Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 18:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Nikon Z 6 
Autor Wiadomość

Post Nikon Z 6
Mam zamiar kupić Nikona Z 6, słyszałem, że AF słabo sobie daje radę w tym modelu, czy może ktoś to potwierdzić? Czy ktoś może coś powiedzieć o kitowym obiektywie Z 24-70 f4

niedziela, 19 maja 2019, 12:23

Post Re: Nikon Z 6
Kitowy obiektyw jest jak najbardziej w porządku względem młodszego brata ze światłem 2.8. Pomijając różnicę 1 EV w jasności to ostrością ustępuje droższemu tylko przy pełnej dziurze. f2.8 jest nieznacznie ostrzejszy przy pełnej dziurze od f4. 2.8 przymknięty do 4 nadal jest minimalnie ostrzejszy ale dalsze przymykaie przysłony róznice te czyni praktycznie nie zauważalnymi. Na f8 nie ma rózńicy. Droższe szło da też płytszą głębie ostrości ale ja uważam że do zdjęć z płytką głębią są inne szkłą ;) Poza tym kitowe szkiełko jest znacznie lżejsze, krótsze i mniejszej średnicy (dla 2.8 filtr 82 mm!). Oba nie mają wbudowanej stabilizacji. Droższe skło ma okienko pokazujące przysłonę, i przyciski sprzętowe co moim zdaniem jest fajne bo w takmałym body tych przycisków programowalnych nie za wiele. Ostatnia sprawa to cena. Kit ma cenę na poziomie 4500, droższy jest ponad dwa razy droższy. Kupując body z kitem przyobecnych caschbackach dostajesz swietne szkło za badzo dobrą cenę. Kupowałem z7 w kicie i po rabatyach to szkiełko wyszło mi w sumie za tysiaka, a do droższego musiał bym dołożyc z 7 tysięcy. Także odemnie tyle :)

czwartek, 6 czerwca 2019, 11:52

Post Re: Nikon Z 6
Dzięki.

wtorek, 11 czerwca 2019, 09:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]