Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 09:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Nikon D5000 oraz inne pytania 
Autor Wiadomość

Post Nikon D5000 oraz inne pytania
Witam.

Zagladam na to forum od niedawna. Chce kupic "lustrzanke"...pierwsza w zyciu...Moj wybor z racji na fundusze oraz powiedzmy na znajomych padl na firme Nikon. Zastanawialem sie nad kupnem D60 bo akurat jest na moja kieszen. Myslalem nad D90 ale samo body jednak jest da mnie za drogie i wraz z osprzetem nie mieszcze sie w sumie jaka mam na wydanie. Pojawil sie teraz z tego co zauwazylem Nikon D5000. Czy ktos z obecnych tutaj mial juz do czynienia z tym aparatem? Jakies wrazenia? Nie wyszukalem na forum zadnej wzmianki o tym modelu.

Nastepne pytanie(a):

Nikon D5000 + Nikkor 18-135 mm F3.5-5.6G IF-ED AF-S DX BP + lampa Nikon SB-600

Czy taki "mix" sprawdzil by mi sie do zastosowan ogólnych czyli: zdjec plenerowych, portretowych, budynki na zewnatrz i w srodku, krajobrazy...ludzie...etc...praktycznie wszystko oprocz makro? A moze jakis inny obiektyw za rozsadna cene (mam tu na mysli tak do 1200 zł) ktos moze mi zaproponuje. Jezeli by byl drozszy to bym musial zrezygnowac z D5000 i przerzucic sie na D60 bo mam straszna bolaczke odnosnie tego jaki obiektyw wybrac.
Moj budzet to 5000 zł w tym musi sie jeszcze zmiescic karta pamieci i powiedzmy dodatkowy aku (sztywny budzet).

Nastepna sprawa jest sklep internetowy:
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt31427-Nikon-D5000-Body.html
Czy ktos juz od nich cos kupowal i czy byly jakies problemy. Porownywalem ceny z tego sklepu oraz jeszcze z kilkoma innymi i ceny wydaly mi sie dosc atrakcyjne (szczegolnie jesli chodzi o obiektyw, ktory przedstawilem powyzej, bo trafilem kilka razy na ceny prawie dwukrotnie wieksze u innych).

No i ostatnie:

Czym sie rozni Nikkor 18-135 mm F3.5-5.6G IF-ED AF-S DX BP (tanszy) od Nikkor 18-135 mm F3.5-5.6G IF-ED AF-S DX (drozszy) bo z opisu nic nie wynika a moja wiedza w tym temacie jest aktualnie niezbyt pojemna.

To by bylo na tyle :D. Jak na pierwszy post calkiem obszernie...jakby ktos chcial sie czepiac to: Nie chce zasmiecac roznych tematow na forum wiec wszystkie pytanie umiescilem w jednym watku bez rozbierania na czynniki pierwsze.

Pozdrawiam.

piątek, 15 maja 2009, 23:56

Post Re: Nikon D5000 oraz inne pytania
Jak ja bym był na Twoim miejscu i miał 5000zł na Nikona to kupiłbym Nikora 17-55mm/2.8 i uzywanego D70s.

Jeśli hobby się rozwinie to kupisz lepszą puszkę, jeśli nie to nic nie stracisz na wyprzedaży.

Jeśli koniecznie chcesz się pchać w marketingowe wydmuszki typu D40/60/5000 to rozważ następujące obiektywy:
16-85 VR
18-200 VR
18-70mm3.5-4.5
lub
35mm/1.8 (to jest mój drugi typ - zaoszczędzisz kupę kasy, a takim szkłem można zrobić 90% wszystkich fotek, resztę oblecisz kitem 18-55)

PS
Co do pytania o 18-135 to BP znaczy Bez Pudełka.

poniedziałek, 18 maja 2009, 10:11

Wielkie dzięki za informacje...ufff...im więcej czytam, im więcej pytam tym mam coraz wiekszy problem...
BP...na to nie wpadlem albo nie doczytalem :D . Dobre :)

poniedziałek, 18 maja 2009, 18:51

Tranceprogress napisał(a):
Wielkie dzięki za informacje...ufff...im więcej czytam, im więcej pytam tym mam coraz wiekszy problem...
BP...na to nie wpadlem albo nie doczytalem :D . Dobre :)

To tak jak u mnie :). Im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie i co chwilę chcę co innego kupić :)

poniedziałek, 18 maja 2009, 20:01

jacek2004 napisał(a):
...... rozważ następujące obiektywy:
16-85 VR
18-200 VR
18-70mm3.5-4.5
....
Niżej napisanym tekstem zapewne rozpętam burzę w szklance wody.

