Teraz jest piątek, 21 września 2018, 15:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Zestaw na ślub 
Autor Wiadomość

Post Zestaw na ślub
Zwracam się do was z zapytaniem czy NIKON D90 ( bo takie body wybrałem) + sb 600
zestaw szkieł ob. 18-105mm VR + N AF 50f/1.8D + Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF) Macro, Model A14NII
oblecę całą uroczystość + plener czy dokupić jakieś szkło
PILNIE PROSZĘ O ODP
Robert

sobota, 6 lutego 2010, 17:32

Post Re: Zestaw na ślub
Body na ślub jest wystarczające,stałka supr i lampa też.Mam pewne obiekcje co do zoomów,zwłaszcza Tamrona AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF) Macro, Model A14NII ,ma za duży zakres i będzie bardzo zniekształcał,ale masz za to wszystko w jednym.
Genialną jakość uzyskasz z N AF 50f/1.8D.
Moim zdaniem powinieneś pomyśleć o jakimś bardzo szerokim szkle do zdjęć w kościele,najlepiej bardzo jasnym o małej krotności zooma lub jeśli potrafisz sobie poradzić z manualnym, to dla kilku bardzo efektownych zjęć w kościele,plenerze i na weselu jest bardzo tanie rybie oko Samyang lub Falcon
(patrz w www.optyczne.pl).
Pomyśl też o pilocie i zdjęciach z podniesionym aparatem do góry przy pomocy monopoda.

niedziela, 21 lutego 2010, 15:42

Szkła są wybrane bez sensu.

18-105 i 18-200 są ciemne jak noc i ich zakresy się pokrywają.

Zamiast nich najlepiej kupić jasny zoom standardowy, 17-55/2.8 byłby idealny ale kosztuje dużo, zamiennie można pomyśleć o Tamronie 17-50/2.8. Takim obiektywem robisz cały reportaż z kościoła.

Stałka 50mm jest bez sensu do kościoła, bo jest za "wąska" nawet do kościoła. Można ją zrobić kilka ujęć, ale żonglowanie obiektywami na jednym body jest nieco ryzykowne, po prostu mogą umknąć niektóre momenty. Nie tylko o samą zmianę obiektywu chodzi, ale również z zmianę parametrów w puszce.

Natomiast 50mm jako portretówka w plenerze jest nieco za szeroka, lepsza byłaby 85mm.

Czyli najlepiej byłoby mieć Tamrona 17-50/2,8 i jakieś 85mm albo z AF 85/1.8 albo MF Samyang 85/1.4 albo poczekać na Sigmę 85mm/1.4 HSM, którą dziś ogłoszono na PMA.

niedziela, 21 lutego 2010, 20:08

Dzinn napisał(a):
....Mam pewne obiekcje co ......Tamrona AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF) Macro, Model A14NII ,ma za duży zakres i będzie bardzo zniekształcał......
Święta prawda, to co jest do wszystkiego jest do d....
Pamiętaj, że w obiektywach o dużym zakresie ogniskowych występuje duży kompromisem pomiędzy jakością a ceną obiektywu. Zwróć uwagę, że dobra stałka (stałka >> zdecydowanie łatwiejsza w produkcji) potrafi kosztować naprawdę dużo.

jacek2004 napisał(a):
.....18-105 ..... są ciemne jak noc .....
Nie dramatyzuj. Dobry foto-majster za pomocą tego szkła potrafi zrobić naprawdę przyzwoite foty. Jest to chyba pierwszy kitowy obiektyw, który robi przyzwoite zdjęcia.

