Teraz jest czwartek, 20 lutego 2020, 01:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nikon 8800 lub coś innego hybrydowego 
Autor Wiadomość

Jakość zdjęć "nie odbiega"??? Od D70??? A nie zapomniałeś założyć do D70 obiektywu? Przez fabryczną osłonkę robi faktycznie gorsze zdjęcia... A sam 8800 jest niestety niezbyt dobry. Aberruje i szumi. Jak wszystkie UZ. I byłoby to do wybaczenia, gdyby nie jego cena. Moim zdaniem zdecydowanie za wiele kosztuje.

środa, 17 listopada 2004, 22:33
Czytam te wasze wypowiedzi i szlak mnie trafia.
Przede wszystkim Kubasza nie chce lustrzanki wieć skończcie pieprzyć o jakości Nikona D70, a wypowiedź Tomkka, to już farsa.
Jeżeli tak chcesz rozmawiać, to i tak wspomniany przez ciebie Nikon jest żałosny w porównaniu z Canonem EOS 1Ds. Porównując zdjęcia z nikona to tak jakbyś robił zdjęcia 1Ds-em nie wyciągając go z pudełka. Tomekk widzę również, że pracowałeś również na Nikonie 8800 - udzielając tak fachowych rad na jego temat - chyba, że słyszałeś, że ktoś tak mówił, bo gdzieś to słyszał.

Natomiast dla osób, które poważnie rozmawiają na tym forum, jak również dla Kubasza. Najdłużej na rynku, a więc i sprawdzony jest A2. Różne opinie na jego temat - od skrajnie pozytywnych do umiarkowanych. Nie chcę tu rozpętać burzy, ale wydaje mi się, że najwięcej negatywnych opinii wystawili mu właściciele modelu A1. Moim zdaniem, żeby się dowartościować. Jest to bardzo zaawansowany model - wydaje mi się, że najbardziej z wszystkich hybryd - oczywiście nie bez wad. Zaraz powiedzą, że szumi - szumi, ale tak jak każda cyfrówka. Natomiast wydaje mi się, że ten aparat (podobnie jak A1 - nie neguję jego super jakości) oferuje zdecydowanie więcej zalet. A1/A2 to modele, które dają całkowitą kontrolę nad fotografią i dają się fotografią bawić.
Co do modelu A200 - nie wiem jaka będzie jego jakość - nowość - ale wydaje mi się, że jako model pośredni pomiędzy A1 i A1 w cenie dużo droższej niż A2 - jak na razie jest nieporozumieniem. Jeżeli jego cena spadnie i uplasuje się pomiędzy A1 i A2 - to wtedy będzie się można nad nim zastanawiać.
Co do nikona 8800, to na razie w polsce oprócz tomkka - nikt nie podaje nic konkretnego i sprawdzonego na jego temat. Na dzień dzisiejszy jest on jednak droższy od A2 o jakieś 700-900 zł, więc moim zdaniem (dzisiaj) nie ma sensu się nad nim zastanawiać.

Resumując - wybór pomiędzy A1/A2. Ja bym się skłaniał razej ku A2 i ponieważ też zastanawiam się nad kupnem aparatu tej klasy, też chyba zakupię A2 - mimo, że szumi, ale to jest kwestia, którą jeżeli koniecznie ci przeszkadza (mnie nie - bo szumy są na normalnym u cyfrówek poziomie)
można usunąc odpowiednim oprogramowaniem.
Co do cichego - obserwuję jego wypowiedzi od jakiegoś czasu - nie przejmój się jego opiniami, bo to bardzo subiektywny maniak Canona. Canon g5 zy G6, którego ci będzie zahwalał, oczywiście też robi dobre lub bardzo dobre zdjęcia, ale w porównaniu z A1/A2, to raczej zabawka.
Podaję kilka linków do zdjęć robionych A1/A2 i obalę tym samym mit rozsiewany przez ichego, że tylko canon robi śiwtne zdjęcia nocne.

