Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 03:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Canon Eos 450D vs Canon Eos 40D 
Autor Wiadomość

Post Canon Eos 450D vs Canon Eos 40D
Witam wszystkich serdecznie jako nowy forumowicz !!!!
Bardzo długo opierałem się aparatom cyfrowym używając wciąż mojego ulubionego Canona Eos5. Przyszedł jednak czas na zmiany i rozważam zakup dwóch body Canona. Pozostaję przy tej marce ponieważ zyskała moje uznanie przez lata użytkowania oraz mam całą masę optyki i lampę błyskową tej firmy. Rozważam zakup jednego z dwóch modeli - całkiem świeżego modelu450D lub lekko już wysłużonego 40D. Ceny w USA gdzie będę kupował sprzęt są bardzo zbliżone więc mam mały dylemat. Proszę o wyrozumiałość i fachowe rady poparte wiedzą oraz praktyką.

sobota, 27 września 2008, 09:50

Post Re: Canon Eos 450D vs Canon Eos 40D
40d wyszedł w mniej więcej takim samym czasie co 450d, więc nie jest na pewno bardziej wysłużony. Jest natomiast lepszy niemal pod każdym względem: jakość wykonania, jakość matrycy, szybkość działania - po prostu półka wyżej. Jeśli masz dużo optyki zastanów się na pełną klatką w postaci Canona 5d. Trochę dołożysz, ale na pewno warto. Pozdrawiam.

sobota, 27 września 2008, 09:56

dzięki za szybka i zdecydowaną odpowiedź !!!!
Eos 5D jest jeszcze poza moim zasięgiem finansowym, więc skupię się na Eosie 40D. Nurtują mnie dwa pytania
-karta pamięci użyta w tym modelu to niestety nie jest popularna SD do której czytniki są zainstalowane praktycznie w większości obecnie sprzedawanych komputerów. Czy użyta przez Canona karta pamięci to jakiś unikat?
-czy są różne modele Eosa 40D ? Pytam ponieważ w ofertach w USA czasami zdarzają się opisy z symboliką "SLA" oraza "XSI", która nic mi nie mówi.

sobota, 27 września 2008, 12:28

irakleo napisał(a):
karta pamięci użyta w tym modelu to niestety nie jest popularna SD do której czytniki są zainstalowane praktycznie w większości obecnie sprzedawanych komputerów. Czy użyta przez Canona karta pamięci to jakiś unikat?

Nie wydaje mi się, żeby była jakaś wielka różnica pomiędzy kartami CF i SD. Prędkości zapisu i odczytu są zbliżone bez wskazania na jakąkolwiek z kart. Jeśli zależy Ci na karcie SD to kup Canona 450d, ale raczej nie polecam obniżać lotów tylko dla wygody korzystania z karty.
irakleo napisał(a):
czy są różne modele Eosa 40D ? Pytam ponieważ w ofertach w USA czasami zdarzają się opisy z symboliką "SLA" oraza "XSI", która nic mi nie mówi.

Nic mi o tym nie wiadomo, ale nie kupuję za granicą więc nie mogę być pewny. Symbolem XSi jest oznaczany model Canon 400d.

sobota, 27 września 2008, 12:51

Z pewnością rodzaj karty nie wpłynie na moją decyzję.

sobota, 27 września 2008, 14:08

Przede wszystkim witam wszystkich na Tym forum, to mój pierwszy post u Was po zmianie systemu na Canona. :D

koszal napisał(a):
Nie wydaje mi się, żeby była jakaś wielka różnica pomiędzy kartami CF i SD. Prędkości zapisu i odczytu są zbliżone bez wskazania na jakąkolwiek z kart.

Niestety jest bardzo duża różnica w prędkości zapisu a tych kartach. CF jest kartą dużo szybszą i dlatego montowna jest w sprzęcie profesjonalnym i ostatnio półprofesjonalnym.
Sam namacalnie się o tym przekonałem używając Olympusa e-520 który miał obie te karty. Czas zapisu podczas pracy na SD się wydłużał, spadała szybkość zdjęć seryjnych a po serii musiałm czekać kilkanaście sek :twisted: by aparat zapisał wszystko z bufora. Na CF zapis po serii trwał 3-4 sek.

Miałem podobny dylemat ostatnio przesiadam się z w/w olympusa i wybrałem canona 50D, 5D jest za drogi.
Olympus nie spełnił moich oczekiwań jeżeli chodzi o AF, był za wolny , dlatego idę o klasę wyżej. Reasumując wg moich doświadczeń zaczynając lepiej jest kupić body z wyższej półki niż po roku je zmieniać, zakładając oczywiście że zdjęć nie robimy okazjonalnie. pozdrawiam

czwartek, 29 października 2009, 15:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]