Teraz jest piątek, 21 września 2018, 17:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 D90 + Lampa błyskowa 
Autor Wiadomość

Post D90 + Lampa błyskowa
Kupiłem nikona D90 zamierzam dokupić lampę błyskową dowiedziałem sie że pasują tylko modele sb-400 - 600 -800 i 900 oczywiście cenowo jest przepaść między np. sb-400 a sb-800 i tu mam pytanie czy jakościowo też jest przepaść między tymi lampami prosze o jakieś opinie w tym temacie z góry dzięki.

poniedziałek, 22 czerwca 2009, 11:27

Post Re: D90 + Lampa błyskowa
Są jeszcze lampy nieleżnych producentów np Metz.
Z regóły są tańsze, a wcale nie gorsze.

poniedziałek, 22 czerwca 2009, 16:24

Ja niestety w sprawach technicznych w ogóle sie nie znam dlatego napisałem tu na forum o poradę co wybrać. Pewnie że chciałbym mieć SB-800 ale na moje potrzeby to trochę za duży wydatek wieć pomyślałem o SB-400. A jeśli chodzi o metz-a to mnie straszą że uszkodzi sie aparat i takie tam bzdety. Nie jestem zawodowcem tylko amatorem i pasjonatem robienia zdjęć więc proszę o poradę co by tu najlepiej kupić za w miarę rozsądną cenę jeśli uważacie że metz jest tez dobry to jaki model by pasował do D90.

poniedziałek, 22 czerwca 2009, 16:48

zibilancet napisał(a):
..... że pasują tylko modele sb-400 - 600 -800 i 900 oczywiście cenowo jest przepaść między np. sb-400 a sb-800......

Wejdź na stronę Nikona. Zobaczysz, że liczba przewodnia wbudowanej lampy w D90 to (chyba) 11, liczba przewodnia SB-400 to 21, czyli tylko (lub aż) około dwa razy większa, a liczba przewodnia SB-800 to 38.

Są zapewne różnice na korzyść SB-800 w bajerach, ale trudno mi to wypunktować, gdyż nawet SB-400 w rękach nie miałem.

Nie wiem jak wygląda ustawianie zoomu (tak, tak - zoomu) w SB-800.
W SB-900 razem ze zmianą zoomu aparatu następuje przesuwanie się palnika względem odbłyśnika (chyba dobrze ten element nazwałem), co widać i nawet słychać. Powoduje to, że przy małym zoomie, czyli szerokim kącie obiektywu podobnie oświetla kadr lampa błyskowa, i analogicznie przy dużym zoomie, czyli wąskim kącie obiektywu lampa błyskowa oświetla odpowiednio wąski kadr. SB-900 zoom-uje chyba w zakresie 24-200mm.

poniedziałek, 22 czerwca 2009, 21:08

Zooma to miały już lampy 20 lat temu[...]

wtorek, 23 czerwca 2009, 12:31

Myślałem że jakoś doradzicie mi w tym temacie tych lamp ale widze że nagła zmiana tematu nastąpiła.

środa, 24 czerwca 2009, 13:15

[...]
A wracajac do tematu akurat mam sb-900. Duzo Ci o niej nie powiem ani nie doradze bo dopiero sie zaczynam wglebiac w tajniki fotografowania i sprzetu. Jak na moje skromne oko na razie daje lampka niezle popalic i jak na razie sprawuje sie przy moich skromnych testach bez zarzutu...przynajmniej nie zaluje ze wydalem na nia kupe forsy.

środa, 24 czerwca 2009, 18:18

Temat jest o D90 i lampie błyskowej. Każde odstępstwo od tematu, od tej chwili będę ścigał. Proszę nie nadużywać naszej (administracji) tolerancji. Dotyczy to obu panów.
Posty nie wnoszące nic do tematu zostały usunięte lub skrócone.
Moderator

środa, 24 czerwca 2009, 19:29

Moim zdaniem każda jest ok, oprócz Sb-400, nie da się obracać w poziomie , no i z tą lampą nie działa CLS "kreatywny system oświetlenia" by Nikon.

czwartek, 4 lutego 2010, 15:47
Sam sobie jesteś winny że w temacie jest tak ciężko określić jaką lampę mógłbyś kupić. Powinieneś sprecyzować dokładnie kwotę jaką dysponujesz, pozwoliłoby to dokładnie polecić lampę do twojego aparatu. Piszesz o jakości między lampami też jest to jakimś nieporozumieniem, wystarczy porównać parametry a zrozumiesz różnicę w cenie. Mógłbym zadać Ci pytanie dlaczego nie D40 zamiast D90?. Kolego lampy nie kupuje się jak body warto jest dozbierać i kupić coś porządnego. Zdecydowanie polecałbym SB-8OO lub SB-900. Z drugiej strony patrząc na Twoje podejście do tematu proponowałbym także alternatywne wyjście innych firm dla nikona. Może okazać się że flagowe modele tej samej firmy jaki masz aparat mogą Cię przerosnąć jak sam wybór lampy, który dla zdecydowanego użytkownika jest oczywisty.Na sam koniec sumując ten mierny temat powiem Ci tak, ze stajni nikona wszystko oprócz SB-400, co do innych firm, nie wiem nie kupuje tanich alternatyw.

Pozdrawiam bumboo

środa, 22 grudnia 2010, 09:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]