Teraz jest środa, 26 września 2018, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Eos 400d czy E - 510 ?????????????????????????? 
Autor Wiadomość

Post Eos 400d czy E - 510 ??????????????????????????
Witam wszystkich ekspertów !!
no to zaczynamy :wink:

już nie długo planuje zakup sprzętu i przez długi czas byłem pewny zakupu Canona eos 400d .
porównywałem go z Nikonem d40 i d40x
olympusem e 500 i wieloma z podobnej półki .

a teraz moje uczucia zostały rozbite przez olympusa e - 510 ...
zaznaczam że to bedzie moja pierwsza lustrzanka po wymęczeniu wielu kompaktów.

Canon eos 400d : zapoznałem się z systemem i mimo " plastiku " wnętrze aparatu jest całkiem przyjemne jak na ta klase .
co za Canonem :
-Ładna tradycja systemu i osiągi sensora cmos są imponujące.
- szybkośc pracy
- niskie szumy
- duzy wybór obiektywów
- nie zły autofokus....
no ma co trzeba i w testach przyzwoicie wypadł .

Olympus E -510 : dawno nie sprawdzałem jak tam na rynku lustrzanek ... Ostatnio odwiedziłem pare stron i ... o to on E - 510.

Za Olympusem :
- Dobre wykonanie korpusu
- podgląd na żywo ( lcd ) ( to mnie tak ciągnie )
- Stabilizacja matrycy....

no i tu jest problem . Co dla amatora , który zaczyna przygodę z lustrzankami ?

Prosze o szczerą opinię i pomoc w dokonaniu wyboru :oops:

niedziela, 18 listopada 2007, 18:21

No właśnie, także mam taki dylemat. Czy ktpś zechce zabrać głos i udzielić konstruktywnej odpowiedzi ?

piątek, 21 grudnia 2007, 16:02

Tylko i wyłącznie E-510, bije 400D we wszystkim.

piątek, 21 grudnia 2007, 23:56

No więc tak. Zaraz się zacznie kocioł ;-) Ja sam mam Panasa FZ50. Wiem, szum, szum, szum... Ale dla mnie wystarczy. Ojciec ostatnio zmieniał aparat i wybrał Canona 400D. Zaraz zacznie sie wytykanie plusów i minusów konkurencyjnych systemów ;-) Ale. Za Canonem przemawia doskonała matryca i FULLLLLL obiektywów. Faktem jest że kitowy obiektyw Canona należy sobie odpuścić, gdyż to nieporozumienie, choć dla początkujących może wystarczy, ale w stosunku do Olympusa to padaka. Jednak Olympus to zupełnie nowy system, i nie ma jak narazie takiego wyboru szkieł jak Canon. Poza tym matryca w Olympusach, 410 jak i 510 potrafi nieźle szumieć powyżej iso 400 ( co mnie jako posiadaczowi FZ50 nie przeszkadza, ale to inna bajka :-)) Za Canonem przemawia zatem bardzo dobra matryca i naprawdę BARDZO duży wybór szkieł, niestety w parze z jakością tych szkieł idzie również cena, ale wybór miażdżący w stosunku do Olympusa, no i szumy, duuuuuuużo mniejsze niż przy Olku E510 ( powyżej iso400). Za Olympusem przemawia podgląd na LCD, i .... No właśnie. Co jeszcze? Może ktoś się tu bardziej fachowo wypowie, ja miałem styczność przez jakiś miesiąc z obydwoma sprzętami, i mówiąc szczerze bardziej przypadł mi do gustu Canon. Ma bardziej intuicyjne menu, jakoś tak lepiej się go obsługuje. Ale że mnie nie stać na lustro (obiektywy) a ojca tak, to ja pozostanę przy mojej szumiącej FZ50 panasonica :-) Pozdrawiam wszystkich!

niedziela, 30 grudnia 2007, 00:27

Ja również uważam, że produkt Canona to lepszy wybór. Niby nie ma podglądu na żywo itd., ale Canon to zawsze sprawdzona firma, można liczyć na naprawdę porządny i udany sprzęt. Prawda jest taka, że wielu fanatyków Olków, Minolt i innych Soniaków nie miało nawet w ręce tego sprzętu ale zaciekle go krytykują. Za Canonem przemawia duża gama obiektywów, świetna matryca, łatwość obsługi, marka, akumulator nie-do-zdarcia, 9 punktów AF (chociaż mi wystarcza jeden ;p), czyszczałka matrycy... Co do E-510: miałem dane używać go tylko przez kilka chwil, ale jakoś nie przypadł mi do gustu. Nie podejmę się jednak oceniać go, ponieważ za krótko miałem z nim kontakt. Polecam Canona

