Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 14:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Canon A70 - czarny ekran 
Autor Wiadomość

Post Canon A70 - czarny ekran
Cos sie stalo z moim aparatem.

Po wlaczeniu i logo powitalnym, ekran w trybie robienia zdjec jest czarny, zdjecia tez robi "czarne". Wszystkie ikonki czy ustawienia na wyswietlaczu sa widoczne, tryb przegladania zdjec rowniez dziala.

Czasami przez ekran "przeplynie" takie dziwne zaklocenie, poprzeczne pasy. A jak przylozy sie do aparatu ucho, to slychac taki odglos jak tykanie zegara. Ale przez obiektyw widac, ze aparat otwiera migawkę.

Już wczesniej killka razy aparat tak sie zachowywal, ale pomagalo ponowne wlaczenie. Teraz juz nie pomaga.

Co moglo sie uszkodzic i czy wogole oplacalna jest naprawa?

Znalazlem pewien serwis foto i przykladowe napraw ceny sa wrecz zaporowe. Za byle co nalezy zaplacic 150-250 zl! Gwarancji oczywiscie juz dawno nie ma.

A moze zna ktos jakis tani punkt naprawczy w Warszawie?
Przeciez za naprawde starego Canona nie bede placil 200 zl, bo jego wartosc jest juz duzo nizsza. A do moich potrzeb ten aparat w zupelnosci wystarczal i jesli nie bedzie to konieczne, nie chcialbym kupowac nowego.

Dzieki za pomoc.

czwartek, 28 lutego 2008, 23:56

Post Re: Canon A70 - czarny ekran
Awaria matrycy. Na 100 procent bezpłatna naprawa nawet jeśli aparat nie podlega gwarancji. Jeśli nie wierzysz proszę odsprzedaj mi go za 50 zł a ja chętnie zrobię na Tobie dobry interes. Serwis Canona jest na Żytniej w W-wie. Przerabiałem temat osobiście ze swoim S1 z USA. Pozdrawiam.

wtorek, 4 marca 2008, 16:27

DanielP napisał(a):
Co moglo sie uszkodzic i czy wogole oplacalna jest naprawa?
Na 100% posłuszeństwa odmówiła (wada fabryczna)matryca made in sony, tak jak mówił przedmówca, naprawa powinna być darmowa.

środa, 5 marca 2008, 16:26

Witajcie ! Bardzo prosze o pomoc. Mam Canona A70 i wszytsko jak dotad bylo w porzadku , ale od pewnego czasu zaczely mi sie rozmywac zdjecia i wychodzily "duchy". Mam podejrzenia ze to matryca ale ile moze kosztowac wymiana? i czy wogole sie oplaca? bo to ze ktos mi to zrobi za darmo to szczerze watpie. A czy da sie jeszcze zrobic jakies zdjecie czy juz koniec z nim?Pozdrawiam A.

niedziela, 16 marca 2008, 14:06

Droga Agatko.Wszystko masz wyżej.Jeśli matryca to masz wymianę za darmo a ponosisz jedynie koszty przesłania do serwisu (w jedną stronę - ok. 37 zł) za pośrednictwem DHL. Pozdrawiam.

niedziela, 16 marca 2008, 14:46

Witam,

mam chyba podobny problem, postaram się Wam sprecyzować wszystko co występuje u mnie.

Ekran podczas robienia zdjęcia jest czarny (ikonki jednak widnieją), przez wizjer oczywiście widzę obszar zdjęcia. Zdjęcia wykonane przed "awarią" mogę oglądać, jednak jak pstryknę teraz jakąś fotkę to w trybie przeglądu mam czarne zdjęcia.

Tak samo jak poprzednik wcześniej napisał słyszę też jakby "tykanie zegara".

Czy po tych objawach stwierdzić, że to matryca i spokojnie wysłać do serwisu? Z góry dziękuję za pomoc.

wtorek, 13 maja 2008, 10:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]