Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 test sprzętu przed zakupem 
Autor Wiadomość

Post test sprzętu przed zakupem
witam. Jestem przed zakupem tamrona 17-50 VC i chciałem się dowiedzieć jak sprawdzić ten obiektyw. Czytałem o BF i FF i do końca nie wiem jak się do tego zabrać. na co oprócz tego jeszcze zwrócić uwagę?

będę też kupował d90, SB900 i będę miał ten sam problem, czyli jak ten cały sprzęt sprawdzić?

Nie chcę wziąć "towaru" podanego do ręki przez sprzedawcę tylko wcześniej chcę go sprawdzić. Troszkę pieniędzy jest do wydania więc nie chcę szajsu kupować a później się martwić w serwisach.

Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie sprawdzę go w 100%, ale mogę wykluczyć podstawowe defekty.

czekam na porady, ale proste i zrozumiałe jak dla człowieka nie mającego styczności ze sprzętem...... jeszcze.

z góry dziękuję

środa, 3 marca 2010, 11:15

Post Re: test sprzętu przed zakupem
1. Obiektyw najlepiej sprawdzić z korpusem docelowym, bo efekty FF / BF mogą ulegać zmianie wraz ze zmianą korpusu. Do sprawdzenia najlepiej użyć dedykowanej tablicy, w naprostrzej postaci wydruk zwykła gazeta z dużą ilością tekstu - ostrzysz na daną linię tekstu i sprawdzasz jak rozkłada się GO. Inne wzorniki do sprawdzenia FF/BF można znaleść i pobrać z netu.

2. Jeśli chodzi o sprawdzenie korpusu to wkładasz naładowane baterie, wkłądasz kartę pamięci i robisz kilka fotek. Jak korpus robi fotki to znaczy że jest sprawny, wiele więcej nie wytestujesz. Z lampą podobnie, jak błyska i poprawnie naświetla fotki to jest ok.

Reszta niestety wychodzi w czasie normalnej ekspolatacji i w razie czego pozostaje gwarancja i serwis.

środa, 3 marca 2010, 11:40

Post Re: test sprzętu przed zakupem
Tak jak wypowiadał się poprzednik FF/BF można sprawdzić najszybciej na gazecie lub wzornikach..lecz musiałbyś oglądnąć zdjęcia na monitorze..wtedy dopiero zobaczysz szczegóły... Jak kupisz u sprawdzonego sprzedawcy body/obiektyw czy światło to spokojnie - nie popadaj w paranoje - co 2 sprzęt nie jest uszkodzony, oczywiście zdarzają się "perełki", ale np. w moim przypadku b.rzadko..a kupiłem tego sporo...

środa, 3 marca 2010, 14:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]