Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 03:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Nikon D90 problem 
Autor Wiadomość

Post Nikon D90 problem
Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Nikona D90
Aparat śmigał pięknie. Niestety coraz częściej zdarza się, że po włączeniu go nie mogę wykonać nim zdjęcia, mało tego - także wejść do menu aparatu. Aktywny jest natomiast panel kontrolny - ten u góry. Po wciśnięciu spustu migawki uchyla się lampa błyskowa, ale efekt końcowy jest taki jakbym przycisnął spust migawki jedynie do połowy. Aparat nie chce zrobić zdjęcia ale przez wizjer widzę wszystkie ustawienia.

Po kilku próbach włączenia/ wyłączenia aparatu udaje się wejść do menu. Gdy odzyskuję kontrolę nad monitorem możliwe staje się także wykonanie zdjęcia.

Aparat ma półtora roku. Czy wina może leżeć po stronie baterii? Czy jest możliwe, iż jest na tyle słaba, że nie wystarcza na uruchomienie monitora głównego, a wystarczająca by aktywny był monitorek kontrolny u góry?

Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Nadmienię, że wskaźnik naładowania baterii na monitorze kontrolnym wskazuje wyczerpanie baterii do połowy.

Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.

czwartek, 28 lipca 2011, 19:14

Post Re: Nikon D90 problem
Przeczyść styki od obiektywu.
Spróbuj na innym akumulatorze.

Czy aparat masz od nowości?
Czy w jakimś czasie nie przebywał w wilgotnym środowisku?

niedziela, 31 lipca 2011, 21:20

Styki są w porządku, bateria jak nowa. Aparat ma półtora roku. Jestem drugim właścicielem. poprzedni nie miał z nim problemów.

wtorek, 2 sierpnia 2011, 16:55

speeder napisał(a):
Styki są w porządku, bateria jak nowa. Aparat ma półtora roku. Jestem drugim właścicielem. poprzedni nie miał z nim problemów.
W zaszłym roku byłem na wakacjach w Alanya (Turcja) - niesamowicie tam wilgotno - po powrocie kamera video odmówiła posłuszeństwa - zdychała powoli, coraz to nowy przycisk przestawał działać - typowy objaw zawilgocenia. Natomiast lustrzanki działają do dzisiaj poprawnie. Niewykluczone, że Twój D90 mógł mieć podobną przygodę - naloty z soli szkody mogą narobić nawet po długim czasie.

Najlepiej oddaj aparat do przeglądu w serwisie, tam Ci powiedzą co szwankuje i jaka tego mogła być przyczyna - zawilgocenie zdetekują bez problemu.

Jeśli aparat ma półtora roku to powinien być jeszcze na gwarancji / rękojmi.

środa, 3 sierpnia 2011, 11:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]