Teraz jest piątek, 21 września 2018, 15:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Nikon D70 czy Nikon D100 ? 
Autor Wiadomość
Post Nikon D70 czy Nikon D100 ?
Proszę o radę, który model lustrzanki cyfrowej mam kupić sobie, Nikona D70 czy Nikona D100?
Jeżeli ten to dlaczego?Z jakim obiektywem najlepiej do zastosowań uniwersalnych?Z jaką lampą?
Aparat zamierzam sprowadzić przez znajomego z USA, może ktoś zna tani sklep lub link?
A może całkiem inny model?
Od około pięciu lat mam cyfrowego Olimpusa C-960 (idiot aparat). Jedyny pozytyw z tego wypływający to to, że wiem co to jest fotografia cyfrowa. Zdjecia najsłabsze od momentu porzucenia ukochanej Praktiki.
Teraz chcę połączyć ogien i wodę lustrzanką cyfrową, nie chciałbym popełnić błedu.
:? :?:

sobota, 18 grudnia 2004, 18:09
według mnie D70 choć wygląda na amatorski - nie przrażałbym się tym wg mnie jest lepszy pod wieloma względami. choćby reakcja na spust migawki, świetmne rozłożenie przycisków, bardzo dobrze wyważony - naprawdę podąża za dłonią ... i parę innych ... no i cena!

Obiektywy? najlepiej seria DX, ale z pozostałymi radzi sobie także jak na Nikona przystało.

Lampa? - oczywiście SB-800 najlepiej ale i najdrożej
linki do stron? wbij w wyszukiwarce - nikon d70 usa i możesz grzebać. :) ale to pewnie wiesz. :)
p.s.
też bardzo chcę ściągnąć ze stanów w styczniu/lutym - D70 Kit (z 18-70DX), SB-800, 50tkę nikkiora 1.2 bądź 1.4 (właśnie nie mogę się zdecydować), karty pamięci SanDisk ultra II - 2GB i 512KB a także jako magazyn pamięci i świetny odtwarzacz dźwięku - Iriver H340 (lub inny tego rodzaju kombajn ale myślę że nie zrobię błędu pozostając przy tym)

może poradzisz mi jak to zrobić? a może możesz pomóc? :) .

ze świątecznymi pozdrowieniami
Radek

sobota, 18 grudnia 2004, 21:28

Na dzień dzisiejszy twierdzę, że z tych dwóch najlepszy jest Dynax 7D :) Nie, ale na serio, to sam nie wiem, który się bardziej opłaca. D100 jest modelem lepszym, ale stosunkowo nie wiele, bo to już dość wiekowa konstrukcja. D70 jest dobry - tak więc może lepiej kupić trochę lepszą optykę. A co polecam? Drogim, ale dobrym rozwiązaniem jako obiektyw podstawowy jest 17-55/2.8. Tańszym - i wcale nie dużo gorszym (chyba, że bardzo potrzebujesz jasności) - jest nowy Tamron SP 17-35. Co by nie mówić - superuniwersalne to to nie jest, przydałby się więc jakiś teleobiektyw. Bardzo fajny jest podobno 70-200/2.8 VR, ale cena jest chyba koszmarna.

sobota, 18 grudnia 2004, 22:39
fajny to jest Tamron 28-300 za 1400zł....
nie wiecie przypadkiem czy do Dynax 7D będzie pasował????

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 12:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]