Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 23:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 NIKON D3100 18-55 
Autor Wiadomość

Post NIKON D3100 18-55
INTERESUJĄ MNIE OPINIE NA TEMAT TEGO APARATU

wtorek, 13 grudnia 2011, 22:32

Post Re: NIKON D3100 18-55
Typowy aparat dla początkujących,prosty w obsłudze dla osób które mają podstawową wiedzę na temat fotografowania lustrzanką.Z obiektywem kitowym18-55 na początek może i wystarczy. Zbyt wiele możliwości taki zestaw nie daje, dołożyłbym przynajmniej teleobiektyw np 50-200 na początek. Po drugie to zależy czego się oczekuje od sprzętu. Samo body nie ma takiego znaczenia jak dobre obiektywy :D

wtorek, 13 grudnia 2011, 23:32

dzięki wielkie ale na razie blokują mnie finanse

wtorek, 13 grudnia 2011, 23:44

Witam,

od kilku miesięcy posiadam ten aparat wraz z kitem. Przesiadłem się z dobrego (w swojej klasie) kompakta Panasonic LZ8.
Różnica w jakości zdjęć jest zauważalna od pierwszego pstryknięcia, nawet z kitem. Czym gorsze warunki to różnica większa oczywiście na korzyść lustra.
Nie jest też prawdą, że trzeba znać się na fotografii i pstrykać w trybie M, żeby mieć lepsze foty niż z kompakta. Sam tryb Auto jest znacznie lepszy niż w kompaktach.

Tak jak napisał hubertus.k po czasie brakuje lepszego szkła, a dokładniej jaśniejszego. Dlatego myślę o NIkkorze AF-S 35mm 1,8G.
Niestety ceny nikonnów i nikkorów strasznie lecą w górę. Prawdopodobnie przez zalaną fabrykę w Tajlandii. Chyba lepiej zaczekać z zakupem kilka miesięcy.

pozdrawiam

środa, 14 grudnia 2011, 10:04

Witam, generalnie focę canonem 40D, i ostatnio kolega przyszedł z nikonem d3100 i tutaj pojawił się problem, przy próbie robienia zdjęć nikonem w studio nie można na manualu uzyskać poprawnych parametrów. Na canonie przy iso 100, f9 i 1/160 mam bez lamp mam ciemno, natomiast nikon na tych samych ustawieniach ma ogromny szum i wygląda tak jak by niemiłosiernie podbił iso bo zawsze coś tam widać, dodam tylko że odpalając lampy na tych samych ustawieniach w canonie i nikonie, nikon robi wielki przepał praktycznie jedna wielka biała plama. I tutaj pytanie co z tym fantem, praktycznie tym nikonem nie da się w manualu zrobić zdjęć... Czy ten aparat tak już ma czy sam automatycznie podbija iso??

sobota, 17 grudnia 2011, 11:44

darekdm napisał(a):
Witam, generalnie focę canonem 40D, i ostatnio kolega przyszedł z nikonem d3100 i tutaj pojawił się problem, przy próbie robienia zdjęć nikonem w studio nie można na manualu uzyskać poprawnych parametrów. Na canonie przy iso 100, f9 i 1/160 mam bez lamp mam ciemno, natomiast nikon na tych samych ustawieniach ma ogromny szum i wygląda tak jak by niemiłosiernie podbił iso bo zawsze coś tam widać, dodam tylko że odpalając lampy na tych samych ustawieniach w canonie i nikonie, nikon robi wielki przepał praktycznie jedna wielka biała plama. I tutaj pytanie co z tym fantem, praktycznie tym nikonem nie da się w manualu zrobić zdjęć... Czy ten aparat tak już ma czy sam automatycznie podbija iso??
Tryb M oznacza manualne ustawienie ekspozycji (przysłona, czas), ISO może być w trybie auto i stąd takie efekty. Sprawdź więc czy ISO jest ustawione na konkretną wartość a nie na auto.

sobota, 17 grudnia 2011, 18:50

darekdm napisał(a):
I tutaj pytanie co z tym fantem, praktycznie tym nikonem nie da się w manualu zrobić zdjęć...

i to pisze gość używający na co dzień Canona 40D w studiu...
Nikonem D3100 da się robić zdjęcia w manualu i nie wymaga to wcale tajemnej wiedzy, uważam nawet , że jest to proste.

pozdrawiam

środa, 4 stycznia 2012, 12:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]