Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 02:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 PROBLEM z S1 IS komputer go nie rozpoznaje :( 
Autor Wiadomość

Post PROBLEM z S1 IS komputer go nie rozpoznaje :(
Witam mam problem posiadam aparat canon s1 is i po podlaczeniu go do komputera w celu zrzucenia zdjec wyskakuje nie rozpoznano urzadzenia USB po sciagnieciu sterownikow ze strony canona dalej jest to samo:( Co jest nie tak a moze to z kablem jest cos nie tak

Ostatnio edytowano piątek, 18 stycznia 2008, 19:04 przez adas123, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 18 stycznia 2008, 14:21

Rozumiem że oryginalnej płyty z driverami i softem nie posiadasz. Spróbuj podpiąć go do innego portu, i kiedy znów wyświetli "znaleziono nowy sprzęt" i zacznie sie instalacja wskaż ręcznie plik sterownika które zassałeś, lub , jeśli to nie zadziała, pozwól instalatorowi połączyć się z netem w celu automatycznego zassania potrzebnych plików. Czasami działa :D Pozdro!

piątek, 18 stycznia 2008, 14:41

Rozumiem że oryginalnej płyty z driverami i softem nie posiadasz. Spróbuj podpiąć go do innego portu, i kiedy znów wyświetli "znaleziono nowy sprzęt" i zacznie sie instalacja wskaż ręcznie plik sterownika które zassałeś, lub , jeśli to nie zadziała, pozwól instalatorowi połączyć się z netem w celu automatycznego zassania potrzebnych plików. Czasami działa :D Pozdro!

Wlasnie w tym problem ze nie wyskakuje znaleziono nowy sprzet tylko wychodzi od razu nieznane urzadzenie :(

piątek, 18 stycznia 2008, 14:48

A może potrzeba sterownika USB pod tego canona? Pewnie można coś takiego zatargać z ich stronki. Podobny problem miałem przy podłączaniu przenośnego dysku twardego przez port USB, kiedy łączyłem w ten sposób że najpierw podłączałem kabelek do kompa, potem do dysku i jak już były połączone to włączałem zasilanie dysku. Reakcja taka jak opisujesz, czyli "nieznane urządzenie". Ale jak tylko podłączałem pod kabel WŁĄCZONY dysk, problem znikał. Pytanie, czy z aparatem można tak samo? Nigdy tego nie robiłem z Panasem (fotki zawsze zgrywałem przez czytnik kart)

piątek, 18 stycznia 2008, 17:15

Teraz zauwazylem jeszcze ze po podlaczeniu na chwile na aparacie pojawia sie napis BUSY

piątek, 18 stycznia 2008, 19:05

To oznacza prawdopodobnie próbę komunikacji z kompem. Nie ma gdzieś w sieci instrukcji obsługi od tego sprzętu?
O właśnie, chwilkę szukania i jest :D
Oto link :
http://www.netmod.net/download/canon_s1.pdf

Powinny być tam zamieszczone rozwiązania problemów. Jeżeli nie, no to czekamy. Może ktoś się jeszcze dołączy do dyskusji. Moja wiedza się skończyła.

piątek, 18 stycznia 2008, 19:27

To oznacza prawdopodobnie próbę komunikacji z kompem. Nie ma gdzieś w sieci instrukcji obsługi od tego sprzętu?
O właśnie, chwilkę szukania i jest :D
Oto link :
http://www.netmod.net/download/canon_s1.pdf

Powinny być tam zamieszczone rozwiązania problemów. Jeżeli nie, no to czekamy. Może ktoś się jeszcze dołączy do dyskusji. Moja wiedza się skończyła.

Witam!
a nie lepiej zrzucić zdjęcia przez czytnik kart , szybciej i wygodniej

piątek, 18 stycznia 2008, 20:04

Pewnie że szybciej i wygodniej, ale jeżeli kolega adas123 potrzebuje komunikacji aparatu z kompem, to może znajdzie coś na temat tego błędu w w/w linku zawierającym instrukcję. Ale faktem jest że najprościej zakupić czytnik i po sprawie :D Gadżety takie są naprawdę tanie, a przydają się w wielu przypadkach.

piątek, 18 stycznia 2008, 20:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]