niedziela, 30 grudnia 2007, 11:07

No więc tak. Zaraz się zacznie kocioł ;-) Ja sam mam Panasa FZ50. Wiem, szum, szum, szum... Ale dla mnie wystarczy. Ojciec ostatnio zmieniał aparat i wybrał Canona 400D. Zaraz zacznie sie wytykanie plusów i minusów konkurencyjnych systemów ;-) Ale. Za Canonem przemawia doskonała matryca i FULLLLLL obiektywów. Faktem jest że kitowy obiektyw Canona należy sobie odpuścić, gdyż to nieporozumienie, choć dla początkujących może wystarczy, ale w stosunku do Olympusa to padaka. Jednak Olympus to zupełnie nowy system, i nie ma jak narazie takiego wyboru szkieł jak Canon. Poza tym matryca w Olympusach, 410 jak i 510 potrafi nieźle szumieć powyżej iso 400 ( co mnie jako posiadaczowi FZ50 nie przeszkadza, ale to inna bajka :-)) Za Canonem przemawia zatem bardzo dobra matryca i naprawdę BARDZO duży wybór szkieł, niestety w parze z jakością tych szkieł idzie również cena, ale wybór miażdżący w stosunku do Olympusa, no i szumy, duuuuuuużo mniejsze niż przy Olku E510 ( powyżej iso400). Za Olympusem przemawia podgląd na LCD, i .... No właśnie. Co jeszcze? Może ktoś się tu bardziej fachowo wypowie, ja miałem styczność przez jakiś miesiąc z obydwoma sprzętami, i mówiąc szczerze bardziej przypadł mi do gustu Canon. Ma bardziej intuicyjne menu, jakoś tak lepiej się go obsługuje. Ale że mnie nie stać na lustro (obiektywy) a ojca tak, to ja pozostanę przy mojej szumiącej FZ50 panasonica :-) Pozdrawiam wszystkich!

A może byś tak wskazał jakieś testy na których E-510 szumi duuuuzo więcej niż 400D

Bo tu jakoś tego większego szumienie jakoś wcale nie widać kłamczuszku i konfabulancie ...

http://www.dpreview.com/reviews/olympuse510/page17.asp

Co do obiektywów, to napisz jakie są ci potrzebne, a potem porównamy jakość i ceny w obu systemach ....

A może napiszesz mi ile trzeba płacić za stabilizację w Canonie, bo w Olku płaci się tylko raz, bo stabilizowana jest matryca.

A może porozmawiamy o problemach z AF w puszkach Canona, a może porozmawiamy o pomiarze punktowym światłe i o wielu innych wykastrowanych funkcjach w Canonie ... ???

wtorek, 1 stycznia 2008, 20:46

No i mówiłem. Zaczęło się :-) Teraz będą tu miały miejsce wychwalania pod niebiosa danych systemów przez ich zagorzałych wyznawców. Nie mam ochoty na polemiki, jako że opisuję tu moje subiektywne odczucia, nie narzucając się komukolwiek i nie mam zamiaru nakierowywać ludzi na konkretną markę. Piszę co widzę i tak wogóle to na linku zapodanym przez "jacka2004" http://www.dpreview.com/reviews/olympuse510/page17.asp doskonale widać jak Olek klasycznie spieprzył fotki mydląc obraz, zapewne przez jakiś masakryczny algorytm odszumiania. A ma ich aż 3, i fotki zapewne były jechane przy najwyższym poziomie. Ale nie mnie tu oceniać. Nie jestem ekspertem i długo nie będę. Bardzo doceniam osobę Pana "Jacka2004" gdyż fotki pod linkami umieszczonymi w opisie są naprawdę rewelacyjne i chciałbym kiedyś choć w 50% mieć tak dobre oko i technikę jak on. Inna sprawa że, oczywiście, nie ze sprzętem posiadanym przeze mnie w tej chwili :-) W każdym razie proponuję aby Kazil zrobił tak jak mój ojciec, i wziął sobie na początek jeden aparacik (np. Olka 510) w media shicie (można tam sprzęt wymienić po bodajże tygodniu na inny) i później zamienił go na Canonka 400d, albo Soniacza, czy co tam sobie kolega zamarzy, poznał zalety i wady różnych systemów i wybrał to co mu najbardziej pasuje. Ot co. Załączam małe tesciki http://www.optyczne.pl/51.1-Test_aparat ... _E-510_Wstęp.html oraz http://www.optyczne.pl/36.1-Test_aparatu-_-Wstęp.html . Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i życzę wielu wspaniałych fotek w 2008r! UWAGA! Proszę ręcznie kopiować linki i je wklejać w przeglądarkę, gdyż ich kliknięcie powoduje wystąpienie błędu na stronie.

