Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 02:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nikon 8800 lub coś innego hybrydowego 
Autor Wiadomość
Post Nikon 8800 lub coś innego hybrydowego
Cześć,
Mam do Was pytanie: co radzilibyście mi kupić Nikona 8800 czy Minoltę A2 lub A200, a może coś innego? Chciałbym dobry aparat z dużą matrycą, zoomem i możliwością robienia filmów. Nie chcę lustrzanki, bo jak zobaczyłem odbitkę 18x13 z Nikona D70 to aż się za głowę złapałem. Wszystkie piksele było widać. Lustrzanki ponadto nie umożliwiają robienia filmów. Dlatego też moja prośba do Was poradźcie coś. Który aparat jest wart swojej ceny, a który zdecydowanie należy omijać.
Z góry dzięki za odpowiedzi
Kuba

poniedziałek, 1 listopada 2004, 17:22

Post Re: Nikon 8800 lub coś innego hybrydowego
kubasza napisał(a):
Nie chcę lustrzanki, bo jak zobaczyłem odbitkę 18x13 z Nikona D70 to aż się za głowę złapałem. Wszystkie piksele było widać.

Ha ha ha, to może ktoś robił zdjęcia w trybie S ? :) Jak zrobię sobie RAWa d70 to podejrzewam, że odbitkę A4 będzie można zrobić bez straty jakości ;)

A poza tym odpowiadając na Twoje pytanie... To zdecydowanie 8800 już widzę Vendeura z głosem na Minolty) :)

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 1 listopada 2004, 17:35
Mieliśmy robione u fotografa zdjęcie grupowe i nie wiem jak on to zrobił ale jakosć zdjecia była beznadziejna. Na pierwszy rzut oka zdjęcie nieostre, jak się przyjrzeć bliżej każdy piksel wyodrębniony.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 17:46

Mieliśmy robione u fotografa zdjęcie grupowe i nie wiem jak on to zrobił ale jakosć zdjecia była beznadziejna. Na pierwszy rzut oka zdjęcie nieostre, jak się przyjrzeć bliżej każdy piksel wyodrębniony.

Kiepski fotograf. Z D70 powinno wyjść zdjęcie lepsze niż z jakiegokolwiek 8 mpx kompaktu.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 17:59

Pewnie robił w jakości "No quality 320x200" bo korzystał z dodanej karty 16MB, a miał do obskoczenia tego dnia jeszcze wszystkie szkoły w środkowej Polsce... A szczerze mówiąc - jakości lustrzanki z przyzwoitym obiektywem (a taki ma w zestawie Nikon D70) nie jest w stanie dorównać żaden kompakt. I - co ważniejsze - zgodnie z teorią żaden nawet nie próbuje tego robić. Jeżeli więc lustrzankę odrzucasz tylko ze względu na jakość zdjęć, to wybierz lustrzankę. Jeśli już musi być kompakt, to ja najbardziej lubię Minoltę A1 - ze względu na dobrą jakość zdjęć i fantastyczny komfort pracy. Nikona 8800 jeszcze nie testowałem - jednak stosunkowo duży zoom może negatywnie wpłynąć na jakość zdjęć z niego.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 19:06
Nie no nie tylko ze względu na jakosć zdjeć, bo zdaję sobie sprawę, że koleś nie umiał się nim obsłużyć albo coś po prostu sknocił i nie była to wina aparatu, ale tak jak mówiłem zależy mi na robieniu krótkich filmików, a na kupno dobrego aparatu i dobrej kamery mnie nie stać, a poza tym kto by nosił to wszystko przy sobie. A co do zoomu to mi osobiście odpowiada duży zoom.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 19:26
Widzę jednak, że sam muszę podjąć decyzję bo jak zwykle głosy są podzielone... i dobrze, przynajmniej jest konkurencja na rynku aparatów. Nie oczekiwałem oczywiscie, że powiecie mi, że tylko jeden aparat jest dobry, a reszta jest nic nie warta. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was ma lub słyszał coś na temat Nikona 8800 i może się o nim wypowiedzieć. Jedną wytyczną już mam: duży zoom może niekorzystnie wpływać na jakość zdjęć. Być może to i prawda, ale w porównaniu z minoltą A1 3-krotnie większy zoom jest rekompensowany większą jasnością optyki i większym zakresem przysłon. W związku z powyższym zdjęcia z Nikona wcale nie muszą być gorsze od tych z Minolty.

