Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 10:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 [pomoc] Karty CF - roznice miedzy produktami roznych firm? 
Autor Wiadomość

Post [pomoc] Karty CF - roznice miedzy produktami roznych firm?
witam, mam problem dotyczacy karty pamieci. Mam Nikona Coolpix SQ, do ktorego chce dokupic karte pamieci CompactFlash. W instrukcji sa opisane sa modele konkretnych firm - SanDisk, Lexar i jakas jeszcze. Nie ma mowy o Kingstonach i innych. Czy to faktycznie ma znaczenie jakiej firmy CF'a kupie? czy karty CF roznia sie między sobą, że taką można a innej nie? wydaje mi sie to bez sensu, no ale...

z gory dzieki za pomoc :)

ps. byc moze post nie jest we wlasciwym miejscu forum, sorki jest tu pierwszy raz ;)

środa, 29 września 2004, 09:13

Po pierwsze ciezko jest w indtrukcji wymienic wszystkie firm,y produkujace katy - szczegolnie ze obecnie jest ich strasznie duzo i non stop dochodza coraz to inne - mniej lub bardziej znane.

Teoretycznie jezeli aparat obsluguje CF'ki to kazdy CF (bez roznicy jakiej firmy bedzie dzialal poprawnie) - mowie teoretycznie bop w praktyce jest deczko inaczej. Mianowicie wyszlo teraz tylr marnych podrobek - szczegolnie Kingstonow ze roznie to moze byc.

Ja uwazam ze najlepszy bedzie SanDisk - i wcale nie daletgo ze sam go posiadam a dlatego ze sie jeszcze nie spotkalem z podrobka Sandiska badz fabrycznie wadliwym egzemplarzem. Dobre powinny byc tez lexaryi, PNY i pertecki - tez rzadko kiedy slyszy sie aby cos bylo z nimi nie tak. Przy czym to tez zalezy od ilosci sprzedanych a patrzac na to kryterium mimo wszystko najlepiej wypadaja sandiski - sprzedaa sie ich bardzo duze ilosci i nie slychac aby komus cos sie dzialo z nimi zlego.

Przy okazji karty miedzy soba beda roznic sie predkoscia. I co ciekawsze niektore karty HS beda stanowczo wolniejsze niz karty standardowe - przyklad: zwykly sandisk jest szybszy niz orginalny Kingston HS (inaczej zwany SLC). Predkosc karty zalezy tez od jej pojemnosci - im wieksza tym szybsza.
Przy czym ty sie nie sugeruj zupelnie predkoscia kart - w takim aparacie nie jestes w rzaden sposob odczuc tego wzrostu predkoscii.

środa, 29 września 2004, 12:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]