Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 08:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Canon 40D - problem z małym panelem LCD 
Autor Wiadomość

Post Canon 40D - problem z małym panelem LCD
Witam!

Jestem posiadaczem Canona 40D (oraz kilku innych body i obiektywów tej firmy), po trzy miesięcznym użytkowaniu tego aparatu wystąpił problem z funkcyjnym panelem LCD. Przy wyższych temperaturach bądź naświetleniu, część wyświetlacza ciemnieje i zmienia kolor. Technik z niezależnego serwisu stwierdził, że przyczyną tego efektu może być odklejenie polaryzatora i potwierdził wystąpienie wady.

Aparat oddałem na gwarancji. Serwis Canona przetrzymał body 1,5 miesiąca. Uznał usterkę za normalną cechę aparatu oraz udzielił odpowiedzi:

Cytuj:
Aparat w pełni sprawny technicznie! Plama na wys. LCD jest widoczna w specyficznych warunkach (światło spolaryzowane) i występuje we wszystkich egz. tego modelu!!! Nie jest uznawana na usterkę! (...)

Dodam, że plama pojawia się zawsze w miejscu wyświetlania danych od balansu bieli do stanu baterii. Im cieplej tym bardziej widoczna i większa. Ponadto palama pokazuje się w świetle dziennym, w słońcu, cieniu, na zewnątrz i w pomieszczeniach.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem, który mógłby potwierdzić tezę serwisu? Co Państwo doradzają?

Czy zna ktoś z Państwa niezależnego rzeczoznawcę, który mógłby wydać opinię w tej sprawie (wspomniany technik prowadzi nieautoryzowany serwis Canon'a, ale nie posiada takich uprawnień).

---

Posiadam też body 30D. Lapma 40-stki w porównaniu z 30-stką działa zdecydowanie wolniej i szybciej się nagrzewa. Czy jest to też problem Państwu znany?

Do tej pory nie spotkałem się z takim problemem ze sprzętem marki Canon oraz brakiem pomocy ze strony serwisu.

sobota, 10 stycznia 2009, 13:50

Post Re: Canon 40D - problem z małym panelem LCD
cholewczuk napisał(a):
Posiadam też body 30D. Lapma 40-stki w porównaniu z 30-stką działa zdecydowanie wolniej i szybciej się nagrzewa. Czy jest to też problem Państwu znany?

Do tej pory nie spotkałem się z takim problemem ze sprzętem marki Canon oraz brakiem pomocy ze strony serwisu.
Za wszystko odpowiedzialna jest wojna cenowa, czyli krojenie i odchudzanie oraz wciskanie w nowe puszki wszelkiego badziewia. Firma ma mniejszą kasę za sprzęt więc i na serwisie musi się odbić, po co naprawiać jak można zbyć klienta.

Jestem posiadaczem Olympusa E-1 i E-300, tak porządnie wykonanych, z tak trwałych materiałów aparatów już nikt nie produkuje. Pewnie podobnie jest i w innych markach. Szczególnie widzę to na przykładzie E-1, który kosztował w momencie premiery ponad 3000 USD, porównać mogę z E-3, niby to jego następca, niby w tej samej klasie, niby też korpus magnezow, niby tez porządne wykonanie, ale kultura pracy migawki i mechanizmu lustra to przepaść, w E-1 prawie nie słychać, że lustro "pracuje".

Ale to już Kopernik stwiedził, że gorsze wypiera lepsze.

poniedziałek, 12 stycznia 2009, 11:50

Post Re: Canon 40D - problem z małym panelem LCD
Ja równiez posiadam 40tkę i mam ten sam problem tyle że przy niskich temperaturach(-5). Pojawia się ciemna plama na środku wyświetlacza LCD.

piątek, 20 marca 2009, 21:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]