wtorek, 2 listopada 2004, 19:49

Najdziwniejsze jest to, ze aparat jest już w sprzedaży, a nigdzie testów nie można znaleźć :/

wtorek, 2 listopada 2004, 20:00
No dokładnie. W Chipie ma coś się ukazać w grudniu, ale w Chipie jak to w Chipie pewnie walną tabele z parametrami i miejscem w rankingu i sie na tym skończy.

wtorek, 2 listopada 2004, 20:11

2. Osobiście lubię mieć zoom na pierścieniu
3. Zaden kompact nie dorówna lustrzance
4. Kłopot z ogniskową niewymiennego obiektywu

Hmmm jeśli masz pieniądze i lubisz jakość kup lustrzankę.

wtorek, 2 listopada 2004, 20:20

Jedną wytyczną już mam: duży zoom może niekorzystnie wpływać na jakość zdjęć. Być może to i prawda, ale w porównaniu z minoltą A1 3-krotnie większy zoom jest rekompensowany większą jasnością optyki i większym zakresem przysłon. W związku z powyższym zdjęcia z Nikona wcale nie muszą być gorsze od tych z Minolty.

3-krotnie większy zoom?? Jak to wyliczyłeś?? A1 ma x7 8800 ma x10 (do 3 razy coś brakuje)

Na początku (35mm) Nikon jest jeśniejszy 2,6 ale końcówka (350mm) to już 4,9 w porównaniu z 3,2 A1 (co prawda w A1 zakres jest od 28 do 200mm)
No i Nikkon większego zakresu przesłon też nie ma. Max f8 a w A1 max f11.

Skąd Ty wziełeś te dane o Nikkonie, bo ja na http://www.dpreview.com/articles/nikoncp8800/page2.asp wyczytałem coś innego.

wtorek, 2 listopada 2004, 20:32
No dobra przyznaję trochę na pamięć jechałem, ale skąd Ty to f11 wziąłeś to też nie wiem http://www.minolta.pl/products/consumer/cyfrowe/dimage/a1/specyfikacja.html

wtorek, 2 listopada 2004, 21:01

No dobra przyznaję trochę na pamięć jechałem, ale skąd Ty to f11 wziąłeś to też nie wiem http://www.minolta.pl/products/consumer/cyfrowe/dimage/a1/specyfikacja.html

F11 jest tu
http://www.dpreview.com/reviews/minolta ... /page2.asp

no i czasami F11 używam w swoim aparacie :wink:

Niestety strony firmowe nie są najlepszym źródłem informacji ....

PS
Następnym razem nie jedź na pamięć bo wprowadzasz innych w błąd, a jak czegoś nie wiesz lub nie jesteś tego pewien to po prostu nie pisz nic ...

wtorek, 2 listopada 2004, 21:10
http://dc.watch.impress.co.jp/cda/revie ... 5/302.html
choć po co ? Nie wystarczy Panasonic DMC-FZ20 ?

środa, 3 listopada 2004, 23:30

mam 8800 i polecam!!! rewelacyjny aparat , zamienilem z 8700. obiektyw ma 2.8 a nie 2.6 jak napisali na dpreview, po za tym duzo mniejszy i lzejszy od D70 a jakoscia zdjec moim zadniem nie odbiega ( na niektorych lepiej wychodzi) polecam jednym slowem

środa, 17 listopada 2004, 13:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona