Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 08:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED 
Autor Wiadomość

Post AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED
Hej! Dostałam obiektyw Nikkora 70 - 300 mm, dotąd używam 18 - 55 mm, ale fotografowanie na dalszej odległości odpadało. Mam Nikona D 40. Co mogę za cudeńka zrobić z takim sprzętem? Mam tez filtr polaryzacyjny, ale zupełnie nie wiem do czego może się przydać. A. Jeszcze jedno. Warto dokupić telekonwerter? Pomóżcie. Pozdrawiam! Szantymena.

wtorek, 27 marca 2012, 12:08

Post Re: AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED
szantymena napisał(a):
Hej! Dostałam obiektyw Nikkora 70 - 300 mm, dotąd używam 18 - 55 mm, ale fotografowanie na dalszej odległości odpadało. Mam Nikona D 40. Co mogę za cudeńka zrobić z takim sprzętem? Mam tez filtr polaryzacyjny, ale zupełnie nie wiem do czego może się przydać. A. Jeszcze jedno. Warto dokupić telekonwerter? Pomóżcie. Pozdrawiam! Szantymena.

No, nie szalej !

To jest bardzo dobry obiektyw, ale:
- Jest dość ciemnawy, więc zastosowanie TC mija się z celem - TC pochłonie ileś tam działek światła i w efekcie czas się wydłuży - co z tego, że zniwelujesz drgania ręki przez VR, skoro model się poruszy ?
- Filtr polaryzacyjny znowu zabierze trochę światła: pamietaj AF w Nikonie działa poprawnie, gdy ilość światła nie jest mniejsza niż f=5.6
- Ten obiektyw daje bardzo ładne kolorki i jest dosć lekki - do portretu na powietrzu - jak znalazł.
- Bardzo często stosowany do obiektów w ruchu (dzieci, samochody, samoloty).

Pzdr.

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 15:30

To znakomity obiektyw dający świetne fotografie. Trochę wprawy i zrobisz fotki jak zawodowiec ale nie kombinuj z filtrami czy konwerterem - nie poprawisz jakości zdjęć a możesz je tylko zepsuć. Pozdrawiam

czwartek, 4 grudnia 2014, 01:32

Doskonały obiektyw w swojej klasie. Używam go już kilka lat. Dzięki niemu powstało wiele wspaniałych zdjęć. Telekonwerter nie będzie współpracował z tym obiektywem. Aparat nie wykryje obiektywu po założeniu telekonwertera. Ograniczenie jasności. Polecam.

czwartek, 4 grudnia 2014, 20:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]