Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 17:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 2200 czy 3100??? 
Autor Wiadomość
Post 2200 czy 3100???
Oba aparaty są w promocjach (odpowiednio 444zł i 555zł), więc ceny mają atrakcyjne. Wcześniej bawiłem się 2100, ale podczas robienia zdjęć mojemu przedszkolakowi w pomieszczeniach czas pomiaru był na tyle długi, że dziecko zdążało uciec mi z kadru. Podobno nowsza generacja 2200/3200 znacznie szybciej dokonuje pomiarów. Czy jest to prawdą i warto kupić nowszy model? Czy też lepiej dopłacić do lepszej matrycy, skoro powyższe okazałoby się nieprawdą? Maksymalny rozmiar wywoływanych zdjęć wynosiłby 15x10, więc 2Mpa powinny wystarczyć?
A może zaproponujecie mi coś innego z SZYBKIM CZASEM POMIARU (abym zdążył uchwycić w kadrze brzdąca), tak do 1200zł. Opis Minolty Z10 brzmi zachęcajaco.

czwartek, 4 listopada 2004, 12:47
-kupić 3200 bo z 550 zł to nawet dziś jest rarytas
-dzieciaka przed robieniem zdjęć przywiązywać
pozdr

czwartek, 4 listopada 2004, 14:30
Post Niestety, gdyby w tej cenie był 3200 nie wahałbym się
... ale dostępny jest jedynie model 3100 - starszy, podobno wolniejszy. Ma lepsza matrycę, ale dla mnie głównym kryterium jest możliwość złapania dziecka w kadr - zanim ucieknie.
Może moglibyście zasugerować jakieś inne aparaty lub poradzić, jak w sklepie sprawdzić czas pomiaru (wszak w sklepach jest jasno)?

czwartek, 4 listopada 2004, 15:22
Ja mam 3100 od okło roku. Jestem z niego zadowolony, nawet bardzo. Doceniam jego prawidłowe odwzorowanie kolorów, niezłą ostrość jak na masową optykę i oczywiście prostotę obsługi.
Do wad mogę zaliczyć dość wolne działanie autofokusa w słabym świetle, aparat nie ma lampy AF i stąd problemy z łapaniem ostrości. Przy słabym oświetleniu można użyć laserowego wskaźnika - dość skuteczne ale może to dziwnie wyglądać :lol: .
Ja używam go najczęściej do fotografowania przyrody, MAKRO w tym aparacie jest super!, robię też fotki na rowerze. Przy odrobinie wprawy można osiągnąć bardzo ładne rezultaty. Polecam wszystkim, zwłasza teraz gdy jego cena jest naprawdę niska, tanie panięci CF, akumulatory AA, ładowarka w zestawie to kolejne atuty tego aparatu. jeżeli chce sie robić fotki, tak poprostu, to ten aparat zadowoli każdego fotoamatora.

niedziela, 5 grudnia 2004, 23:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]