Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 12:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Pytanie o ISO w D 70 
Autor Wiadomość

Post Pytanie o ISO w D 70
Pytanie ... co zacni, zapewne doświadczeni, uzytkownicy sądzą o tym, że w Nikonie D70 nie można sobie ustawić ISO 100?
Pytam bo jestem amatorem, który napalony jest na Nikona D70 ale ma pewne wątpliwości (zauważyłem ten numer z ISO... np Canon EOS 10D ma możliwośc ustawienia ISO 100) czy ma to duży wpływ na fotki.. proszę o jakieś wrażenia, subiektywne opinie ....
Czy przypadkiem dla kogoś, kto chce na poważnie zając się fotografią taka opcja nie dyskwalifikuje tego aparatu?
Czy ktoś pokusiłby się o to by doradzić mi jaki aparat jest lepszy D70 czy EOS 10D - dla osoby ktora chce zając się na poważnie robieniem zdjąć.
Nie chciałbym by okazało się ze wydałem sporo kasy na aparat ktory ogranicza.. uff dość już - dzięki seredeczne za ewentualne odpowiedzi.

Ostatnio edytowano piątek, 27 sierpnia 2004, 17:07 przez bartek123, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 27 sierpnia 2004, 14:24

Nie powinieneś porównywać bezpośrednio D70 do 10D. To tak jakby dwie różne półeczki.

piątek, 27 sierpnia 2004, 14:50

Post amator drąży dalej :)
Silent Planet napisał(a):
Nie powinieneś porównywać bezpośrednio D70 do 10D. To tak jakby dwie różne półeczki.

Cenowo się rożnią (pewnie nie tylko).
300D rownież ma ISO 100 czy więc D70 jest jakiś wybrakowany w porównaniu do Canona? Powąznie się zastanawiam nad wyborem firmy ... jak juz w coś wdepnę ... to chciałbym zostać. Nie wiem czy Nikon czy Caonon... Ale na to pytanie zapewne nikt mi nie odpowie.. :)
Proszę więc o informację czy brak ISO 100 - zdaniem profesjonalistów - dyskwalifikuje D70 (w opozycji do Canona). Czy jest to poważna wada?

piątek, 27 sierpnia 2004, 15:13

Absolutnie nie dyskwalifikuje. Na przykład starsze cyfrowe lustrzanki Kodaka miały czułości od ISO 400 (a były to sprzęty budowane na korpusie Nikona F5 - najlepszej analogowej lustrzanki świata). Przy tak dużych matrycach to nie przeszkadza (bo i tak nie szumi). Porównywanie D70 do 10D ma sens. Wprawdzie to różne półki, ale pamiętajmy o wieku tych konstrukcji. D70 jest świeżutki, 10D już z lekka posiwiały. Moim zdaniem do 10D dopłacać nie ma sensu - różnica nie jest wystarczająco duża. Jeśli już, to poczekać na następcę i jego szersze recenzje (20D), albo wejść klasę wyżej (EOS1D i pochodne). Ja wybrałbym Nikona D70 + 18-70. To naprawdę bardzo udany aparat z dobrym obiektywem. Zresztą system Nikona ma ogrom świetnych obiektywów. Canon też, ale jak dla mnie pozostawia większy niedosyt, zwłaszcza w niższej kategorii cenowej.

piątek, 27 sierpnia 2004, 21:25

Tak, to prawda Nikon ma zdecydowanie lepsze tańsze obiektywy. Ale Canon ma tańsze, tańsze obiektywy ;)
Brak ISO 100 w D70 to oczywiście nie żadna dyskwalifikacja :D Jest to jednak mankament, ponieważ aproksymowanie prawdopodobnego poziomu szumów dla ISO 100 (dla funkcji szumów w stosunku do ISO) wykazuje że D70 mógłby mniej szumieć niż 300D :!:
Oczywiście najprawdopodobniej D20 będzie szumiał jeszcze mniej. Szkoda że Canon nie wypuszcza następcy 300D wzorowanego na D20 z lekko obciętymi funkcjami...... :(

P.S.
Poza tym (przypis):

piątek, 27 sierpnia 2004, 23:54

Dzięki za odpowiedzi. Teraz już mogę bardziej poluzować hamulce i bez skrupułów napalać się na upragnionego D70... żeby tak jeszcze tanszy był .. ale nic ... poczekam z rok, pozbieram i kupię... Za rok będzie pewnie o połowę tańszy.

Pozdrawiam wszystkich.
Bartek

sobota, 28 sierpnia 2004, 09:56
o połowę tańszy nie będzie ale o kilka setek tak, moim zdaniem iso nie ma żadnego znaczenia - liczy się jakość zdjęć, co z tego że ktoś robi na 100 jak jakość porównywalna jest z 400 konkurencji. D70 to aparat godny uwagi, a porównywanie z innymi modelami możemy pominąć lepiej troszkę popstrykać sobie fotek a sami wyrobimy sobie opinie.
ja miałem w swoim życiu analogowym 7 aparatów i jedynie nikon nie zostawiał mieszanych uczuć.

środa, 27 października 2004, 13:43
Mam D70 i szumi minimalnie. Jak ktos napisal wielkosc przetwornika ma tu znaczenie i ISO200 nie przeszkadza. Dla mnie przy ISO400 dopiero widac brzydkie szumy choc i tak sa mniejsze niz w kompaktach za 1,5 - 2tys ale moze to byc odczucie subiektywne...
Jestem zadowolony z tego aparatu.

środa, 17 listopada 2004, 15:06

Ale 300d i d70 to też 2 różne półeczki. Bliższy jest 10d na pewno niż trzysetki. A ISO 100 ? Nie przeszkadza jego brak, chyba , ze jesteś onanistą sprzętowym, ja w praktyce i tak używam 400-800...

http://www.negatyw.org

środa, 17 listopada 2004, 15:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]