Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 22:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 canon 580 ex + rebel xsi(eos450d) 
Autor Wiadomość

Post canon 580 ex + rebel xsi(eos450d)
Witam
jestem laikiem i zaczynam zabawe z lustrzanką;
ostatnio mnie jednak nurtuje taka zagadka..a mianowicie:
posiadam body canon rebel xsi plus jakis tam obiektyw oraz lampe speedlite 580 ex II która ma auto-zoom
a z tego co mi wiadomo to body ktore mam ma mnoznik 1,6 czyli nie pelna klatka a co z tego wynika np przy obiektywie 100mm robi zdjecie jakby mial 160mm(chyba ze sie myle), natomiast lampa przy ustawieniu obiektywu na 100 dopasowuje sie do 100 czy z tego wnioskowac powinienem ze to co tak naprawde ja fotografuje czyli ogniskowa 160 jest niedoswietlone jako ze ta lampa sie ustawila na 100mm ??
oczywiscie mam tu na mysli ustawienia automatyczne.
no i czy zgodnie z tym tokiem myslowym ustawiając wszystko recznie powinienem ustawiac zoom lampy na 160mm przy faktycznych 100mm obiektywu ??

wtorek, 18 listopada 2008, 17:00

Post Re: canon 580 ex + rebel xsi(eos450d)
Teoretycznie jest wszystko dobrze, bo jak obiektywem ustawisz 100mm to lampa też Ci się ustawi na 100mm.

Czy na cropie czy na FF lalmpa da odpowiednią siłę błysku, tyle że przy puszce cropowej nieco błysku na obrzeżach się zmarnuje, bo dla crppa lampa nie musiałaby tak "szeroko błyskać.

Sprawdż w instrukcji lampy, może jest tam w jej menu jakieś ustawienie pod puszkę cropową.

Przy puszce cropowej i obiektywu 100mm spokojnie można na lampie ustawić 160mm bez obawy że da zbyt wąski błysk.

Czyli na puszce cropowej można wydusić z lampy parę GN więcej niż podaje instrukcja.

piątek, 21 listopada 2008, 14:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]