Teraz jest środa, 19 września 2018, 11:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Tamron 18-250mm F/3.5-6.3 AF Di-II LD do Canon'a 400D 
Autor Wiadomość

Post Tamron 18-250mm F/3.5-6.3 AF Di-II LD do Canon'a 400D
Porównam do nowszej wersji obiektywu KIT'owego, ponieważ jak wiadomo obiektywy o takiej rozpiętości ogniskowych jak omawiany Tamron nie wiodą prymu na rynku.
Niewielka budowa choć w porównaniu do kita masywna sztuka. Bardzo poręczny - kompaktowy. Dobrze wykonany. Tulipan - osłona przeciwsłoneczna w zestawie. Dość szybki AF choć nie używam bo ostrze manualnie. Blokada samowysuwania obiektywu. Olbrzymi zakres ogniskowej. Funkcja MACRO całkiem całkiem biorąc pod uwagę, że to zoomiak. W porównaniu do KIT'a jest ostrzejszym szkłem, różnica zauważalna. Wystarczy się przyłożyć i nawet przy 250mm F11 można zrobić ostre zdjęcie z ręki choć mydełko występuje. Mowa oczywiście o pstrykaniu fotek przy dość dobrych warunkach pogodowych/oświetleniowych. Dobre wielozadaniowe szkło do zastosowań amatorskich choć nie ukrywam, że można zrobić profesjonalnie wyglądające zdjęcie w zakresie 35-150mm. Żeby niebyło niedomówień jeżeli mówię o ostrej fotce porównuję do KIT'a a nie do eL'ek CANON'a bo to nie ma sensu. Opisy w necie wykazały wyższość omawianego Tamrona nad SIGMA 18-200, 28-300 Tamron 18-200, 28-300

Przy 18mm zaczynam zdjęcia od F5.6 jak i przy 250mm od F11, ponieważ wineta na końcach obiektywu przy F3.5 i F6.3 jest widoczna. Obiektyw troszkę ciemny dlatego przydałby się jakiś system optycznej stabilizacji lub modernizacja sprzętu - rozjaśnić obiektyw :) Można jednak strzelić ostrą fotę z ręki na całej długości ogniskowej. Ahhh czy możliwym będzie stworzenie obiektywu F2.8-4.9. Efekt beczki przy 18mm to naturalna przypadłość tak długich ogniskowych choć to już wada. Aberacja występuje, no cóż, ale widziałem gorszą. Pierścień zoom mógłby chodzić troszkę luźniej/miękko. AF rozjeżdża się troszkę w pomieszczeniach jak jest zbyt ciemno ale jak powiedziałem wcześniej ostrzę ręcznie.

Spacerówa i nie tylko jak znalazł choć to żadna wielka rewelacja. Ja kupiłem obiektyw prosto z HONG KONG'u po przeliczeniu za 1300zł i w tym były koszty przesyłki. Taka cena powinna być wszędzie. 1600zł w Polsce to troszkę dużo. Jeżeli jednak ktoś chce zostać przy jednym obiektywie do wszystkiego to warto się skusić pod warunkiem, że nie będziemy porównywać tego Tamrona do obiektywów z wyższej półki. Jeżeli jednak ktoś posiada Hybrydę FUJI FINEPIX S9600, a chciałby zaszaleć z Canonem 400D i Tamronem 18-250mm to jakościowo nie uzyska prawie trzykrotnej różnicy jaka ma miejsce w cenie porównując te dwa aparaty. Tak więc jeżeli ktoś posiada już lustro i chciałby kupić taki wynalazek to można zaryzykować :) Ja swojego nie sprzedam chyba, że wyjdzie ten model z porządnym stabilizatorem lub z F2.8-4.9 :) Marcin W. gehinnom@wp.pl

sobota, 29 września 2007, 23:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]