Teraz jest piątek, 21 września 2018, 04:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Obiektywy do Canon 40D- prosze o pomoc w dobraniu 
Autor Wiadomość

Post Obiektywy do Canon 40D- prosze o pomoc w dobraniu
Lustrzankę mam od niedawna i jeszcze wszystko tak poomacku i powolutku: narazie mój podstawowy i jedyny obiektyw to 28-135mm.
Jednak teraz chciałabym zakupić dwa rodzaje:
a) jakiś z zoomem /tele/ odległość do ściągnięcia gdzieś ok 300- 500m i raczej sporty,
b) szerokątny /by pokazać dramaturgię i pełność zabudowań.

Co do pkt. a myslałam coś o:
135mm f/2L USM
70-200mm f/4L
i nie bardzo wiem jaka jest różnica- opisy pasują, ale co dalej?
natomiast jeśli chodzi o b:
14mm f/2,8L albo 15m- ten pierwszy okrutnie drogi!
Prosze bardzo o szczerą poradę.

czwartek, 17 kwietnia 2008, 13:39

Post Re: Obiektywy do Canon 40D- prosze o pomoc w dobraniu
A) kup jakąś stałkę tele 300, 400 mm będzie lepiej(jaśniej, ostrzej, itp) i taniej, bo jak cię interesują odległe obiekty to i tak będziesz jechał na max ogniskowej.

B) na szeroko do kropa to Sigma 10-20, względnie tanio i dobrze, i tu moim zdaniem bardziej się przyda zoom niż stałka, po prostu więcej możliwości, sam mam szerokiego zooma i wykorzystuję jego "wszystkie ogniskowe" w zależności od sytuacji.

piątek, 18 kwietnia 2008, 09:23

Dzięki wielkie za podpowiedź- to dopiero początki i trudno się zdecydawać, wybór jest strasznie duży.
Szerokątny mówisz, że Sigma, a takie tele? Canon czy inny?

Przepraszam, że tak nudzę, ale to pierwsze moje takie obiektywy i taki wydatek- chciałabym dobrze zainwestować.
Tele- jest mi potrzebne do robienia fotek przede wszystkim z motolotni i samej lotni - jak latają nią turyści, żeby mieli pamiątkę z przejażdżki.
Czyli dość sprecyzowane....
I tu masz chyba rację- stałka była by naj, bo i tak w sumie zawsze będzie to z jednego miejsca i w tej samej w zasadzie odległości.
Dziękuję.
PZDR

piątek, 18 kwietnia 2008, 12:04

co do pkt b rczej niz sigmę polecałbym tokine 12-24 a a jeśli dysponujesz troche większą gotówką to canona 10-22

sobota, 19 kwietnia 2008, 19:29

borys napisał(a):
co do pkt b rczej niz sigmę polecałbym tokine 12-24 a a jeśli dysponujesz troche większą gotówką to canona 10-22
A to ciekawe? Bo cała trójka prezentuje sobą miemal takie same parametry (ostrość, winietowanie, dystorsja, CA) patrz photozone.de . Sigma jest najtańsza i tak samo szeroka na krotkim końcu. Canon jest najdroższy, a z wyszszą ceną nie daje nic w istotnego zamian, więc spokojnie można zastosować zasadę Dosi.

sobota, 19 kwietnia 2008, 21:00

jacek2004 napisał(a):
borys napisał(a):
A to ciekawe? Bo cała trójka prezentuje sobą miemal takie same parametry (ostrość, winietowanie, dystorsja, CA) patrz photozone.de . Sigma jest najtańsza i tak samo szeroka na krotkim końcu. Canon jest najdroższy, a z wyszszą ceną nie daje nic w istotnego zamian, więc spokojnie można zastosować zasadę Dosi.

ja tam jakoś do sigm nie specjalnie mam zaufanie - miałem teraz sigmę 105 macro - niby wszystko ok i w testach wypada podobnie do tamrona, tokiny i obiektywów systemowych a jednak coś było nie tak. Zmieniłem na tokine i to "nie tak" się skończyło. A tak poza tym to sigme i tokinę można dostać w tej samej cienie więc zasada dosi się nie sprawdzi ;). Jeśli patrzeć tylko na ceny to jest jeszcze najtańszy tamron 11-18

niedziela, 20 kwietnia 2008, 07:08

borys napisał(a):
A tak poza tym to sigme i tokinę można dostać w tej samej cienie więc zasada dosi się nie sprawdzi
Tyle, ze sigma jest o 2mm "szersza" ... a zasada Dosi dotyczy czegoś co daje taki sam efekt a jest tańsze ... :wink:

105mm rządzi się innymi prawami ... na 10-20mm nie widać FF/BF więc (nie)precyzja AFu nie jest taka boląca. A jak ktoś chce mieć "szybki" AF to takie szkło ustawia się w tryb MF, ustawia ostrość na hiperfokalną i ma się wtedy najszybszy AF na świecie :wink:

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 10:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]