Obiektyw z dużym zoomem, czyli z dużym zakresem ogniskowych to kompromis pomiędzy jakością a kosztami (czyli ceną dla kupującego), coś co jest do wszystkiego, jest w sumie do niczego. Ja osobiście nie mam, ale czytając różne opinie wyżej wymieniony obiektyw "18-200 VR" bywał krytykowany. A do tanich nie należy.
Porozglądaj się za opiniami obiektywu, który jest kitowym obiektywem Nikona D90, (18-105 mm). Z tego, co gdzieś po internetowej drodze wpadło w moje oko czytając różne wypowiedzi, jest to pierwszy kit Nikona, który jest całkiem znośny i wart swojej ceny, a może i więcej.

poniedziałek, 15 czerwca 2009, 21:28

Powiem tak...nabyłem 2 tyg temu D5000 z obiektywem 18-105 mm VR. Na start i pierwsze "doznania" pstrykacza nowicjusza wystarczający. Jak na razie jestem zadowolony z jakości zdjęć wykonanych tym zestawem (mam świadomość tego że na pewno można z innym, lepszym obiektywem ?paproszki? lepiej i ostrzej fotografować).
Prosta obsługa (już z automatu powoli przestawiam się na manualne zabawy) i ogólnie wydaje mi się bardzo funkcjonalną maszynką. Co prawda nie miałem wcześniej do czynienia z innymi ?markami? lustrzanek, obiektywów...etc i nie mogę nic tu porównać ani tworzyć wielkich ?mądrych? uwag w tym temacie ale jest git. Czas pokaże, a na lepsze obiektywy przyjdzie czas jak już okiełznam to co mam.

Romcio napisał(a):
Niżej napisanym tekstem zapewne rozpętam burzę w szklance wody...

Złej baletnicy....czepiać się co najwyżej będą Ci co myślą że pozjadali wszystkie rozumy i niczego uczyć się już nie muszą a ich wiedza jest kosmiczna :).

Pozdrawiam i jakby ktoś chciał coś więcej na temat tego aparatu wiedzieć to zapraszam. Być może oko ?świerzaka? na coś się przyda :lol:

wtorek, 16 czerwca 2009, 17:49

Witam :)

Od tygodnia kręcę się koło zestawu D5000+obiektyw 18-55 VR, zastanawiam sie jednak nad obiektywem 18-105 vr, czy któryś z czytających posiada taki zestaw?
Czekam na opinie i jeśli jest taka możliwość, prośba o kilka fotek które były robione okazyjnie bez wcześniejszego przygotowania planu i oświetlenia ( ludzie ,krajobraz)

Pozdrawiam
Tomasz

środa, 24 czerwca 2009, 00:48

Akurat posiadam ten "aparacik" z obiektywem 18-105 VR.
Dodam kilka fotek jakie zrobilem w Ciagu kilku godzin od nabycia go...jak tylko sie dokopie do nich :lol:

Moze podaj e-maila to wysle Ci poczta bo nie chce tutaj na forum wciskac niektorych zdjec :lol:

środa, 24 czerwca 2009, 18:22

Dzięki Tranceprogress :)

na PW zostawiłem wiadomość.

Pozdrawiam

środa, 24 czerwca 2009, 20:52

poszlo :D

środa, 24 czerwca 2009, 22:51

A owszem, mimo, iż laik (ale 'aktywnie uczący się'! ;)) ze mnie, to przyznaję, że podobają mi się wyniki (zdjęcia ;)), które daje kombinacja Nikon D5000 + 18-105 VR ;), bo i ładne i ostre itd. Aparat w tym zestawie nie jest wcale ciężki (choć już z ob. 18-135 i to bez VR owszem, jest). Kupiłam go na początku czerwca, kilka dni przed weekendową wycieczką do Berlina. Spisał się nieźle ;) Potem był 2-tyg urlop (jeszcze lepiej!) i następny wypad weekendowy (Kazimierz Dln oraz Sandomierz). Mam kolejne plany (Oslo oraz Wawa).

Feler obiektywu jest taki, że on ma plastikowy bagnet. Jak aparat mi upadł (szczęściem z wysokości kolana 'tylko'!), to ukruszyła się połowa. Wysłałam do serwisu (zachowanie gwarancji to rzecz z gatunku 'bezcennych' ;)) i po 2 tygodniach dostałam go z powrotem. Już się nie mogę doczekać następnej wycieczki - Oslo!

Jednakże muszę uczciwie przyznać, że w lipcu/sierpniu wśród posiadaczy tegoż Nikona D5000 gruchnęła nieciekawa wiadomość...

http://nikon.org.pl/showthread.php?t=106827

Ja dotąd nie zauważyłam nieprawidłowości w działaniu mojego Nikona. Na stronie producenta można sprawdzić, czy dany numer seryjny 'niestety dotyczy ta usterka'. Z tym, że inni już sprawdzali i podobno jaki by nr nie wpisać, to się okazuje, że 'niestety ten aparat'...

http://advisory.nikonrepair.eu/language_select.aspx

Ostatnio tak się zastanawiam, że jak już się uspokoję (z kolejnymi wyjazdami ;)), to może 'zapobiegawczo' wyślę mój aparat do serwisu. Oni zawinili, niech odkręcają. Cała dyskusja wokół sprawy jest godna uwagi i prześledzenia na stronie Nikon Polska.

Pozdrawiam!

- Opolanka -

piątek, 25 września 2009, 14:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]