Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Nikon D5200 zweryfikujcie proszę mój wybór :) 
Autor Wiadomość

Post Nikon D5200 zweryfikujcie proszę mój wybór :)
Witajcie ! :)

Od razu zaznaczę, że zaczynam przygodę z fotografią , już co nieco wiem, planuję wskoczyć na wyższy level niż automaty i wbudowana lampa błyskowa :D - i tutaj pojawiacie się Wy - niezastąpieni doradcy :)

Otóż tak, mam Nikona D5200 z obiektywem Tamrona SP 17-50 mm F/ 2.8

Planuję kupić -

1) Yongnuo YN568EX YN-568EX wraz z odbiornikiem i nadajnikiem Yongnuo YN-622N-TX ( tak mi poradzono by uzyskać HSS) JEDNAK ! gdzieś na forum wyczytałam pewną uwagę że nikon d5200 nie obsługuję HSS ma ktoś może informację ? Ale to też dość dziwne rozmawiałam ze sprzedawcami i mówią, że hula , ale to wiecie, sprzedawcy. ta lampa głównie służyła by mi w terenie, w pomieszczeniach poza studyjnych .

2. Do studia - Jinbei 800 pro jako światło główne - tutaj też uwzględniam zakładanie beauty disha, stąd taka moc - myślicie że ok czy przesadziłam ? i 400 też się sprawdzi ?
I teraz powiedzcie mi moi drodzy , do synchronizacji z moim aparatem potrzebuje zapewne nadajnika ; znalazłam sobie o taki nadajnik radiowy 16 kanałowy TRS-V do lamp Jinbei

Tą lampeczke Yongnuo mogłabym sobie rzucać na tło , taki mam zamysł , czy dobry ? Czy lepiej już nie cudować i dokupić jakieś boczne/ tylne też jinbei tyle że 300/200 W ?

Doradźcie !
Ps. Często podróżuję więc może w ramach przysługi uda mi się postawić dobrą kawę :D
Kasia

czwartek, 19 listopada 2015, 15:03

Post Re: Nikon D5200 zweryfikujcie proszę mój wybór :)
HSS to funkcja ustawiana na lampie błyskowej a nie w aparacie. Czegoś tutaj nie kumam. Czy masz pewność, że wiesz o czym napisałaś a czego chcesz ?
Jeśli masz Yongnuo YN568EX YN-568EX to przecież ona ma funkcję HSS a nadajnik służy do obsługi a nie warunkuje tego, ze aparat będzie działał w trybie HSS. To tryb dla lamp a nie dla aparatów.
Pozdrawiam

niedziela, 29 listopada 2015, 01:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]