Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 22:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Nikon Coolpix 5700 - Przesunięte zdjęcia 
Autor Wiadomość

Post Nikon Coolpix 5700 - Przesunięte zdjęcia
Witam

Mam mały problem i chciałbym Was prosić abyście, w miarę możliwości, mi pomogli.
Problem pokrótce opisze: Niedawno zakupiłem wyżej wymieniony aparat. Rodzice pojechali z nim sobie na urlop do Egiptu, zrobili ok 700 zdjęć. Problem pojawił się na miejscu; zdjęcia, które robili na ekranie LCD, na podglądzie przesuwały się, dokładnie wygląda to tak, że przeglądamy zdjęcia i w pierwszej chwili wszystko jest OK, ale po chwilce(pół sekundy) zdjęcie lekko się przesuwa, tak jakby po prostu jakoś softwareowo nakładało się drugie takie same zdjęcie i lekko przesuwało, jednak na niektórych zdjęciach widać, że to drugie jest troszkę opóźnione(np. inaczej ustawiona jest dłoń na zdjęciu). Rodzice zauważyli to na urlopie i przestawili "jakieś tam" ustawienia i problem znikł, jednak te pierwsze ok.200 zdjęć pozostało nie wyraźnych :/
Teraz pytanie: Jaka opcja aparatu mogła spowodować te przesunięcie? Czy można jakoś odzyskać te 200 zdjęć (na komputerze zdjęcia naturalnie są nałożone i nieczytelne, ale, tak jak mówię, w aparacie te nałożenie następuje dopiero po chwili, więc może da się jakoś wysublimować te pierwsze lub drugie zdjęcie oddzielnie...?)

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.
Iwo.

sobota, 30 kwietnia 2005, 10:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]