Teraz jest środa, 19 września 2018, 09:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kanonierzy do odpowiedzi 
Autor Wiadomość

Post Kanonierzy do odpowiedzi
Witam Kanonierów

Kupiłem Canona 50D, do którego mam "szkło"
Canon 85 /1,8 USM
oraz dwa które były używane do analoga, których można nie liczyć

W co powinienem zainwestować?

Z tego co widzę to 17-85 IS odpada, łącznie z 70-300 IS mimo stabilizacji

Zastanawiam się nad Canon 17-40 /4 L
Oraz
Canon 70-200 /4

Dlaczego Canon ma opory we wprowadzaniu nowych konstrukcji obiektywów do APS-C w przeciwieństwie do Nikona.

Wybrałem Canona - jest u mnie w rodzinie od kilku ładnych lat jeszcze za czasów kliszy.

Jestem amatorem z portfelem 4000 PLN i chęcią kupna dwóch obiektywów
W przyszłości nabyć chcę flash i podobno Sigma 30 /1,4 HSM jest dobra.
Liczę na konstruktywne wypowiedzi :D

wtorek, 4 listopada 2008, 21:06
Post Re: Kanonierzy do odpowiedzi
Witam Kanoniarza ;)
a więc 17-85 odpada, szczerze nie polecam...
piszesz, że masz szkiełko 85 mm, które ma dobre światło... więc dziwie się, że chcesz mieć szkła o parametrze f4, dziwie się dlatego bo jak ja wzięłam do ręki jasne szkło to od razu stwierdziłam, że poniżej 2.8 nie schodzę... ale to tylko i wyłącznie "moje widzi mi się". Zakres ogniskowych różny - zastanawiam się czy nie będzie Ci brakować czegoś pomiędzy 40mm a powiedzmy 70mm, tutaj bardzo fajna byłaby strzałka 50mm ;) ale to tak na marginesie....
Do rzeczy, więc "elka" 17-40 - ok. Ciemna trochę ale skoro jesteś nastwiony na ciemność... hmm... A myślałeś nad 17-55mm? To też bardzo dobry obiektyw, ale co za tym idzie droższy :( Jeśli chodzi o 70-200 to F4 jest o wiele lżejszy od F2.8 i sporo tańszy. Pewnie ze światło 2.8 to 2.8 a nie 4.0. Jednak da się to zawsze nadrobić ISO, ale nie zawsze warto, a jak jest w 50D to może przy okazji powiesz parę słów na temat tego body. Ale lepszego zamiennika w tej cenie raczej nie znajdziesz. Wiadomo - wszystko wiąże się z kosztami, ale na szkło nie ma co żałować!

Pozdrawiam

środa, 5 listopada 2008, 01:52

15mega na matrycy APS-C stawia wysokie wymagania na obiektywy. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z fotkami z A900 po zapięciu niedorobionego obiektywu np Sony 35mm/1,4 -jednym słowem fabryka mydła.

Myślę, ze powinieneś zapomnieć o zoomach, chyba że masz dużo kasy na szkiełka typu 17-55mm2,8 IS.

Sigma 30mm/1,4 to fajne i niedrogie szkiełko. Używam je z E-3, który ma w przybliżeniu podobne upakowanie matrycy jak 50D. Szkiełko wyrabia, w centrum jest super, na brzegach nieco gorzej (mówię o otwartej przysłonie). Jest z tym szkiełkiem jeden problem - rozrzut jakościowy produkcji, czyli można trafić na kiepskie egzemplarze mające: BF/FF, kłopoty z trafnością AF, mydło itp. Ja miałem szczęście i trafiłem na dobry za pierwszym razem. Na Canonie, z tym szkłem, będziesz miał odpowiednik 50mm na pełnej klatce. Alternatywnie możesz się rozglądać za C35mm/1.4 ale to już ponad 2x drożej od tej Sigmy.

Co do 70-200 to wersja z f=4 jest ostra od f=4, wersja z f=2.8 ma lepsze światło, ale niestety nie jest taka ostra nawet f=4.

Poza tym ciężko doradzać, bo nie napisałeś jaki rodzaj zdięć chcesz robić/robisz.

środa, 5 listopada 2008, 10:12

nie mogę odpowiedzieć na pytanie o jakość ponieważ nie mam odniesienia do jakiego kol wiek innego body.
Menu mam bardzo dobrze skonstruowane. Z łatwością można się w nim poruszać.
Rozdzielczość zdjęć jest bardzo duża, na karcie CF 8 GB pliki typu RAW pomieści tylko troszkę ponad 300 sztuk.
Jak podepnę do niego inny obiektyw niż 85/1,8 to coś więcej napiszę

Jestem amatorem z nie tak zasobnym portfelem. Choć myślą że i ci z większą sakiewką też rozmyślają w jakie "szkła" zaopatrzyć

17-40/4 L można kupić za 2100
17-55/2,8 IS trzeba dopłacić 600 PLN
I tu jest wiele ocen:
- nie ma to jak L

- natomiast 17-55 ma stabilizację i lepsze światło

I bądź człowieku mądry?!?

Stabilizacja to przydatna funkcja, a na palcach jednej ręki można policzyć obiektyw z krótką ogniskową i stabilizacją jednocześnie

Może obiektyw innej marki niż Canon jet dobry?
Choć wydaje mi się że tylko Canon ma stabilizację

Pozdrawiam

piątek, 7 listopada 2008, 00:40

Do cropa to ja jednak brałbym 17-55mm2.8 IS bo:
- jaśniejszy
- ma stabilizację
- i jest chyba ostrzejszy

Co do eLek to Canon chyba nie oznacza eLką obiektywów dedykowanych pod cropa, i pewnie dlatego 17-55 nie ma czerwonego paska.

Co do innych marek to jest jeszcze Tamron 17-55mm2.8 ale on nie ma USM'a i trzeba wybierać dobry egzemplarz.
Jest też Sigma 18-50mm2.8
Oba są o połowę tańsze od C17-55.

Ale jeśli masz kasę to beż zastanowienia kup coś z Canona, ja tak bym zrobił na Twoim miejscu.

piątek, 7 listopada 2008, 09:38

Miałem nie tak dawno również dylemat do mojego 40D, i wybór padł 50/1,4 , 17-40/4L , 70-200/4L.
Nie powiem, że to zły wybór, szkiełka rysują ostro, a przy 50 można się bawić głębią ostrości.
Ale gdybym miał jeszcze raz wybierać, to chyba zamiast 50 i 17-40 bardzo chętnie bym u siebie widział 16-35/2,8

Pzdr.
Andrzej

sobota, 24 stycznia 2009, 21:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]