Linki
Super fotki z A2 made in jaku
http://www.trekearth.com/members/Jaku/photos/

Fotki robione A1 - PKruk - te robione nocą obalają opinię o tym, że minolty nie radzą sobie z tym problemem
http://pkruk.com/foto/

Ciekawe, czy rozpętam burzę?

środa, 17 listopada 2004, 23:52

Czytam te wasze..........DUŻO TEGO :P

TO co napisałeś rozwiało trochę moich wątpliwości ale chyba linki nie działają(przynajmniej u mnie :x ) :P

czwartek, 18 listopada 2004, 00:58
Pierwszy nie działa - nie wiem dlaczego - może chwilowao.
Drugi działa, przynajmniej u mnie.
Jak masz jakieś konkretne pytania - pytaj bezpośrednio!

czwartek, 18 listopada 2004, 01:02

czwartek, 18 listopada 2004, 01:52
Wrzucam jeszcze raz linki. Jeżeli komuś nie działają, a zależy mu na zobaczeniu zdjęć, przekopiujcie je do okna adres! Pracuję na przeglądarce opera, a ona niekiedy wprowadza błędy w kodzie HTML

Link1

http://www.trekearth.com/members/Jaku/photos/

Link2

http://pkruk.com/foto/

czwartek, 18 listopada 2004, 02:07

Pierwszy link działa, drugi też dziala, ale poza wyświetleniem obrazka "pkruk photo galery" nic nie dziala, moze w moim IE6 brakuje jakiegoś plugin'a.

Nocne fotki Jaku są super ... poczekam na mgłę we Wrocławiu ...

czwartek, 18 listopada 2004, 02:26
Moderator

Pierwszy link działa, drugi też dziala, ale poza wyświetleniem obrazka "pkruk photo galery" nic nie dziala, moze w moim IE6 brakuje jakiegoś plugin'a.

Hehe! Strona jest niezła i jak widzę, nie wszyscy się w niej połapali ;). W lewym, górnym rogu jest minimalny przycisk rozwijający menu i dzięki niemy można dojść do fotek.

czwartek, 18 listopada 2004, 02:30
Strona Pkruka jest zrobiona we flashu. trzeba mieć zainstalowanego flashplayera.
I panowie/panie troszkę więcej sprytu - fajna stronka

czwartek, 18 listopada 2004, 02:34

Cichy oglądaj i ucz się do czego służy aparat fotograficzny ...

czwartek, 18 listopada 2004, 02:52

Nie wiem czy mieliście już w rękach grudniowy numer CHIP'a (nie foto tylko tego komputerowego), bo jeżeli nie to chciałbym Wam przyblizyć co o tym aparacie napisali:
"Od styczniowej premiery pierwszego ośmiomegapikselowego kompaktu cyfrowego — Nikona Co olpiksa 8700 — minęło niespełna dziewięć miesięcy, a od połowy września sprzedawany jest już Coolpix 8800 wyróżniający się kilkoma nowymi funkcjami. Najważniejsza innowacja to system redukcji wstrząsów VR (yibration Reduction), który niweluje skutki drgania ręki podczas fotografowania z długimi czasami otwarcia migawki. Dzięki VR można robić ostre i wyraźne zdjęcia przy słabym oświetleniu, stosując nawet trzykrotnie dłuższy czas naświetlania. Z moich doświadczeń wynika, że przy najkrótszej ogniskowej w miarę ostre fotki można wykonać, trzymając aparat w ręce, jeszcze przy czasie 1/4 sekundy.
W Coolpiksie 8800 rozszerzony został zakres zoomu optycznego do 10x. Dodano też funkcję D-Lighting, która sprawia, że obszary niedoświetlone są rozjaśniane, a obszary o właściwej ekspozycji pozostają bez zmian. 8800 zyskał też opcję zaawansowanej redukcji efektu czerwonych oczu, implementowaną już we wcześniej szych modelach Coolpix 4200 i 5200. Jeżeli mimo zastosowanego przebłysku na zdjęciu pojawią się czerwone oczy, software zaszyty w aparacie automatycznie dokona korekty. Coolpix 8800 jest nieco większy od 8700. Zastosowano w nim też bardziej pojemny akumulator (1100 mAh).
Dzięki bogatemu zestawowi funkcji i ręcznych nastaw Coolpix 8800 zajmuje na razie pierwsze miejsce w kategorii Funkcjonalność spośród przeszło 120 przetestowanych cyfraków. Pod względem jakości zdjęć aparat plasuje się dopiero na 14. miejscu ze względu na dość spory poziom szumów przy czułościach ISO 200 i 400 (są one mniejsze niż w Coolpiksie 8700) oraz wyraźnie widoczne aberracje chromatyczne."
Na sto mozliwych punktów w trzech kategoriach: jakość obrazu, funkcjonalność, budowa i wyposarzenie Nikon 8800 odpowiednio otrzymał 92/100/90. Podczas gdy Minolta A2 95/100/93.