środa, 2 stycznia 2008, 00:53

Qnaro napisał(a):
(...)
No więc tak. Zaraz się zacznie
Bo tu jakoś tego większego szumienie jakoś wcale nie widać kłamczuszku i konfabulancie ...

http://www.dpreview.com/reviews/olympuse510/page17.asp
(...)

I tu niby nie ma szumów?

Co do reszty wypowiedzi, muszę się częściowo zgodzić. Canon robi (niestety) sprzęt wycelowany w bardziej zamożną klientelę (czyt. zawodowców), jest lepszy (a przynajmniej uważa się za takiego), więc narzuca swoje wygórowane ceny. Nie podoba mi się to, że za IS strzeba dopłacić drugie tyle do każdego obiektywu, to jest ich największa wada ;( Nie rozumiem tylko o co chodziło z problemami z AF, bo naprawdę mam porównanie z innymi aparatami i Canony 400D i 30D wypadają na ich tle rewelacyjnie. Pozdro

środa, 2 stycznia 2008, 08:05

Qnaro, każdy może mieć swoje subiektywne odczucia, ale ty wypowiadając się na forum nazwyklej w świecie kłamiesz mówiąc o Canonie 400D : "no i szumy, duuuuuuużo mniejsze niż przy Olku E510". W drugiej wypowiedzi już ci "rurka" zmiękła (pewnie po ogladnięciu wykresów z dpreview) i zaczynasz mówić o odszumianiu. No i jeśli chodzi o odszumianie to E-410/510 są chyba jedynymi aparatami w swojej klasie (i nie tylko) w których użytkownik ma możliwość wyboru stopnia odszumiania.

Ze względu na wymiary matrycy system 4/3 jest skazany na większe szumy niż puszki z matrycą wymiaru APS-C, zazwyczaj jest to 0,5 do max 1 ev, co i tak skutecznie jest rekompensowane przez jakość obiektywów oferowanych przez Olympusa.

Czyli kwestię szumów mamy załatwioną, a teraz może pogadamy o obiektywach. Tu jakośc nie masz zamiaru kontynuowania rzeczowej dyskusji? Stać cię widać tylko na powtarzanie nieprawdziwych, obiegowych opinii o braku obiektywów w systemie 4/3 w stosunku do innych systemów.
Pytam raz jeszcze, czego ci brakuje w systemie Olympusa ???

koszal,
Cytuj:
I tu niby nie ma szumów?
A są duuuuużżżżoooo większe niż w Canonie 400D? Jak twierdzi Qnaro.
Cytuj:
Nie rozumiem tylko o co chodziło z problemami z AF, bo naprawdę mam porównanie z innymi aparatami i Canony 400D i 30D wypadają na ich tle rewelacyjnie
A to podepnij sobie jakiś jasny obiektyw i zrób test na FF/BF, lub sprawdź odsetek nieostrych fotek....

środa, 2 stycznia 2008, 12:45

Widać tu lekki przerost formy nad treścią panie Jacku :-) Rurka mi zmiękła :-) :-) Przyjmuję z pokorą twe skarcenie. Olympus RZĄDZI! Jest najlepszy na świecie. Rzekłeś MISTRZU :-) Pozdrawiam :-)

środa, 2 stycznia 2008, 15:15

Cytuj:
I tu niby nie ma szumów?
A są duuuuużżżżoooo większe niż w Canonie 400D? Jak twierdzi Qnaro.

Wiele większe może nie, ale na pewno w sposób widoczny ;) Sam używamam EOSa 300D, więc w zasadzie nie powinienem narzekać. Fakt faktem jednak, stwierdziłeś ze E-510 przewyższa 400D we wszystkim, więc jednak znalazło się coś, co przeczy tej tezie ;)

Cytuj:
Cytuj:
Nie rozumiem tylko o co chodziło z problemami z AF, bo naprawdę mam porównanie z innymi aparatami i Canony 400D i 30D wypadają na ich tle rewelacyjnie
A to podepnij sobie jakiś jasny obiektyw i zrób test na FF/BF, lub sprawdź odsetek nieostrych fotek....

