Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 10:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Nikon D90 zapisał puste pliki 
Autor Wiadomość

Post Nikon D90 zapisał puste pliki
Witam, sprawa jest bardzo poważna bowiem na pewnej imprezie w kulminacyjnym momencie aparat odmówił mi posłuszeństwa i pomimo tego że robiłem zdjęcia i było słychać dzwięk robionego zdjęcia to tych zdjęć nie ma :( kiedy potem chciałem obejrzeć te zdjęcia na podglądzie w aparacie to wyskakiwał tylko komunikat "plik nie zawiera obrazu" po za tym po wrzuceniu na komputer nawet nie mogę skopiować pliku z karty aparatu na dysk twardy, zdjęcia oczywiście się nie otwierają tylko jest komunikat "przeglądarka nie może otworzyć tego obrazu ponieważ nie obsługuje tego formatu lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji".
Dodam jeszcze że inne zdjęcia zrobione tego samego dnia, tym samym sprzętem otwierają się normalnie. Jeśli ktoś co kolwiek wie jak rozwiązać ten problem to bardzo prosze o odpowiedz :cry: :(

środa, 25 kwietnia 2012, 15:30

Post Re: Nikon D90 zapisał puste pliki
Zauważyłem taki sam objaw w moim aparacie.
Ale on występuje tylko na jednej z wielu moich kart pamięci. Kupiłem podejrzanie tanią kartę 32 GB. Robię około 200 zdjęć i jest OK, następne zdjęcia są zapisywane ale nie można ich wyświetlić. Ani w aparacie ani w żadnym z posiadanych programów graficznych. Zapisane pliki mają właściwy rozmiar, zawierają dane. Coś jest źle z nagłówkiem, albo brak EOF na końcu pliku czy co, nie wiem. Efekt nie zależy od wybranego trybu zapisu, dotyczy zarówno NEF jak i JPG.
Kartę sprawdzałem, jej prawdziwa pojemność równa jest zadeklarowanej.

Próbowałem ratować te zdjęcia programem do naprawiania plików na kartach pamięci - JEST TO MOŻLIWE. Co prawda nie odniosłem sukcesu, bo żeby naprawić plik musiałbym nabyć komercyjną wersję programu, ale potrafił on wyświetlić zawartość uszkodzonych plików (czyli obraz).

środa, 21 listopada 2012, 15:42

Post Re: Nikon D90 zapisał puste pliki
powinny byc gdzieś na karcie pamięci ewentualnie wbudowanej aparatu

poniedziałek, 10 grudnia 2012, 14:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]