czwartek, 18 listopada 2004, 19:15

marcinmm Chce zerknąc foty z niego jeśli masz je gdzies ulokowane? Ostatnio zaczynam mysleć nad tym aparatem, ale jak już tutaj wspomniane było nigdzie nic nie ma a na stronie producenta bogato że hooo.... Kompromitacja na ich stronie, za to ładnie się przełącza VR on/VR off ....
ps. na mejla mile widziane zdjęciochy :)

czwartek, 18 listopada 2004, 23:02
Witam. BeHQ ty znowu kluczysz? Przecież miał być A2 - co jest. Co ci nie leży w tym aparacie? Ja myślałem, że ty just stoisz w kolejce za A2!!!

Z tego co wyczytałem w prasie i internecie (zaznazam, że to opinie innych, a nie lubię przekazywać zasłyszanych opinii) Nikon 8800 powiela wady 8700 - kiepskie menu, aberracja i jedne z największych szumów wśród ośmiomegówek.,
Tu masz link do zdjęć
http://www.pbase.com/cameras/nikon/coolpix_8800

Nie jestem zachwycony tymi zadjęciami. Taka uwaga - po kliknięciu na zdjęie pojawia się duże, nadtępnie kliknij na duże, wtedy pojawiają się następne - jest ich dosyć sporo.
Nie wiem kto i jak robił te zdjęcia, ale przynajmniej niektóre (basen i morze) mnie lepiej wyszły HP 735, aczkolwiek jestem jak njgorszego zdania o aparatach HP.

Tu masz dla porównania na tej samej stronie fotki z A2
http://www.pbase.com/cameras/minolta/dimage_a2

Zobacz szczególnie te
http://www.pbase.com/merriwolf/andrew_haydon_park

Napiszcie coś na ten temat - oczywiśie mówię o zdjęciach

czwartek, 18 listopada 2004, 23:55

Zerkałem zdjęcia z 8800 na jakiejś stronie z nienaszymi znaczkami. Oko mi mówi, że żadna rewelacja. Bollo chłopaku, jakbyś był gdzieś obok mnie to piwo masz od ręki. Wybór padł teraz, jest ultra ostateczny! Poczekam cierpliwie jeszcze kilka dni, może do świąt, bo być może cenowo się troszke zjedzie z A2 (może jakaś promocja). Ale jestem tak strasznie nakręcony, że nie wiem czy mi starczy sił aby wytrwać cierpliwie.

piątek, 19 listopada 2004, 00:21
BeHQ - chyba postawisz całą skrzynkę piwa i to GROLSCHA.
A dlaczego - przejrzyj sobie poprostu te zdjęcia - ja ... zaiemówiłem.

Dla wszystkich niedowoarków, którzy nie wierzą że Minolta A1/A1 robi piękne zdjęcia - zajrzyjcie tutaj

http://jasonz.smugmug.com/gallery/83743

Ale jazda, a wy się zastanawiacie co kupić! Zresztą ja też. Ale tylko do tej chwili.

piątek, 19 listopada 2004, 00:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona