Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 14:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Nikon 4800 
Autor Wiadomość
Post Nikon 4800
Czy ktoś cos wie na temat tego aparatu.Podobno lada chwila ma być w sprzedaży.

wtorek, 2 listopada 2004, 09:59
Hehehe - ja tez chciałbym cos więcej na jego temat sie dowiedzieć - ale od użytkownika a nie z netu :> Może jakiś teścik ktoś ( Cichy ) możę by przygotował ?
8)

piątek, 19 listopada 2004, 11:31
na razie znalazlam same plusy, a wiec to, co szukalam wszedzie i zawsze czegos mi brakowalo, tu znalazlam w jednym:
-jest poreczny, dosc lekki
-ma spory zoom- bo 8.3.../zazwyczaj te z duzym zoomem sa dosc duze :wink: /
-nadaje sie do fotografowania akcji
-Lcd ma juz 1.8
-tryb video&sound
-mozna ustawic w sumie 4+11 pomocnych opcji do zdjec...
-makro juz od 1cm :wink:

cena jest jeszcze dosc duza...ale co tam, w koncu jest to juz w komplecie z ladowarka i akumulatorkami :P

teraz prosze o szczere wypowiedzi, moze ktos zna jakies wady?...zna wiecej opinii :roll:

sobota, 29 stycznia 2005, 11:59
Ja również chciałbym przeczytać opinie i wrażenia z użytkowania tego modelu, kogoś kto go już posiada. Nie wierze że na forum nie ma takich osób. Może ktoś zechce się podzielić opinią???

sobota, 29 stycznia 2005, 12:42
A wiec...hmmmm według mnie nie jest to zadna rewelka...poręczny i dość lekki- no z ttego to akurat bym sie nie cieszyła ponieważ jest wykonany z plastiku, czyli mniej odprny na uderzenia, upadki i zadrapania...ten zoom to tez w sumie nie jest aż taka rewelacja 8 krotny faktycznie ale nie posiada stabilizacji obrazu- czyli zdjęcia przy uzyciu przypuscmy 8 krotnego zoomu bedą poruszone...wtedy najlepiej umiescic aparat na statywie, a wtedy to juz to nie jest zbyt poręczne :) lcd faktycznie 1,8 cala ale szczerze powiem ze wyswietlacz w aparacie cyfrowym sluzy do podgladania zdjęć więc co to za róznica 1,8 czy 1,5...i tak cyfrowo sobie mozna na wyswietlaczu to powiekszyc....ja wychodze z takiego założenia... :) makro faktycznie od 1cm i to jest to co mi sie w tym aparacie podoba...generalnie aparat jakosciowo dobry, bo ma dobry obiektyw, dobre szklo, dobra jasność obiektywu....ale mnie ten model nie przekonuje! Pozdro

sobota, 29 stycznia 2005, 18:26
Kina - dziękuję za wypowiedź. Liczyłem na to że podzielisz się z nami wrażeniami pod kątem jakości zdjęć. W parametrach podaje się ,że przy najlepszej jakości kompresja jest 1:4 a zdjęcia ważą ok. 1,8Mb. Ja w zdjęciech testowych widze że pliki mają ok 1,3Mb. Zastanawiam się czy na zdjęciach widać ślady mocnej kompresji.
Ponadto interesuje mnie jakie są czasy naświelania przy pełnym zoomie, który jest jedną ważniejszych zalet aparatu. Czy da się focić z ręki korzystając z 8-krotnego zoomu?
Czy programy tematyczne są wystarczjące przy braku priorytetów migawki i przysłony?
Będę wdzięczny za refleksje.

sobota, 29 stycznia 2005, 20:53
Czytałem w recenzjach, że robi błędy w nastawianiu ostrości przy słabym oświetleniu oraz przy dużym zoomie. Wspomaganie autofokusa ponoć działa tylko w trybie autu i na odległość do 1,5m co nie powala na kolana.
Ciekawe jestem co mają do powiedzenia na ten temat użytkownicy tego aparatu.

piątek, 4 lutego 2005, 15:56
Moderator

zdjęcia przy uzyciu przypuscmy 8 krotnego zoomu bedą poruszone.

Niekoniecznie, a nawet wcale nie, no chyba, że ktoś ma bardzo niepewną rękę. W dzień, kiedy jest w miarę jasno, naprawdę bez problemu można zrobić nieporuszoną fotkę. Jeśli już są problemy to mini statyw, rozkładany w moment i mieszczący się w futerale, załatwi sprawę.

kina napisał(a):
makro faktycznie od 1cm i to jest to co mi sie w tym aparacie podoba

A to akurat najmniejsza zaleta aparatu... Dobrego makro nie zrobisz z takiej odległości, bo raz, że obiektyw zasłoni całe światło, a dwa, że będą pewnie duże zniekształcenia... Lepsze efekty się osiąga w tele, najlepiej z soczewkami.

piątek, 4 lutego 2005, 16:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]