Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 02:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 sporo pytań D70 - podejmie się ktoś? :) z góry dziękuję 
Autor Wiadomość
Post sporo pytań D70 - podejmie się ktoś? :) z góry dziękuję
1. chcę kupić w usa D70 Kit, SB-800, nikkor 50 - 1.2 bądź 1.4 (wg Was który?) - jak to zrobić by utrzymać ceny ze stron usa bez dodatkowych opłat :)? chciałbym made in Japan bądź usa.
2. zakładając 50tkę na D70, rozumiem że uzyskam 75. chciałbym wiedzieć czy tak samo będę się z nią czuł jak przy analogu (bo widomo że 50 to 50) i tylko różnicą będzie odległość od obiektu? - co w wielu przypadkach byłoby nawet wskazane.
3. chcę jeszcze ściągnąć ze Stanów IRIVER H340 jako magazyn pamięci (i do muzyki oczywiście też)
- jak jest z kompatybilnością Irivera do D70 (chodzi mi o bezpośredni zrzut). a jeśli milibyście inne sugestie odnośnie magazynu pamięci i wysokiej klasy odtwarzania audio a za razem wysokiej pojemności - bardzo proszę o podpowiedź.

Z poważaniem
i Świątecznymi Życzeniami

Radek

Radek

sobota, 18 grudnia 2004, 21:00

1. Jeżeli nie potrzebujesz f/1.2, to kup f/1.4 - i tak pewnie nie wykorzystasz takiej jasności. Jeśli potrzebujesz f/1.2 - kup f/1.2
2. Oczywiście będziesz miał inną perpsektywę. Osobiście nie wiem, czy używanie 50mm jako jedynego obiektywu w mnożnikowanych aparatach jest szczególnie rozsądne - 75mm to taka trochę pośrednia ogniskowa między długą standardową, a krótką portretową.

sobota, 18 grudnia 2004, 22:39
to nie jedyny który będę używał. mam dwa zoomy. średnio dobre, ale na teraz musi wystarczyć. :) nikkor 70-300 1:4-5.6G i 28-80 1:3.3-5.6G . słabe ale cóż...
początkuję w fotografii reportażowej. (śluby i takie tam ... :) ) w ogóle początkuję. :)

mógłbyś mi podpowiedzieć jakie najlepiej dobrać obiektywy do D70. do tej pory pstrykałem na 70tce i trochę 80tce, ale tu koszty ... wiadomo.
pozdrawiam

Radek

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 02:06

Do cyfrówki będą raczej słabe niż średnio dobre... Szczerze mówiąc jeżeli bardzo nie potrzebujesz tej 50mm, to lepiej kup coś innego. Nikkor ma sporo fajnych stałoogniskówek o bardziej przydatnych ogniskowych - jest 20/2.8 (w miarę szeroki kąt), 24/2.8 (kąt uznawany kiedyś za szeroki, dziś raczej standard), 35/2 (dawny standard) i 85/1.4 (jest też tańszy 85/1.8 - portretówka). Wydaje mi się, że wszystkie one mają bardziej użyteczne ogniskowe niż 50mm*1.5. Pomyśl dobrze, czego Ci potrzeba. Może jednak lepiej zacząć od pożądnego zooma? 17-55/2.8 DX Nikkora czy 17-35/2.8-4 Tamrona to dobre propozycje.

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 22:43

Nikkor 1.2 to konstrukcja 1981r. - manual oczywiscie ze bez D - dlatego
obawiam się, że jego wspolpraca z D70 nie będzie układała się zbyt dobrze :)
Iriver bedzie działal nie tyle z D70 (choć też) co raczej z dodatkowym
czytnikiem kart CF - ale to zrobi kazde inne uzadzenie z funkcją USB
On-The-Go. A zobaczysz tylko JPG, RAWów juz nie - a sugeruje fotografowac wyłacznie w RAwach, dlatego jak chcesz wydac tyle kasy na to bank danych to juz raczej Nikonowski Coolwalker - kup dwa :) jeden wezme ja - jak w dobrej cenie :) a jak nie, to Welland600 i za pięć stówek masz całkiem przyzwoity DataBank.

piątek, 21 stycznia 2005, 17:21
Hmmmm.... a dlaczego nikt nie poleca obiektywu Sigma 24-70mm F2.8 EX DG ASPHERICAL DF. Na jednym z portali bardzo go chwalili (chociaz Sigma) Ogniskowe tez rozsądne (wiadomo X1.5) , więc może ten. No i cena bardzo rozsądna. Moim zdaniem poza trwałością (która jest ważna głownie dla zawodowców używających codziennie sprzętu w różnych warunkach) Nikkor nie oferuje wiele więcej w swoim odpowiedniku. Stałe światełko, udany system "Dual Focus" oraz cena 1750 czynią z tego szkła lidera.

środa, 9 lutego 2005, 16:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]