Poza tym, jak ktoś kiedyś mądrze napisał, zdjęcia robi człowiek, fakt, że potrzebuje do tego aparatu itp. Znam ciemnoskórego fotografa z okolic Jeleniej Góry, który ma Canon EOS 1Ds Mark III + kilka dobrych obiektywów, gdzie te same obiektywy warte są więcej, niż korpus. I co ? I gość psuje tolerancyjnie rzecz ujmując 75% zdjęć z zabawy weselnej. Nie wspominając, o fotach, które nigdy do ludzi nie trafią. A sprzęt naprawdę godny pozazdroszczenia.

czwartek, 25 lutego 2010, 10:27
Robiłem śluby na różnych aparatach i szkłach:
W socjalizmie były to zenity, prakticam pentax me super.
Teraz cyfrówkami i mogę powiedzieć, że potencjalny odbiorca nie widzi różnicy między miernym kompaktem a dobrą lustrzanką. Ludzie skupiają się na osobach a nie na turbo jakości.
Myślę, że nie jest to zły sprzęt, tym bardziej, że dużo fotek robi się z lampą i foty są doświetlone i kontrast nie jest mały, nawet przy szkle niezbyt wielkiej jakości.
Robimy śluby z żoną i przydatna jest blenda.
Pracujemy w zakresach ogniskowych od 28 - 80mm. jeszcze niekiedy 120mm i to wystarcza. Nie stosowałem nigdy długiej ogniskowej w ślubach, bo pomieszczenia małe i bardziej przydatny jest szeroki kąt do np80mm, to mnie zadowala..Pozdrawiam
Marka

piątek, 26 lutego 2010, 19:41

Kolego markaeo
Cytuj:
potencjalny odbiorca nie widzi różnicy między miernym kompaktem a dobrą lustrzanką. Ludzie skupiają się na osobach a nie na turbo jakości.

A co to jest turbo jakość? :) mówimy o ostrości, plastyce obrazu, kolorach? Młodzi ludzie mają internet i widzą inne zdjęcia... I widzą różnicę..przynajmniej w moim rejonie ;)

Cytuj:
Myślę, że nie jest to zły sprzęt,

Zgadzam się, nie jest to sprzęt zły - jest amatorski...

Cytuj:
tym bardziej, że dużo fotek robi się z lampą i foty są doświetlone i kontrast nie jest mały, nawet przy szkle niezbyt wielkiej jakości.

Lampa - robić tak aby nie było jej widać...

Cytuj:
Robimy śluby z żoną i przydatna jest blenda.

Ale co to wnosi do pytanie kolegi?

Cytuj:
...bardziej przydatny jest szeroki kąt do np80mm, to mnie zadowala..

Oj...a ja myslałem, że szeroki kąt to np.8mm , 10-22mm

A może przez pomyłkę dodałeś to 0 ;)

Oto moje 2grosze;)

BODY - no cóż jak to mówią od bidy może być, ale najlepiej jako Body zapas ;) ...proponuję D300s jak cię stać finansowo na takiego cropa

OBIEKTYWY
18-105mm VR oraz Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3
Jak już ktoś wcześniej wymienił - zakres się pokrywa... a poza tym są za ciemne !!!!!
Tylko i wyłącznie obiektywy ze stałym światłem - minimum 2,8...

AF-S 50f/1.4D
kościół + plener...

Nikkor AF-S 17-55mm 2.8 D IF ED
kościół

a najlepiej jako reportażówka: Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED
plener: Nikon Nikkor AF 85 mm f/1.4D IF

lecz to już inne pieniążki...

Lampa - OK.. lecz staraj nie używać jej w kościele!!! - jeżeli musisz to tak aby nie było jej widać...nie ma nic gorszego niż widoczna lampa ... brrrrr... stałe światło robi swoje...

Temat ciężki bo zależy od twoich umiejętności...
Pozdrawiam

wtorek, 2 marca 2010, 23:37

autofokus prawdopodobnie sobie nie poradzi w ciemnym kosciele - to tak z mojego doswiadczenia... a obiektywy (jakieby one nie byly) lepiej sie zachowuja po delikatnym przymknieciu - a jak przymkniesz takie cos co ma swiatlo 3,5-5,6 to bedziesz mial ciemnosci... i jak strzelisz lampa to tylko pierwszy plan bedzie wlasciwie doswietlony.... moze lepiej stalke 35mm 1,8? od biedy da sie nia zrobic calosc - zoom w nogach :)

poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 12:27

studioroszak napisał(a):
a najlepiej jako reportażówka: Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED
plener: Nikon Nikkor AF 85 mm f/1.4D IF

lecz to już inne pieniążki...
a przede wszystkim inny system, czyli nie crop a FF (pełna klatka)

poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 12:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]