Rzeczywiście, zdarzało mi się korzystając Tamrona 28-75 f/2.8, że część fotek zwyczajnie wychodziła nieostra, ale problem zniknął wraz z pojawieniem się lampy zewnętrznej ;)

Podsumowując, nie mam zamiaru się sprzeczać o to, który sprzęt jest lepszy, ja korzystam z EOSów od kiedy pamiętam. Na pewno masz większe doświadczenie niż ja, więc pewnie wiesz lepiej co jest dobre ;) Zresztą nie stać mnie nawet na lepszy aparat niż obecnie używam (50 zł kieszonkowego ;/), więc zarówno 400D, jaki E-510 pozostają w sferze marzeń. Pozdrawiam

środa, 2 stycznia 2008, 17:47

Widać tu lekki przerost formy nad treścią panie Jacku :-) Rurka mi zmiękła :-) :-) Przyjmuję z pokorą twe skarcenie. Olympus RZĄDZI! Jest najlepszy na świecie. Rzekłeś MISTRZU :-) Pozdrawiam :-)
No proszę rzeczowe argumenty się skończyły, a ja zadałem takie proste pytanie ...

koszal napisał(a):
Wiele większe może nie, ale na pewno w sposób widoczny ;)
Jakoś na wykresie nie widać aby szumy E-510 były większe niż szumy 400D czy D40x.

koszal napisał(a):
Rzeczywiście, zdarzało mi się korzystając Tamrona 28-75 f/2.8, że część fotek zwyczajnie wychodziła nieostra, ale problem zniknął wraz z pojawieniem się lampy zewnętrznej ;)
Czy dobrze zrozumiałem? Musisz dopalać lampą aby nie było nieostrości w Tamronie ??? A jak by tak ktoś chciał korzystać tylko ze światła zastanego???

środa, 2 stycznia 2008, 21:34

koszal napisał(a):
Wiele większe może nie, ale na pewno w sposób widoczny ;)
Jakoś na wykresie nie widać aby szumy E-510 były większe niż szumy 400D czy D40x.

Ja widzę dosyć wyraźnie, może mam jaśniejszy monitor. Szczególnie widać to na czarnej klatce ;)

jacek2004 napisał(a):
koszal napisał(a):
Czy dobrze zrozumiałem? Musisz dopalać lampą aby nie było nieostrości w Tamronie ??? A jak by tak ktoś chciał korzystać tylko ze światła zastanego???

Chodziło mi o wspomaganie AF wbudowane w lampę (430ex)

środa, 2 stycznia 2008, 22:14

Lubię proste pytania od prostych ludzi Panie Jacku, z reguły nie są zbyt wymagające, jak ma to miejsce i tym razem. Z zasady jednak nie wdaję się w polemiki z fanatykami. Koszal , daj spokój, im więcej z nim gadasz tym bardziej mu staje. Zresztą temat z lekka odbiegł od zapytania Kazil'a. Są tu jeszcze jacyś moderatorzy???

środa, 2 stycznia 2008, 23:46

Chodziło mi o wspomaganie AF wbudowane w lampę (430ex)
Dalej nie rozumię, przecież ten tamron ma światło f=2.8 więc AF powinien z nim lepiej pracować niż np. z ciemnym kitem. Dziwne rzeczy dzieją się w tym Canonie.

Qnaro napisał(a):
Lubię proste pytania od prostych ludzi Panie Jacku, z reguły nie są zbyt wymagające, jak ma to miejsce i tym razem. Z zasady jednak nie wdaję się w polemiki z fanatykami. Koszal , daj spokój, im więcej z nim gadasz tym bardziej mu staje. Zresztą temat z lekka odbiegł od zapytania Kazil'a. Są tu jeszcze jacyś moderatorzy???
Twoje wypowiedzi są jakieś roztrzepane i bez sensu.
1. Kazil pytał o Olka i Canona. I my właśnie rozmawiamy o Olku i Canonie
2.Napisałeś:
Qnaro napisał(a):
Za Canonem przemawia doskonała matryca i FULLLLLL obiektywów...
Olympus to zupełnie nowy system, i nie ma jak narazie takiego wyboru szkieł jak Canon...
no i szumy, duuuuuuużo mniejsze niż przy Olku E510....

Szumy chyba już sobie wyjaśniliśmy, po pytaniu o obiektywy zrezygnowałeś z rzeczowej dyskusji.
Podsumowanie:
Nie mam zamiaru robić ci żadnych prywatnych wycieczek, jednak to forum czyta ileś tam osób. Twoje wypowiedzi są ignoranckie, nie podbudowane rzetelną wiedzą, bazujeszy na obiegowych i fałszywych opiniach, czym możesz wprowadzić w błąd innych. Dlatego je poprostu prostuję.

PS
Nawet linków nie umiesz poprawnie wkleić .... :mrgreen:

czwartek, 3 stycznia 2008, 11:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona