Teraz jest czwartek, 20 lutego 2020, 10:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nikon Coolpix SQ - opinie 
Autor Wiadomość
witam na poczatku chcialem kupic jako pierwsza cyfrowke pentagrama 434 :oops: ale ostanio wlasnie zastanawiam sie nad sq, ze znalezionych wad w necie czesto pojawiaja sie plamy na fotkach ktore sa wynikeim kurzu w pomieszczeniach, oraz szumy matrycy, czy jest az tak zle, czy to tylko sporadyczne dolegliwosci :?:

sobota, 1 stycznia 2005, 13:46

czesto pojawiaja sie plamy na fotkach ktore sa wynikeim kurzu w pomieszczeniach, oraz szumy matrycy, czy jest az tak zle, czy to tylko sporadyczne dolegliwosci

plam nie widziałem, żadnej; szum momentem jest.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 06:41

Jestem użytkownikiem nikona sq od czerwca, zrobiłem nim ok. 6000 zdjęć i stanowczo odradzam kupna tego aparatu [sam będe sie starał o jego reklamacje]. Ponieważ na zdjęciach wykonanch w zamkniętych pomieszczeniach wychodzą na zdjęciach koszmarne kropki !!! od paru mm do kilku centymetrowych . Powodem jest najprawdopodobniej lampa błyskowa umieszczona za blisko obiektywu !

Piotrooh moge wysłać foty na e-mail !
kontakt gg# 665948 mail ecik89@o2.pl

wtorek, 4 stycznia 2005, 20:53

Tu jest jedno z najgorszych zdjęć :(
Na początku kropi wogóle nie występowały z biegiem czasu jest ich coraz więcej i są niemal na co drugiej fotce zrobionej w pomieszczeniu zamkniętym.

Fotki na zewnątrz perfekcyjne

wtorek, 4 stycznia 2005, 21:05

Ecik przy remoncie w powietrzu pełno kurzu fruwa, a lampa blisko obiektywu mogła je dobrze naświetlic.

wtorek, 4 stycznia 2005, 22:45

Dobra to było przy romoncie - racja kurz wfruwał i miało prawo go naświetlić :? ale nawet w pokoju gdzie nie ma przecież takich warunków także występują kropki

[ dziś albo jutro jade z nim do FotoJokera i zobacze co powiedzą ]

środa, 5 stycznia 2005, 08:39

Moja dziewczyna ma SQ i nic takiego nie dostrzegłem a sporo zdjęc jest robionych. Moze jakas trefna partia. Japońce nie dostali miski ryzu przy montażu aparatów i nawrzucali syfu do środka ;)

środa, 5 stycznia 2005, 17:49

Moja dziewczyna ma SQ i nic takiego nie dostrzegłem a sporo zdjęc jest robionych. Moze jakas trefna partia. Japońce nie dostali miski ryzu przy montażu aparatów i nawrzucali syfu do środka ;)

BeHQ, a ile ona ma ten aparat ? Ja kupiłem go w czerwcu i także nic na początku nie było widać. Od października zaczął sie pokazywac ten "ryż" od małych ziarenek po kilkucentymetrowe. Teraz tragedia :evil:

środa, 5 stycznia 2005, 19:07

Od początku grudnia jakoś. Mozliwe że dopiero zaśsie gówno jakieś ale narazie jest oka. Jak zaśsie to bede miał co przygadywać, bo słyszałem , że po co przepłacałem swój aparat, skoro nim też poruszone zdjęcia zrobie :mrgreen: Zresztą już teraz mam atuty :mrgreen:

środa, 5 stycznia 2005, 20:57
Oglądnij dokładnie obiektyw, w moim C2500 zaczęło występować podobne zjawisko (ale znacznie mniejsze) z upływem czasu - być może winny jest kurz który pojawił się w obiektywie.

środa, 5 stycznia 2005, 22:25

Oglądnij dokładnie obiektyw, w moim C2500 zaczęło występować podobne zjawisko (ale znacznie mniejsze) z upływem czasu - być może winny jest kurz który pojawił się w obiektywie.

Mówisz obiektyw ? Staram sie go jak najczęściej przecierać miękką specjalną ściereczką oraz psykne zawsze raz płytem do czyszczenia ekranów monitorów. Przyznam, że pomaga ale nie na długo :(

p.S. a ten twój C2500 to co za aparat :?:

Ostatnio edytowano środa, 5 stycznia 2005, 22:52 przez Ecik, łącznie edytowano 2 razy

środa, 5 stycznia 2005, 22:50

Oglądałem ten aparat dokładnie. Tam poprostu nie ma miejsca, żeby cokolwiek wpadło. Chyba ze się rozszczelnia po jakimś czasie... ?

środa, 5 stycznia 2005, 22:50
Nikon coolpix 2500; pomimo, że obiektyw wydaje się być hermetyczny (nie ma żadnych ruchomych części na zewnątrz - podobnie jak w SQ), wewnątrz pojawił się kurz, przyjrzyj się dokładnie wewnętrznej części obiektywu. Początkowo drobinek było coraz więcej, a po około pół roku ilość kurzu się ustabilizowała. Być może kurz nie jest zasysany z zewnątrz a pochodzi np. z elementów wewnętrznych - w końcu sporo mechaniki się tam pracuje - ale to tylko moje przypuszczenia.
Zjawisko to jest u mnie jednak znacznie mniej dokuczliwe, dlatego nie reklamowałem aparatu, ale jeśli masz na gwarancji, myślę, że warto o tym pomyśleć.

środa, 5 stycznia 2005, 23:32

Być może kurz nie jest zasysany z zewnątrz a pochodzi np. z elementów wewnętrznych - w końcu sporo mechaniki się tam pracuje - ale to tylko moje przypuszczenia.

to by oznaczało, że musieliby dać na elementy ruchome jakiś bardzo lichy materiał, który sie szybko i w dużej ilosci wyciera. Chyba nikon nawet przy tak małym sprzęcie nie dałby takiej sromotnej plamy.

czwartek, 6 stycznia 2005, 00:05
Ale plamę dał, co do wewnętrznego pochodzenia, to przypuszczam dlatego, że po dwóch latach obiektyw byłby już pełny kurzu a jak pisałem stan się ustabilizował dość dawno; natomiast co do samej mechaniki wykonałem około 14tys. zdjęć i jest OK, a przy tej klasy sprzęcie jest to dość dużo.

czwartek, 6 stycznia 2005, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona