanka (bo była najtańsza) i było tego najwięcej na rynku a do dzisiejszych rzadko który użytkownik używa jeszcze 300D.

Hmmm.. dość sroga opinia. Spotkałem kilka osób które z powodzeniem używały lub używają 300D i są zadowolone.

Moje szkiełka są Canonowskie i skoro działały z 300V to czemu miałyby nie działać z 300D ?

pozdr

poniedziałek, 17 września 2007, 11:44

Moje szkiełka są Canonowskie i skoro działały z 300V to czemu miałyby nie działać z 300D ?
pozdr

Działać będą chodziło czy nie będzie kłopotu z BF, FF.
A opinia taka bo chyba o żadnej innej lustrznace nie nasłuchałem się tylu rzeczy: wyginające się sanki pod ciężarem lampy, plastik po nagrzaniu rozszerzający się - kłopoty z wyskakującą lampą, padająca migawka po 10000 klapnięć. Problemy AF z jaśniejszymi szkłami, strasznie ograniczone możliwości w porównaniu do 10d (po wgraniu "wasi" problem znika).

poniedziałek, 17 września 2007, 12:30

Działać będą chodziło czy nie będzie kłopotu z BF, FF.

Zawsze można to sprawdzić przed zakupem.
opiotr napisał(a):
wyginające się sanki pod ciężarem lampy, plastik po nagrzaniu rozszerzający się - kłopoty z wyskakującą lampą, padająca migawka po 10000 klapnięć. Problemy AF z jaśniejszymi szkłami, strasznie ograniczone możliwości w porównaniu do 10d (po wgraniu "wasi" problem znika).

Wstępnie oglądałem model TEN

Ma wgrany soft "Wasi" przebieg ok 18000 klatek ogólnie sprawny i bez zastrzeżeń i do tego jest dołożony GRIP, jedynie ten przebieg mnie zastanawia.

poniedziałek, 17 września 2007, 13:00

18000 klatek to juz chyba kres żywota tego sprzętu. Mój zrobił ponad 20000, ale chyba jest w tym troche farta ;) Jeśli chodzi o awaryjność, to mój egzemplarz sprawował sie całkiem nieźle, nie wiesza sie. Przyczepic sie można do taniego chińskiego plastiku z obudowy, ale po za tym jest ok ;)

poniedziałek, 17 września 2007, 15:46

18000 klatek to juz chyba kres żywota tego sprzętu. Mój zrobił ponad 20000, ale chyba jest w tym trochę farta ;) Jeśli chodzi o awaryjność, to mój egzemplarz sprawował sie całkiem nieźle, nie wiesza sie. Przyczepić sie można do taniego chińskiego plastiku z obudowy, ale po za tym jest ok ;)

No właśnie a podejrzewam że koszty wymiany migawki nie są małe.

A możesz doradzić na co zwrócić uwagę kupując używkę ?

Pozdr

poniedziałek, 17 września 2007, 20:01

Jeśli chcesz być pewien, że był mało używany zwróć uwagę na plastiki (u mnie są na krawędziach dosyć mocno powycierane). Elementem który równiez moze swiadczyc o nadmiernym wyeksploatowaniu jest "gumowa" okładzina chwytu. Owa "guma" dosyć szybko się łuszczy, więc można łatwo ocenic stan sprzętu. Całkiem niedawno pękło mi gumowe obicie ślimaka (skutek zmęczenia materiału). Do innych cech, na które warto zwrócic uwage dorzuce jeszcze selektor trybu fotografowania (u mnie sie strasznie kołysze).

opiotr napisał(a):
wyginające się sanki pod ciężarem lampy

Hmmm... Ja raczej pozytywnie oceniam sanki: raz aparat strącilem ze stołu (na szczęscie spadł na plecak) i jedyne co nie wytrzymało to szyjka lampy ;) 200 zł w plecy ;(

poniedziałek, 17 września 2007, 20:55

Jeśli chcesz być pewien, że był mało używany zwróć uwagę na plastiki (u mnie są na krawędziach dosyć mocno powycierane). Elementem który równiez moze swiadczyc o nadmiernym wyeksploatowaniu jest "gumowa" okładzina chwytu. Owa "guma" dosyć szybko się łuszczy, więc można łatwo ocenic stan sprzętu. Całkiem niedawno pękło mi gumowe obicie ślimaka (skutek zmęczenia materiału). Do innych cech, na które warto zwrócic uwage dorzuce jeszcze selektor trybu fotografowania (u mnie sie strasznie kołysze).

Dzięki za info, moją uwagę jeszcze zwróciła jedna rzecz, mianowicie głośność migawki, w porównaniu do mojego EOSa 300V wydała mi się dziwnie głośna tylko nie wiem czy jest to cecha cyfrowych lustrzanek czy właśnie może to świadczyć o jej zużyciu.

wtorek, 18 września 2007, 10:03

koszal napisał(a):

Dzięki za info, moją uwagę jeszcze zwróciła jedna rzecz, mianowicie głośność migawki, w porównaniu do mojego EOSa 300V wydała mi się dziwnie głośna tylko nie wiem czy jest to cecha cyfrowych lustrzanek czy właśnie może to świadczyć o jej zużyciu.

Miałem analogowego EOSa 300 i wg mnie migawka była w nim głośniejsza niz w 300D. Ale nie moge tego sprawdzic bo nie mam juz tego sprzetu. Pzdr

wtorek, 18 września 2007, 17:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]